id: fgz8ap

Mural z Janem Pawłem II w Poznaniu!

Mural z Janem Pawłem II w Poznaniu!

Nasi użytkownicy założyli 1 036 413 zrzutek i zebrali 1 105 172 038 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

W ostatnich tygodniach na wniosek radnego Daniela Łubińskiego, związanego z lewicową partią Razem, rada poznańskiego osiedla Wilda przyjęła do głosowania projekt zmiany nazwy Parku im. Jana Pawła II na potocznie używaną nazwę “Łęgi Dębińskie”. Dzięki nagłośnieniu sprawy, stworzeniu petycji, którą podpisało ponad 3000 osób i obecności na sesji rady osiedla Młodzież Wszechpolska skutecznie zablokowała zmianę nazwy Parku im. Jana Pawła II. Niestety radni zapowiedzieli, że temat zmiany nazwy parku musi wrócić.


Zapiszemy Papieża Polaka na murach Poznania na wiele lat!

Radni osiedla Wilda dowiedli, że należy przypominać postać jednego z największych polskich świętych. Dzięki Waszym wpłatom stworzymy w Poznaniu mural upamiętniający Jana Pawła II! Będziemy promować jego dobre imię i naukę, w szczególności w kontekście ostatnich wydarzeń. Nie pozwolimy na kolejne agresywne gesty i kłamliwe oskarżenia w stosunku do Kościoła Katolickiego, jego świętych i wyznawców.


„Pokój Tobie, Polsko, Ojczyzno moja”


Jan Paweł II zawsze stał w obronie uciśnionych i biednych. Całym swoim życiem pokazywał, że to właśnie miłość i pomoc tym najmniejszym jest centrum życia chrześcijan. Zjednywał serca ludzi z całego świata i tworzył Kościół prawdziwie żywy. W 1983 r. przyjechał do Polski z pielgrzymką pod hasłem „Pokój Tobie, Polsko, Ojczyzno moja” i 20 czerwca zatrzymał się także w Poznaniu by beatyfikować, związaną z Wielkopolską i Poznaniem, siostrę Urszulę Ledóchowską. To wtedy na terenie dzisiejszego wildeckiego parku papież odprawił mszę dla około miliona przybyłych uczestników, co było największym zgromadzeniem w historii miasta. Mimo sprzeciwu władz komunistycznych, usilnych prób przesunięcia podróży apostolskiej, a wręcz odwołania poprzednich, nie ugiął się i przyjechał by dzielić się z rodakami pokojem. Ciężko uwierzyć, że dziś Papież – poeta, poliglota, filozof historii, a także wielki mówca jest usuwany z przestrzeni publicznej przez własnych rodaków. Dlatego nie zgadzamy się na szykanowanie i znieważanie imienia Jana Pawła II, papieża, który potrafił wzbudzać nadzieję na lepsze jutro i dodawać sił do walki z totalitarnym ustrojem komunistycznym.


Co możesz zrobić?

Wpłać darowiznę, a my dzięki Twojemu wsparciu sfinansujemy wykonanie muralu z Janem Pawłem II.

Dorzuć swoją cegiełkę i szerz razem z nami pamięć i dobro tego wybitnego Polaka!


25 zł - ta kwota pozwoli kupić jedną puszkę z farbą do wykonania muralu.

50 zł - za tę sumę kupimy dwie puszki farby. Na pewno będziemy potrzebować jej jak najwięcej!

100 zł - dzięki tej kwocie jesteśmy w stanie wynająć na godzinę podnośnik, potrzebny przy przygotowaniu muralu.

250 zł - za tę sumę możemy wynająć jeden metr kwadratowy powierzchni na mural.

500 zł - hojne wsparcie dzięki, któremu będziemy mieli środki na wynajęcia dwóch metrów kwadratowych powierzchni pod mural.


Jeżeli przekroczymy cel zbiórki lub nie znajdziemy miejsca na mural, wykupimy billboardy poświęcone postaci św. Jana Pawła II, by pokazać naszą wdzięczność dla tego Wielkiego Polaka! Jeśli ktoś zna miejsce odpowiednie na mural prosimy o zgłoszenie się na naszym fanpage’u na facebooku - Młodzież Wszechpolska Poznań.


Kim jesteśmy?

Jako Młodzież Wszechpolska jesteśmy stowarzyszeniem społeczno-wychowawczym skupiającym młodych ludzi, którym bliska jest miłość do ojczyzny i przywiązanie do Kościoła Rzymsko-Katolickiego. Naszym celem jest wychowanie członków w duchu wartości narodowych i katolickich, wykształcenie w nich pełni poczucia obowiązków patriotycznych, tak by na każdym stanowisku starali się być pożyteczni Ojczyźnie.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 113

AP
Andrzej Przybylo
500 zł
AS
Andrzej Sawczuk
500 zł
MP
Fara Poznańska
450 zł
 
Dane ukryte
300 zł
WF
Wildeccy Fanatycy
300 zł
KJ
Parafianie z Błogosławionej Poznańskiej Piątki
200 zł
AP
Aw plast
150 zł
 
Dane ukryte
150 zł
KP
Kamil Pietrzykowski
123 zł
 
Dane ukryte
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze 4

 
2500 znaków