id: fdfda9

Film o Helenie Kmieć- Misja Zambia 2013-2023

Film o Helenie Kmieć- Misja Zambia 2013-2023

Nasi użytkownicy założyli 1 166 394 zrzutki i zebrali 1 212 929 964 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

NASZ CEL

Nagranie filmu dokumentalnego o działalności misyjnej Heleny Kmieć w Zambii, którą realizowała z ramienia Wolontariatu Misyjnego Salvator w 2013 roku. Wyjazd ekipy filmowej do Zambii 14 lipca 2023!


gmZuG47c8rj4wun6.pngHelena Kmieć (1991-2017) zwyczajnie niezwyczajna dziewczyna, misjonarka, przyjaciółka, wolontariuszka, która po swojej tragicznej śmierci w Boliwii na wolontariacie, nadal pokazuje nam jak pięknie żyć! Od początku działalności naszej Fundacji staramy się utrwalać chwile i wspomnienia o niej, dzielić się nimi, aby mogły stanowić inspirację i przykład do tego jak poprzez działanie okazywać ludziom miłość, a w rezultacie przybliżać się do Pana Boga!


Wiemy od Was, że nasze wydane książki, liczne spotkania, prezentacje, świadectwa, projekty, wystawy plenerowe w ramach których przemierzamy tysiące kilometrów, wywiady i wszelkie inicjatywy, które w całości poświęcone są postaci Heleny, pozwalają Wam poznawać, zachwycać się, ale przede wszystkim przybliżać się do misji Heleny, która trwa nadal, a której możecie stać się częścią.


W tym roku mija dokładnie 10 lat od wyjazdu Heleny na misje do Zambii w ramach Wolontariatu Misyjnego Salvator. Po tym czasie chcemy powrócić do miejsc w których posługiwała jako wolontariuszka ale przede wszystkim do ludzi, których Pan Bóg postawił na jej drodze.


Po wyjeździe studyjnym do Zambii w maju tego roku i spotkaniu z dziesiątkami osób zaangażowanymi w projekt Mamy Carol (Salvation Home, Kulanga Bana Farm) wiemy, że to ostatnia chwila aby dotrzeć do ludzi, przede wszystkim dzieci, z którymi Helena pracowała jako wolontariusz. Większość z nich obecnie jest u progu dorosłego życia i często ma plan przeprowadzki w różne części kraju.


Szczególnie teraz, w tym wyjątkowym czasie fazy przygotowawczej do procesu beatyfikacyjnego Heleny Kmieć, mamy przekonanie, że jest to bardzo potrzebna inicjatywa i kolejna okazja do odkrycia tego jak wyglądała działalność Helenki na wolontariacie, odkrycia wyjątkowych wspomnień i chwil, które za życia dzieliła ze swoimi podopiecznymi w Zambii. Teraz dzięki naszemu najnowszemu projektowi wszyscy razem będziemy mogli przenieść się do tych momentów, w których Helen realizowała swój wolontariat misyjny w Afryce. Oglądając działalność Helenki w Zambii, będziemy mieli szansę po raz kolejny zainspirować się jej postacią, a co za tym kontynuować jej misję #misjahelenytrwa.

5WUyZfwHWvCmWBqr.png

Cały plan finansowy projektu został zrealizowany w oparciu o obecne ceny lokalne w Zambii oraz aktualne ceny poszczególnych usług w Polsce. Jednak co warte zaznaczenia! wiele elementów to praca wolontariacka i otwarte serca wielu ludzi z którymi współpracuje nasza Fundacja. Za co ogromnie dziękujemy!


Jesteśmy Wam ogromnie wdzięczni za każde okazane wsparcie! Chcemy aby ten projekt przybrał jak najlepszy i najbardziej profesjonalny charakter, dlatego że naszym celem jest dostarczenie Wam wspaniałego filmu, który pozwoli jeszcze lepiej poznać postać Heleny Kmieć. #misjahelenytrwa


TBzWQ10HaBAfjp4h.png

I ETAP nagrywanie Zambia (lipiec-sierpień 2023)

W trakcie pobytu w Zambii chcemy nagrać materiały oraz wywiady w wielu miejscach, które powiązane są zarówno z Heleną Kmieć jak i działalnością Wolontariatu Misyjnego Salvator. Zależy nam aby pokazać wiele różnych perspektyw: Jak wyglądała praca Heleny w Zambii? jak ludzie, których spotkała ją wspominają? jak wygląda praca wolontariuszy na miejscu? czego wolontariusze się na takich misjach uczą? jak miejscowi widzą wolontariuszy? czy korzystają z ich pomocy? czy cieszą się z ich obecności? Dodatkowo chcemy pokazać Wam piękno zambijskiej ziemi realizując wiele różnych przebitek i ujęć krajobrazu, przyrody i lokalnej kultury.


W planie spotkania i rozmowy z:

· byłymi i obecnymi podopiecznymi placówek Salvation Home i Kulanga Bana Farm w których Helena posługiwała jako wolontariusz

· Mamą Carol- szefem i założycielem powyższych placówek

· Dorotą Olędzką- wolontariuszką z którą Helena posługiwała na misji, a która obecnie od wielu lat mieszka w Zambii

· Ks. Pawłem Fiąckiem SDS- byłym dyrektorem Wolontariatu Misyjnego Salvator (WMS), który obecnie posługuje jako misjonarz w Zambii

· Wolontariuszami WMS

· Uczniami i nauczycielami szkół w podstacjach misyjnych, których wspierają wolontariusze WMS


II ETAP montaż i muzyka Polska (jesień 2023)

Kolejnym lecz równie ważnym etapem jest selekcja wszystkich nagranych materiałów ich montaż oraz stworzenie soundtracku do filmu. Wszystkie te przedsięwzięcia będziemy realizować już w Polsce po powrocie, współpracując z profesjonalistami i nadając całości ostatni szlif i kształt.


III ETAP gotowy film (24 stycznia 2024)

Gotowym produktem, który ma być celem realizowanego przez nas projektu filmowego, będzie profesjonalny film dokumentalny opowiadający o posłudze Heleny Kmieć jako wolontariuszki w Zambii, a także o programie stypendialnym jej imienia, w ramach którego jej misja tam trwa nadal.

Naszym marzeniem jest aby móc go Wam zaprezentować na 7 rocznicę śmierci Heleny Kmieć, 24 stycznia 2024 roku.


hqA3Ed2GqOfVpdZ9.pngZespół projektu filmowego będzie składał się z 5 osób. Każda z nich wniesie wiele wyjątkowych talentów i umiejętności w ten bardzo intensywny czas realizacji filmu.


Mariola Kaźmierska – kierownik projektów Fundacji im. Heleny Kmieć, produkcja, reżyseria, scenariusz

Wolontariuszka misyjna, która swój czas dzieli pomiędzy pracę jako pedagog specjalny w Prywatnym Integracyjnym Przedszkolu Montessori, a projekty Fundacji. Z ramienia wolontariatu posługiwała długoterminowo na misjach w Albanii, Zambii i na Filipinach prowadząc liczne projekty edukacyjne i szkoleniowe dla miejscowej ludności. Z Helen połączyły ją misje i wspólna działalność w wolontariacie. Od 2020 roku w Fundację wnosi swoje doświadczenie, zapał i radość wspierając i koordynując projekty edukacyjno-rozwojowe.

Z ramienia naszej Fundacji kierownik całego projektu filmowego. Jednocześnie odpowiedzialna za warstwę merytoryczną i wykonawczą i spięcie wszystkiego w całość. Ogrom pracy ale jesteśmy przekonani, że rzeczy niemożliwe to któż jak nie ONA!


Łukasz Perkowski – zdjęcia, kamera, dźwięk, oświetlenie

Filmowanie jest moją pasją. Pracuje jako operator - freelancer zarówno przy filmach dokumentalnych, w których pokazywane są ludzkie historie, jak i dokumentach fabularyzowanych i fabułach krótkometrażowych. 

Formy dokumentalne są mi najbliższe. Do tej pory pracowałem przy międzynarodowych projektach dokumentalnych między innymi w USA, Australii, czy Zambii. Jestem współautorem zdjęć do filmu „Pewność”, kręconego na 3 różnych kontynentach.

W roku 2020 zrealizowałem zdjęcia do krótkometrażowego filmu fabularnego „20 40 20” poruszającego tematykę Bitwy Warszawskiej i Zbrodni Katyńskiej. (Debiut fabularny). Współpracuje na co dzień między innymi z CANAL+, TVP, TVN, Instytutem Pamięci Narodowej czy chociażby Centrum Sztuki Współczesnej.


Z Łukaszem mamy za sobą owocną współpracę przy projekcie spotkań i rozmów "Kawa z Helen", gdzie Łukasz pełnił rolę głównego operatora. Jego doświadczenie i otwartość będą nieocenionym wkładem w nasz najnowszy projekt filmowy.


Marian Kupidłowski - zdjęcia, kamera, dźwięk, oświetlenie

Operator kamery i montażysta w jednym - profesjonalista z duszą artysty, który podobnie jak Łukasz współpracował już z nami przy projekcie "Kawa z helen", a efekty tej współpracy zapowiadają nic innego jak wielki sukces.


Paulina Okuńska - fotograf, asystentka reżysera, wolontariuszka

Pełna pasji i energii artystka, która będzie odpowiedzialna za organizację i przeprowadzenie warsztatów na miejscu, dzięki którym będziemy mogli pokazać państwu jak wygląda praca wolontariusza.


Z zawodu farmaceuta, z zamiłowania fotograf. Zajmuje się głównie wymyślaniem nowych twórczych zadań, aby mieć jak najmniej czasu na spanie. Z zamiłowania do nauki wybrała doktorat, a z miłości do świata, wolontariat. Spełnia go na różnych płaszczyznach - od spotkań z osobami z niepełnosprawnością po dalekie misyjne podróże, m.in. do Albanii czy Zambii, gdzie tańczyła, rysowała i uczyła się życia z miejscowymi dzieciakami. Współpracuje z Fundacją im. Heleny Kmieć, ofiarując swoje fotograficzne oko i zatrzymując na fotografiach wszystkie chwile, które pokazują, że misja Heleny trwa. 


Bartłomiej Matera – asystent, kierowca, logistyka, dźwiękowiec, now how Zambia

W godzinach pracy przede wszystkim inżynier na kolei, a poza nimi: chórzysta, ministrant, kierowca, podróżnik, pasjonat pociągów i wyścigów samochodowych. Chęć służenia drugiemu człowiekowi realizuje od 6 lat w Wolontariacie Misyjnym Salvator poprzez działalność lokalną, jak i wyjazdy do Zambii, która stała się jego drugim domem. Własnego lokum jeszcze tam nie zbudował, za to ma na koncie postawioną szkołę, 2 kościoły i sporo projektów technicznych. W chwilach wolnych od liczenia i rysowania uwielbia spędzać czas wsłuchując się w ludzi, bo jak mówiła Helena misje to „Niesienie Boga innym ludziom”. Podczas nadchodzącego wyjazdu będzie mieć okazję wykorzystać wszystkie talenty poprzez bycie dźwiękowcem, kierowcą, pomocą techniczną i pośrednikiem zambijskiej rzeczywistości. 


G55hUTHZ4mlyYbNE.png

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Kupuj, Wspieraj, Sprzedawaj, Dodawaj.

Kupuj, Wspieraj, Sprzedawaj, Dodawaj. Czytaj więcej

Pomagaj organizatorowi zrzutki jeszcze bardziej!

Dodaj swoją ofertę/licytację - Ty sprzedajesz, a środki trafiają bezpośrednio na zrzutkę. Czytaj więcej.

Ta zrzutka nie ma jeszcze żadnych nagród/ofert.

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. Twoja może być pierwsza!

Wpłaty 15

 
Dane ukryte
50 zł
BB
Beata BK
10 zł
IG
Izydor Gorol
ukryta
 
Dane ukryte
50 zł
AZ
Ola
50 zł
 
Dane ukryte
20 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
13 zł
AT
Władysław Trawiński
100 zł
AT
Anna T.
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze 2

 
2500 znaków