id: fdj7vc

Dar Edukacji dla Tanzanii. Podręczniki szkolne dla świetlicy w górach Usambara.

Dar Edukacji dla Tanzanii. Podręczniki szkolne dla świetlicy w górach Usambara.

23 260 zł z 35 000 zł
66%
zakończona 01.07.2021r
351 wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

ZAPRASZAMY WAS DO MTAE, NIEWIELKIEGO MIASTECZKA POŁOŻONEGO NA SAMYM SKRAJU GÓR USAMBARA, W TANZANII


ufed89e706e800ca.jpeg

Kilka słów o naszym regionie i wyzwaniach edukacji:


Mtae to wioska położona w Tanzanii, w dystrykcie Lushoto, w górach Usambara. Dziewczęta zamieszkujące w okolicy, a także w całej Tanzanii stoją przed wieloma zewnętrznymi wyzwaniami, kształcąc się, rozwijając emocjonalnie i intelektualnie. Często są one ograniczone przez czasochłonne obowiązki domowe, brak fizycznej przestrzeni do skupienia się na pracy szkolnej, niezaangażowanych rodziców. Tanzańskie prawo nie wspiera młodych kobiet w ich edukacji, nawet do stopnia zmuszania ciężarnych nastolatek do porzucenia szkoły. Ponadto, nawet dziewczęta uczęszczające do szkoły rzadko kiedy otrzymują wysokiej jakości edukację, a raczej ubogie, podstawowe wykształcenie w tradycyjnym systemie, ponieważ środowisko edukacyjne jest często trudne, a program nauczania zwykle ignoruje nauczanie krytycznego myślenia i umiejętności życiowych. 


b642383d13ae44a8.jpeg

Kilka słów o mnie i projekcie Sisterhood Land ;) 


q028059fa893d5b5.jpeg

Jestem Dagmara, lat 33, kulturoznawca bliskowschodni, dumna mama 5 adoptowanych psiaków (marokańskich i tanzańskich owczarków ulicznych ;) Od stycznie 2020, wspólnie z moim partnerem Ally’m prowadzimy Eco Lodge MamboViewPoint (www.mamboviewpoint.org @mamboviewpointtanzania). Mieszkając 9 lat w Maroku oraz obserwując od prawie dwóch lat sytuację edukacji dziewcząt w krajach Afryki, wspólnie z Ally’m, który urodził i wychował się w Mtae, postanowiliśmy założyć świetlicę dla dziewcząt, w każdym wieku szkolnym -


Sisterhood Land Project (możecie znaleźć nas na Facebooku! @SisterhoodLandProject). 


Jest to miejsce wyposażone w wygodne biurka i krzesła, odpowiednie oświetlenie, małą biblioteczkę, zapas podstawowych przyborów szkolnych oraz zapewniające opiekę młodej, wykształconej, lokalnej kobiety. W regionie, wiele dziewcząt nie posiada warunków pozwalających na naukę, odrabianie lekcji, dodatkowo, po powrocie ze szkoły dziewczynki w nawet bardzo młodym wieku są zapędzane do obowiązków domowych, opieki nad młodszym rodzeństwem itp.


Świetlica ma im zapewnić 2-3 godzinny dziennie bezpieczne miejsce, wyłącznie w żeńskim gronie, gdzie można odrobić zadanie z matematyki, poczytać książkę, poplotkować, czy po prostu odpocząć, pobyć dzieckiem. Brak warunków do odrabiania lekcji oraz znacznie większa liczba obowiązków domowych powoduje dużo mniejszą frekwencję szkolną wśród dziewcząt niż chłopców w rejonie Usambara. Dziewczęta nie przygotowane do lekcji często nie pojawiają się w szkole ze strachu przed karą od nauczyciela, bądź ze wstydu. Na frekwencję wpływa także brak dostępu do książek, pomocy naukowych czy niezaangażowanie rodziców w proces edukacyjny.


me2fadbbde25ab4f.jpeg

Projekt częściowo finansowany jest ze środków POLISH AID, jednak ze względu na popularność świetlicy, która przekroczyła wszelakie oczekiwania, środki pozyskane z MNZ nie są wystarczające, aby wyposażyć świetlicę w odpowiednią ilość podręczników.


W tym roku planujemy także dodać nową salę z przeznaczeniem dla dziewcząt oraz otwarcie kolejnej świetlicy, tym razem dla chłopców.


Zwracamy się do Was z prośbą o pomoc w zebraniu odpowiednich środków na zakup 350 zestawów podręczników szkolnych dla naszej świetlicy dla dziewcząt w górach Usambara. 


50 zestawów podręczników dla każdej klasy szkoły podstawowej (7 klas). 


W sumie 2200 książek, które mogą odmienić życie dzieciaków! 


1 podręcznik = ok. 9000 TZS (niektóre po 10000 TZS, niektóre 8000, 7000 TZS)


Klasa I - 6 podręczników

Klasa II - 5 podręczników

Klasa III - 6 podręczników

Klasa IV - 6 podręczników

Klasa V - 7 podręczników

Klasa VI - 7 podręczników

Klasa VII - 7 podręczników


7 klas x 50 zestawów = 2200 książek


19,800,000 TZS czyli ok. 8600 USD. 8700 USD z transportem, opłatami bankowymi itp.


Podręczniki szkolne są w Tanzanii praktycznie niedostępne dla dzieci uczęszczających do szkół publicznych, jedynie nauczyciel posiada książkę, z której przepisuje treści na tablicę. Brak dostępu do materiałów edukacyjnych sprawia, że odrabianie prac domowych jest praktycznie niemożliwe, podobnie jak samodzielna nauka. 


### W szkole podstawowej w Mtae uczy się prawie 900 dzieci, z czego ponad połowa to dziewczęta, a pracuje w niej zaledwie 7 nauczycieli. ###


jd2bd2e4c9d2d304.jpeg

Wycieczka do MamboViewPoint Eco Lodge


ua6e0ca78b862a49.png

Talita - supervisor Sisterhood Land Project


m1eaf5b3555e8248.png

Świetlica to także edukacyjne gry i zabawy.


y445e175f53ffa07.png

Nauka alfabetu dla najmłodszych.

c9f2673ca770840d.jpeg

Świetlica ma 

stworzyć realną przestrzeń do nauki, wymiany, dyskusji wśród młodych kobiet, dziewcząt, gdzie wzajemnie mogą się wspierać w szkolnych, edukacyjnych aspiracjach. 


Głównym celem projektu jest rozpoczęcie budowania silnego, żeńskiego społeczeństwo w Mambo. Lepiej wykształcone, lepiej przygotowane do pracy zawodowej młode kobiety, to lepsi obywatele, lepsze matki, aktywniejsze członkinie lokalnej społeczności.


xf06b7620793b08a.jpeg

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 351

JS
Joanna staude-potocka
4 000 zł
TW
Tobiasz Wybraniec
1 000 zł
AK
Aniamaluje
1 000 zł
 
Dane ukryte
500 zł
MI
Mamania
500 zł
AJ
Traventura
200 zł
ED
Ewelina Dunowska
200 zł
MP
Małgorzata Pamuła
200 zł
MS
Mike Smithski
200 zł
BT
BJT
200 zł
Zobacz więcej

Komentarze 23

 
2500 znaków
 • KK
  Katarzyna Krupa

  Globstory team

  20 zł
 •  
  Użytkownik anonimowy

  team globstory

  20 zł
 • Asia Jankoś

  Dorzucam się i trzymam mocno kciuki! Powodzenia Dagmara i dziewczynki!! 🧡

 • AG
  Aneta

  od Globstory

  100 zł
 • Sabina

  Ludzie Dobrzy! Człowieki Kochane! Przeszukajcie kieszenie, zakurzone skarbonki, zapomniane zakamarki szuflad. Na pewno znajdziecie tam choćby pojedyncze monety czy banknoty, które mogą zasilić zrzutkę Dagmary. Uwierzcie, te pieniądze nie są Wam potrzebne, bo... one są NIEZBĘDNE Dagmarze, aby mogła zrealizować swój Edukacyjny Projekt, swoją kolejną Mega Misję - Dar Edukacji dla Tanzanii. Ona NIE ODPUŚCI !!! bo...Ona jest uzależniona od pomagania tym, którzy tej pomocy potrzebują, a sami nie mogą lub nie potrafią o nią poprosić. Ta Niesamowita Dziewczyna będąc uczennicą III klasy szkoły podstawowej już organizowała zbiórki i kupowała zabawki dla dzieci z Domów Dziecka. Nigdy nie przeszła obojętnie obok kogoś, kto był w potrzebie. Od lat ratuje z ulic chore, okaleczone, oparszywiałe psy i koty. Skrzywdzone, porzucone i skazane przez ,,ludzi" na niechybną śmierć. Dagmara, gdzie tylko się pojawi, natychmiast zaczyna działać, siać dobro. Tak już ma, to nieuleczalne! Jej determinacja i zaangażowanie w realizację projektu ,,Dar Edukacji dla Tanzanii” to dobro i szlachetność w czystej postaci. Trzymam mocno kciuki za Dagmarę i powodzenie Jej projektu, który dla dzieciaków i młodzieży w Tanzanii będzie szansą na lepszą edukację, a w przyszłości lepsze życie . Dzięki Wam, dzięki nam wszystkim, ten wspaniały projekt może i MUSI się udać. Dorzućcie grosik, prosi belferka :)

 • Zobacz więcej
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nagrody

Wpłać 500 zł i więcej
Pocztówka od dziewczynek

Ręcznie robione przez dziewczynki ze świetlicy pocztówki w podziękowaniu dla naszych najhojniejszych darczyńców :)

rozwiń

wybrano 3 razy (pozostało 47 z 50)

przewidywana dostawa: 31 sierpnia, 2021

Nasi użytkownicy założyli

739 737 zrzutek

i zebrali

523 195 947 zł

A ty na co dziś zbierasz?