id: feswvg

Operacja serca dla naszego Wiesia

Operacja serca dla naszego Wiesia

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
22 405 zł 
z 20 000
112%
zakończona 01.11.2020r
304 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Czy masz plan na jutro, a może już wiesz z kim spędzisz Boże Narodzenie? Planujesz odwiedzić kogoś bliskiego, kupić coś, spełnić swoje marzenie? Ja też miałem plany, a teraz mam tylko jedno marzenie. Być zoperowanym. Miesiąc temu z ulicy zabrała mnie karetka, kiedy nagle straciłem przytomność.


Diagnoza: niedomykalność zastawki. Nie mogę być operowany klasycznie. Taką operację przeszedłem 12 lat temu, kiedy mój organizm był jeszcze silny. Klasyczne metody leczenia zabiegowego ciężkiej niedomykalności mitralnej wymagają zastosowania krążenia pozaustrojowego oraz sternotomii. Krążenie pozaustrojowe oznacza podłączenie pacjentowi sztucznego płuco-serca, sternotomia - rozcięcie mostka. Operacja wymaga krążenia pozaustrojowego, zatrzymania serca i jego otwarcia. W klasycznej technice najpierw naprawia się zastawkę na nieruchomym sercu, następnie serce jest uruchamiane i sprawdzana jest skuteczność plastyki. Moje serce nie chciało podjąć pracy już 12 lat temu. Teraz taka operacja nie wchodzi w grę. 


Jedyną szansą dla mnie jest przezkoniuszkowa plastyka na bijącym sercu. To nowa metoda leczenia niedomykalności zastawki, umożliwiającą wykonanie plastyki mitralnej nie tylko bez sternotomii, ale też bez krążenia pozaustrojowego i konieczności zatrzymywania serca, co jest szczególnie ważne dla chorych wyższego ryzyka. 


Niestety brakuje mi 20 000 zł, abym mógł tą operację przejść. Myślę, że wiecie jaki jest stan konta emeryta w Polsce… Jest to operacja ratująca życie. Mam niewiele czasu – termin operacji został wyznaczony na 28 października – musi być wykonana tak szybko, ponieważ mój stan zdrowia się pogarsza z dnia na dzień. 


Proszę pomóżcie mi spełnić moje marzenie i mieć plany na przyszłość. Wierzę, że z Waszą pomocą mi się uda.

Wszystkim Przyjaciołom, Znajomym i Ludziom Wielkiego Serca serdecznie dziękuję za każdą złotówkę. Życzę Wam zdrowia oraz spełnienia Waszych marzeń i planów.


Wiesław Wikiera


k1fecec5daedea88.jpeg

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 304

preloader

Komentarze 8

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

894 646 zrzutek

i zebrali

839 062 987 zł

A ty na co dziś zbierasz?