MARSZAŁEK - III - wydanie płyty ID: ffxa29

MARSZAŁEK - III - wydanie płyty ID: ffxa29

9 358 zł z 8 999 zł

103%

9 358 zł

9 358 zł

z 8 999 zł

zakończona

zakończona

25.09.2019r

162

162

wspierających
103%
Wpłać na zrzutkę

Aktualności 2

 • a dzisiaj oblukajcie 5 piw z samplami z papadance i króla bula https://soundcloud.com/user-930514734/01-5-piw/s-bBrdC?in=user-930514734/sets/marszalek-iii/s-QX008
  Czytaj więcej
 • eeloł mecenasi moi kochani! w podzięce za ten hajs już przez was puszczony daję do odsłuchu przedprapremierowo eksluziwli jeden numer. to miał być odpad, bo już się go nie dało wyrównać niby, tak stwierdził łebski andżej. ale ozi orzekł, że co tu równać, jak to pank. no więc idzie na płytę jako hidden track. tylko za parę dni zablokuję. a potem jakiś inny dam posłuchać. żeby utworzyć wśród tych wpłacających taką społeczność, wspólnotę. trochę tajemną, bo te linki, czaicie, takie raz są potem znikają. wtajemniczeni. https://soundcloud.com/user-930514734/14-orzel-bialy-ozi-mix/s-mUlEs?in=user-930514734/sets/marszalek-iii/s-QX008
  Czytaj więcej

Opis zrzutki

Jou, tu Marszałek. Splot mych wybujałych ambicji tfurczych i sytuacji na rynku fonograficznym stawia mnie przed Państwem ze świecącymi psimi oczkami wyrażającymi gorącą prośbę o wsparcie finansowe wydania mojej trzeciej solowej płyty. Poniżej się rozpiszę co i jak, ale w skrócie: nie bądź kutwa, dej na płytę. Kup ją, tiszerta, koncert. Wspomóż głodującego grajka!

Ich hajse Piotr Markowski. Od iluś lat stanowię jednoosobowy zespół muzyczny Marszałek (wcześniej wątpliwie znany jako Marszałek Pizdudski One Man Band). Po wielu latach grania w zespołach Vespa, Pomorzanie, Wielkie Pomorze, The Hunkies i innych, spróbowałem trochę zalatującej cyrkowością sztuczki jednoczesnego śpiewania, grania nogami na perkusji i ręcyma na gitarze. Tym sposobem w pojedynkę uzyskałem brzmienie prostego zespołu rokendrolowego - gitara, bębny, głos. Podjarany brudnym brzmieniem wczesnych bluesów i country napisałem kilkanaście piosenek, które zacząłem ogrywać na koncertach. Po jakimś czasie nagrałem album z tym materiałem, który w 2014 r. wydała Agencja Wydawnicza Karrot Kommando. Z czasem porzuciłem gitarę 6 strunową i blusiory na rzecz basu i dużo większego procentu najbliższego mi mentalnie i emocjonalnie punka - to znajdą Państwo na mojej drugiej solóweczce, zatytułowanej "Split" (2016, też Karrot Kommando). A jeszcze bardziej tego punka polecam szukać na moim ostatnim, koncertowym wydawnictwie - "Patriotyzm jutra" (2018, Pasażer/Melina Records). Ta płyta miała być rozbiegiem przed "III", którą chcę opublikować teraz. Ale.

(zanim to 'ale', to tu https://marszalek.bandcamp.com/ posłuchasz wszystkiego, o czym powyżej)

Ale się zagrzebałem. Bo postanowiłem, że dość już prostych środków, których używałem przy moich poprzednich nagraniach - zrobię album na bogato, zaproszę znajomych świetnych instrumentalistów, pobawię się samplami, porządnie zmiksuję, zmasteruję i co tam jeszcze trzeba zrobić, żeby zostać królem andergrandu. No ale: to nie są tanie rzeczy, proszę Państwa.

Najpierw poczyniłem proste nagrania u mojego przyjaciela Zbigniewa Oziego Szmatłocha (hoho, gdzie ten Ozi nie grał: Acid Rotten But OK, Firebirds, Joanna & The Forests, weteran gitary i zasłużony działacz rokendrolowy). Potem z Mateuszem Rychlickim, czyli Mefem (z liceum jeszcze kolega - bębniarz w Kristen, Dynasonic, Rangers) wbijaliśmy perkusje prawdziwą i elektroniczną, z Kolumbem (Vespa, Indios Bravos, Pomorzanie) klawisze, sam grzebałem w samplach z winyli, okraszając te moje numery fragmentami z Włodziemierza Kotońskiego, Kapitana Nemo, Pendereckiego, OMD, DAF, Sonic Youth, Swans, Kombi, bajek muzycznych, Public Image Ltd., Polan, Sigue Sigue Sputnik. Jak już miałem milion śladów wszystkiego, to zacząłem szukać kogoś, kto by to wszystko doprowadził do porządku, obrobił i nadał sensowne brzmienie. Podjął się tej pracy Webber - muzyczny partner szczecińskiego rapera Łony (czyli słynny duet Błona i Jeber). A po wszystkim zmasterowaniem materiału (robi się takie coś przy płycie, żeby jeszcze cudowniej wszystko grało) zajął się Maciek Wasio - niegdyś motor zespołu OCN (czy tam Ocean), obecnie działający solowo i producencko jako WASIO.

No ale: to nie są tanie rzeczy.

Koledzy kolegami, ale jak ktoś ma przez ileś tygodni dziubać w komputerze nad tymi moimi wypocinami i jeszcze jest to jego źródło opłacania rachunków, to wiadomo. Dzyń, 5 koła. A to i tak po zniżkach już i ku chwale oiczyzny.

A teraz jeszcze wydawca, Karrot mi dołożył radosną wiadomość, że za tłoczenie to oni tak średnio mogą zapłacić. Bo muszą wydawać na tych swoich Świetlickich, Pablopavo i resztę tych poetów z koziej dupy. Dzyń, 3 koła. A wypadałoby jeszcze klipa choć jednego zrobić.

Nie jestem tuzem szołbizu, nie grywam na festynach, dniach kiełbasy, festiwalach i innych imprezach finansowanych ze środków publicznych (jak mi się raz zdarzyło, to skończyło się chryją - na sesji rady miasta jakiś radny z mieczykiem chrobrego w klapie zapytywał czy to się godzi, żeby miasto wydawało pieniądze na takie coś, dyrekcja domu kultury zaś udowadniała, że jestem przecież znamienitym artystą - pozdro Gniezno!).

Więc jak możesz - to dej na płytę. Obok (a w wersji na telefon - pod) powymyślałem różne takie gówna, żebyś sobie jakieś mó(o)gł(a) wybrać, ile chcesz mi rzucić do kapelusza i co za to mieć: płytę, koszulkę, mp3, koncert.

Zostań mecenasem! (sztuki, wiadomo)

Wpłacający162

SJ
Sebastian Jozwiak
200 zł
MP
Maciej Pogorzelczyk
121 zł
KS
klaudia szpojankowska
100 zł
KK
Konrad Kula
100 zł
P
Piotr
100 zł
T
theQ
100 zł
ŁS
Łukasz Sadłowski
100 zł
SI
Sławomir Iwasiów
100 zł
MP
Maciej Pogorzelczyk
100 zł
M
MarGor
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze12

 
2500 znaków
 • J
  Joanna&Tomek

  Powodzenia!

  25 zł
 • K
  Kapyszon

  To koszulkę już mam. Teraz czekam na perfumy "Marszałek Insane" Uwodzicielski zapach rockendrola spod pachy

  Uwodzicielski zapach rockendrolla

  50 zł
 • T
  theQ

  Pro publico bono Marszałku!

  100 zł
 • J"
  Jakub "Kryzys" Markiewicz

  wiadomo, podziękowania zajebioza, ale liczę na jakąś zafałszowaną nutkę na albumie z dedykacją dla Kryzysa!!!

  91,37 zł
 • MM
  Michał Mikołajewski

  PIERWSZY I OSTATNI RAZ COŚ WPŁACAM NA TAKIE ZRZUTKIE

 • Zobacz więcej
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nagrody

Wpłać 10 zł i więcej

rzuć dyszkie

Tyle, co byś wrzucił typowi na ulicy grającemu, żeby dłużej posłuchać bez wieśniaczenia, że na krzywy ryj tak stoisz. 

wybrano 4 razy

Wybieram

Wpłać 20 zł i więcej

rzuć dwie dyszki

O, i to zwróciło moją uwagę. Zerkam nad ten kapelusz leżący u mych nóg i spoglądam głęboko w oczy darczyńcy. Jak cię to jara, to cię oznaczę w takim poście dziękczynnym na fb, że dziękuję następującym mecenasom. 

wybrano 12 razy

Wybieram

Wpłać 23 zł i więcej

kup se płytę w mp3

Dostaniesz pliki wav lub mp3, z grafiką itp., czyli płytę w wersji cyfrowej na podany przez Ciebie adres email. Czyli przedsprzedaż, preorder. Na bandcampie będzie za więcej. 

No i podziękowania, wiadomo, jak w tych opcjach wyżej - chcesz, to masz.

wybrano 6 razy

Wybieram

Wpłać 40 zł i więcej

kup se płytę

No i do rzeczy: za 4 dyszki dostaniesz płytę cd najbardziej wyklętego z niezłomnych, czyli Jego Ekscelencji Mojej Przewspaniałości. To jak preorder, przedsprzedaż - płacisz teraz, podajesz adres i po premierze (mam nadzieję, że się uda w miesiąc, no po 21 września) dostajesz przesyłkę z płytą. 

Uwaga! To nie będzie wydanie bieda-digipak. Opakowanie projektuje Patryk Słowiński i razem z nim będę to w pocie czoła składał i sklejał - 100% handmade original szajs! 

Bo w dystrybucjach wszelkich (sklepach, internetach itd) płyta będzie pewnie jakoś po 35-36 zł + przesyłka. Czyli zasadniczo promocja, nie szło nie brać.

No i jak cię to jara, to cię wymienię i oznaczę w takim poście dziękczynnym na fb z wszystkimi mecenasami. 

wybrano 34 razy (pozostało 416 z 450)

Wybieram

Wpłać 50 zł i więcej

kup se płytę + coś ci na niej nabazgrzę

Czyli za tą dodatkową dyszkię rozpakuję to moje arcydzieło i zgodnie z Twoimi instrukcjami coś na nim napiszę, narysuję - 'dla cioci Halinki' i serduszko przebite strzałą na ten przykład. Albo mogę też inaczej, że prezent komuś chcesz zrobić z tej płyty na urodziny i wtedy możemy napisać np. ' siwy, siwy, ty gupi chu*u' i podpis. Cokolwiek sobie wymyślisz. 

No i przesyłka w cenie też.

I jak cię to jara, to ten post dziękczynny też. 

wybrano 20 razy (pozostało 430 z 450)

przewidywana dostawa: 3 października, 2019

Wybieram

Wpłać 50 zł i więcej

kup se tiszerta

kup se tiszerta

Tiszert z wzorem od Carycy Szczecińskiej z przesyłką.

To będą pierwsze moje tiszerty ever. W sensie na początku sobie myślałem, że jebać ten cały merchandise zespołowy i nie będę robił koszulek, torebek, bo mi się nie chce. No ale jak to zespół bez koszulek. Przesyłkę już tu masz, podaj adres i rozmiar.

Carycę se sprawdź:  

https://www.instagram.com/carskie_rysunki/

A jak już będzie koszulka gotowa, to ją rzecz jasna pokażę. 

No i podziękowania na fb, wiadomo.


UWAGA: tu szczegóły rozmiarów tych koszulek:

damskie: https://www.falk-ross.eu/out/fr2015/src/pdf/119_09--4100L_sizespecs.pdf?fbclid=IwAR29qOOOGxgtjAgGnAnemhezHQNQR-21yeNdq5tmTB6TgkftoUkIu81VyK0

męskie: https://www.falk-ross.eu/out/fr2015/src/pdf/105_09--4100_sizespecs.pdf

Jak będziesz kupować to gówno, to tam jest jakiś moment, że można mi coś napisać i ja potem mam to. Napisz nie głupoty jakieś, tylko rodzaj (male/female/gender) i rozmiar koszulki.wybrano 23 razy (pozostało 177 z 200)

przewidywana dostawa: 10 października, 2019

Wybieram

Wpłać 51 zł i więcej

kup se i komuś bilet na jakiś mój koncert

Wejście dla ciebie i osoby towarzyszącej na wybrany przez ciebie mój koncert. 

Uwaga! czasami zdarza mi się grywać sztuki, na które bilety są droższe niż 25 za łeb. Czyli dobra okazja dla spekulantów z koziej dupy - np. wyjdzie kiedyś, że gram saport przed jakimś organkiem czy innym tuzem turem polskiej estrady, a ty wtedy uderzasz do mnie i wpisuję cię na listę. Nie szło nie brać!

(no ale umowa, że ograniczenie terytorialne: obsługuję nie więcej jak 2 podwójne wejścia na daną imprezę, decyduje kolejność zgłoszeń. bo już właśnie mi ci wszyscy ciułacze stanęli przed oczami, jak gdzieś przez przypadek gram i nagle mi 10 par się zgłasza. to takiej ilości nie opaździerzę w jednym mieście. 4 maks, zawsze jakiś kabelek można nieść, ale 20 osób to bez przesady)

wybrano 3 razy (pozostało 17 z 20)

Wybieram

Wpłać 85 zł i więcej

kup se płytę i tiszerta

kup se płytę i tiszerta

Czyli pakiecik true psycho fana, zestaw płyta i koszulka z wzorem od Carycy. 

I podziękowania. 

I jak chcesz, to wav/mp3 też mogę wysłać.

Na płycie też mogę nabazgrać co tam sobie życzysz.

UWAGA: tu szczegóły rozmiarów tych koszulek:

damskie: https://www.falk-ross.eu/out/fr2015/src/pdf/119_09--4100L_sizespecs.pdf?fbclid=IwAR29qOOOGxgtjAgGnAnemhezHQNQR-21yeNdq5tmTB6TgkftoUkIu81VyK0

męskie: https://www.falk-ross.eu/out/fr2015/src/pdf/105_09--4100_sizespecs.pdf

Jak będziesz kupować to gówno, to tam jest jakiś moment, że można mi coś napisać i ja potem mam to. Napisz nie głupoty jakieś, tylko rodzaj (male/female/gender) i rozmiar koszulki.

wybrano 42 razy (pozostało 158 z 200)

Wybieram

Wpłać 100 zł i więcej

kup se moją próbę

Czyli wpadasz ty i osoba towarzysząca do mnie na próbę do kanciapy. Niepowtarzalna okazja powąchać przesiąkniętych potem dywanów na ścianach i uczestniczyć w żmudnym procesie ćwiczenia seta przed koncertem. Nawet jak jesteś totalnym zjebem, to jakoś wytrzymam z tobą w jednym pomieszczeniu przez te 2 godziny. To też trochę taki prajwat szoł, bo ty sobie siądziesz z browarem, a ja będę grał. Albo możemy po prostu już tylko te browary łoić i rozmawiać o życiu, nie muszę grać. Ewentualnie pomożesz mi zlutować jakiś kabelek. 

wybrano 7 razy (pozostało 3 z 10)

Wybieram

Wpłać 120 zł i więcej

oridżinal handmade collage plakat poster A4

oridżinal handmade collage plakat poster A4

No parę takich plakatów mam, jak się znajdą chętni, to wiadomo, wystawię wszystkie. Na razie typuję taki oto okaz: plakat na koncert zespołu KONIE.

(pozostało 1 z 1)

Wybieram

Wpłać 120 zł i więcej

kup se oridżinal handmade collage poster plakat A4

kup se oridżinal handmade collage poster plakat A4

Uwaga! To już będziesz bezkitu mecenasem sztuki co się zowie. Bo co tam płyty. Żadne dzieło, mechaniczne kopiowanie tylko. Za to tu, cmok cmok. Rękodzięło. Wydruk komputerowy a na niego metodą kolażu naniesione elementy bazgrane. Niepowtarzalność kreski i pozorna przypadkowość rozmieszczenia części składowych. Jeb w ramkę i na ścianę. Żaden pieniądz, sam przyznasz. Ja, jako twórca, wiem najlepiej, że za 100 lat to będzie warte hoho. Z ciężkim sercem się pozbywam. 

(pozostało 1 z 1)

Wybieram

Wpłać 121 zł i więcej

oridżinal handmade collage plakat poster A4

oridżinal handmade collage plakat poster A4

I jeszcze jeden. Cmok cmok, sztuki wizualne, ho ho.

(pozostało 1 z 1)

Wybieram

Wpłać 200 zł i więcej

lekcja gry na czym chcesz

Przychodzisz do mojej śmierdzącej potem kanciapy prób i uczę cię jakiegoś numeru na basie lub na gitarze. Na bębnach też coś mogę pokazać. Albo na klawiszach - wlazł kotek na płotek. Po dwóch godzinach rażenia prądem, batożenia i przykręcania śrubami palców do gryfu gitary możesz być takim Joe Satrianim, na jakiego cię tylko stać. 

wybrano 1 raz (pozostało 9 z 10)

Wybieram

Wpłać 999 zł i więcej

kup se produkt placement w teledysku

A tu propozycja dla mecenasów, którzy chcieliby połączyć prowadzony przez siebie podmiot gospodarczy ze Sztuką. Masz firmę? Chciałbyś ocieplić jej wizerunek? To nie tutaj.

Ale za tego tyśka niecałego masz gwarancję, że w którymś z 2-3 klipów, jakie planuję zrobić do tej płyty znajdzie się co tam chcesz twojej firmy - logo, produkt, koszulka, możesz ty sam sobie się znaleźć nawet, wymyślimy rolę. Masz stuprocentową pewność, że będzie to najbardziej paździerzowy produkt plejsment w historii polskiej muzyki rozrywkowej - jestem na bieżąco z polskimi rapowymi teledyskami, więc uwierz mi, że wiem jak to się robi. 

Oczywiście nic o tobie bez ciebie - uzgodnimy sobie wszelkie szczegóły, to nie tak, że ktoś w tym klipie sobie podetrze dupę twoim produktem i że w ogóle będziesz żałował. 

Jakby co, to fakturkie też jakoś wystawię. Ale to, wiesz, musisz vacik doliczyć wtedy.


(pozostało 2 z 2)

Wybieram

Wpłać 1699 zł i więcej

kup se koncert

Przyjadę i zagram sztukę. Przywiozę ze sobą cały baklajn (czyli bębny, wzmacniacze itd), dobrze żebyś ty załatwił(a) tzw. przody, ale i to jakoś dam radę ostatecznie wziąć. Tak do 200 km od Szczecina masz to w cenie, jeśli Rzeszów czy inny Przemyśl, to będziemy musieli jeszcze porozmawiać o jakichś kosztach podróży. No ale wszystko do dogadania. 

Chcesz zepsuć wesele znajomego? A może uświetnić urodzinową najebkę na działce? Z przyjemnością.

(no chyba, że to impreza jakaś firmowa, czaicie, to musimy jeszcze wysokość tej stawki sobie przedyskutować)


(pozostało 5 z 5)

Wybieram

Wpłać 2666 zł i więcej

kup se koncert i ułóż jego program

Czyli takie samo coś jak wyżej,  z tą różnicą,  że to ty decydujesz jakie numery mam zagrać. Układasz listę 15 numerów z mojego repertuaru i nawet jak nienawidzę ich grać, to zaciskam zęby i cisnę. W tym zestawie piosenek może się znaleźć jakiś nie mój numer - czyli wybierasz mi kowera. Świetna okazja dla nienawidzących mnie kolegów-muzyków: składacie się i potem lejecie ze mnie, jak się męczę z 'takim tangiem' albo 'ona tańczy dla mnie'.

Wybieram

Wpłać 121 zł i więcej

oridżinal handmade collage plakat poster A4

oridżinal handmade collage plakat poster A4

I jeszcze jeden, tym razem koncert w Słupsku, więc z Biedroniem. 

wybrano 1 raz (pozostało 0 z 1)

Nasi użytkownicy założyli

521 800 zrzutek


A ty na co dziś zbierasz?