id: fdj2kd

SPEŁNIAMY MARZENIE AMELKI KOŁODZIEJCZYK Z CZŁUCHOWA

SPEŁNIAMY MARZENIE AMELKI KOŁODZIEJCZYK Z CZŁUCHOWA

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
Zrzutka została wyłączona przez organizatora
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 1 155 854 zrzutki i zebrali 1 199 843 636 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki


"Czasem brakuje słów by opisać kiedy spada na nas ciężki los w życiu"
Gdy miałam zaledwie piętnaście lat spadł na mnie ogromny cios w serce, życie zmieniło się. Walczyłam z nowotworem kości MIĘSAK EWINGA. Mimo ciężkich chwil okazało mi swoje serce i wielki dar wiele ludzi. Za co dziękuje do dnia dzisiejszego.
Teraz los się odwrócił tej pomocy potrzebuje córka mojej kuzynki Amelka.
Dziś opowiem wam historię wyciekającą łzy 🙁 Przeczytajcie o Amelce -trzylatce ,której świat dzieciństwa legł nagle w gruzach ...
 Amelka była pogodna dziewczynką ,niczym różniąca się od rówieśników, chodziła do przedszkola, bawiła się ,biegała ,śmiała się ,wygłupiała się .Amelka tak bardzo marzy wrócić do tego ponownie .Pomóżmy Amelce jak i jej rodzicom zebrać pieniążki na kosztowne leczenie.
Wszystko zaczęło się dokładnie 7 lutego.2021 Amelka zaczęła tracić równowagę w lewym oczku zrobił się zez. Tego dnia Amelka wraz z mamą trafiła na izbę przyjęć w najbliższym szpitalu, lecz tam od razu wysłali ich do Szpitala Dziecięcego Polanki w Gdańsku tam była diagnozowana z powodu zaburzeń równowagi oraz podejrzenia zapalenia móżdżku. Początkowo po badaniu Tomografii Komputerowej głowy wyszło że ma guza mózgu .Ze Szpitala dziecięcego trafili na Uniwersyteckie Centrum Kliniczne w Gdańsku gdzie następnie wykonali Rezonans Magnetyczny potwierdzający guza .Decyzja lekarzy była natychmiastowa by wysłać Amelkę do Szpitala SPS ZOZ ZDROJE w Szczecinie  .Amelka przyjęta na oddział celem leczenia operacyjnego rozległego procesu w tylnym dole czaszki .Z powodu ostrego wodogłowia zaopatrzone drenażem komorowym (26.02.2021) .Guz został usunięty w trakcie planowanej operacji (05.03.2021) . Po zabiegu w kolejnych dobach obserwowano Amelkę z zaburzeniami oddechowymi drożności dróg oddechowych wymagające pobytu na OIOMIE. Od operacji Amelka nie mówi ,nie siedzi, nie chodzi i wymaga stałej rehabilitacji oraz leczenia logopedycznego .Amelka została poddana stałej opiece rehabilitacyjnej z powodu niesprawności psychoruchowej.
01.04.2021 cios w serce dla najbliższych została postawiona diagnoza choroba nowotworowa-złośliwy guz mózgu -high grade neuroepthelial tumor(jest to bardzo rzadki rodzaj nowotworu złośliwego spotykany w Polsce ) ,próbki badań będą jeszcze wysyłane do Stanów Zjednoczonych oraz Niemiec .

Po pełnej decyzji lekarzy Amelka została przewieziona na dalsze leczenie do UCK w Gdańsku, gdzie po wszelkich badaniach została wdrożona chemia oraz dalsze leczenie (chemioterapia, radioterapia, ewentualny przeszczep szpiku kostnego).. Kolejnym etapem leczenia powinna być radioterapia. Jednak Amelka jest za mała i nie może być poddana radioterapii. Z uwagi na miejsce położenia guza zwykła radioterapia mogłaby wyrządzić za dużo szkód w jej małym mózgu. Alternatywą dla radioterapii w przypadku Amelki jest protonoterapia, która dla dzieci wykonywana jest tylko za granicą : Czechy, Niemcy, USA. Przybliżony koszt takiego leczenia to około 300tys zł. Dla rodziców Amelki jest to kwota nie do udźwignięcia. Sami nie poradzą sobie z tak wysokimi kosztami leczenia ich kochanej, małej córeczki.Proszę więc was kochani o chodź malutki gest swojego serduszka ❤


Pomóżmy Amelce ponownie cieszyć się dzieciństwem oraz otaczającym ją światemTa zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Lokalizacja

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 1231

preloader

Komentarze 98

 
2500 znaków