id: fge3k8

Wydanie bajki terapeutycznej "Wiktor w Onkokrainie"

Wydanie bajki terapeutycznej "Wiktor w Onkokrainie"

Zrzutka została wyłączona przez organizatora
530 zł 
z 15 000
3%
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 914 865 zrzutek i zebrali 879 748 034 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

W ramach tegorocznej edycji akcji Paczka na Gwiazdkę pragniemy wydać bajkę terapeutyczną dla dzieci leczących się na oddziałach onkologicznych w Polsce.

Liczba nowych zachorowań na nowotwory u dzieci w naszym kraju wynosi ok. 1200 przypadków rocznie. Jest to minimalna ilość książeczek, które chcemy wydrukować, aby książeczkę mogło otrzymać każde dziecko, które zostanie zdiagnozowane w ciągu najbliższego roku.


O czym jest książka "Wiktor w Onkokrainie".

To prawdziwa historia chłopca o imieniu Wiktor, opowiedziana przez jego mamę.

U Wiktora w wieku ok. 2 lat zostaje rozpoznana bardzo rzadka choroba nowotworowa. Trafia do szpitala. Do tej obcej Onkokrainy, w której czeka na niego tak wiele badań i zabiegów.

Dla chłopca i dla jego mamy to zupełnie nowy, obcy świat.

Tomografia, badania krwi, scyntygrafia, trepanobiopsja...tyle różnych badań staje się częścią ich dnia codziennego...są na to zupełnie nieprzygotowani...


Stąd pomysł na tę książkę - to połączenie opowieści o przygodach Wiktora w Onkokrainie z treściami edukacyjnymi, wyjaśniającymi po co są te badania, jak wyglądają... czego można się spodziewać, jak się przygotować... w połączeniu z niezwykłymi ilustracjami Filipa Depy, taty, któremu Onkokraina jest równie dobrze znana.


Mama Wiktora w lekki i nieco zabawny sposób opowiada o badaniach, przez które musiał przejść jej syn, a to wszystko po to, aby przygotować / oswoić / wytłumaczyć, o co w tym wszystkim biega.

To nie jest lektura na raz... do książka, do której można spokojnie wracać w razie potrzeby.

Można ją także polecić innym rodzicom, którzy wybierają się z dzieckiem na dłuższy pobyt i badania w szpitalu.


Zachęcamy Was do wsparcia zbiórki. Każda wpłata to przynajmniej 1 egzemplarz książki podarowany dziecku leczącemy się na oddziale onkologicznym objętym naszą akcją.

Po zabezpieczeniu odpowiedniej ilości egzemplarzy dla dzieci, planujemy także sprzedaż książeczki. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na pokrycie kosztów organizacji warsztatów dla dzieci leczących się na oddziałach onkologicznych (organizowanych w ramach Paczki na Gwiazdkę).


Dziękujemy za Wasze wsparcie.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 8

preloader

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!