13 887 zł z 27 600 zł
50%
zakończona 30.06.2020r
105 wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Celem zrzutki jest zebranie 27 600 zł na wkład własny pod budowę pierwszego w całym regionie Warmińsko-Mazurskim leśnego przedszkola.

Działania pod kątem utworzenia leśnego przedszkola w Giżycku na Mazurach rozpoczęły się już w lutym 2018 roku. Początkowo z pomysłem wyszła jedna kobieta, która porwała za sobą 4 kolejne entuzjastki tej idei. Przez dwa lata udało się mocno przeanalizować temat, złożyć wizyty studyjne w 6 najbliższych nam przedszkolach kierującymi się ideą leśnej edukacji (Białymstok, Trójmiasto, Słupsk, Skierniewice i Radom). A co najważniejsze udało się nam zdobyć dotację w wysokości 120 tys zł netto. Ten ostatni wyraz "netto" jest jednak najtrudniejszym elementem układanki. Podatek VAT od wymienionej kwoty musimy wyłożyć z wkładu własnego.

Projekt Leśnego Przedszkola w Giżycku jest dziełem naszego życia. Do tej pory włożyłyśmy niezliczony w godzinach nakład pracy, dodatkowo także fundusze własne, które były potrzebne w międzyczasie na zezwolenia i szereg formalności. Co więcej jesteśmy na finiszu naszych dążeń. W lipcu 2020 roku ma stanąć gotowa do swej misji baza leśnego przedszkola składająca się z całorocznego namiotu sferycznego, krzewów owocowych, zielnika i zaadaptowanego terenu pod naturalny i przyjazny plac zabaw. Jednak bez uzyskania wkładu własnego na pokrycie podatku, będziemy musieli zwrócić całą dotację - tak już ten świat jest stworzony.

Pandemia odbija się w życiu nas wszystkich. Z tego powodu główni fundatorzy zewnętrzni, którzy byli przekonani do naszego pomysłu i mieli wesprzeć Fundację, wycofali się. Życie wróci w końcu do normalności. Wierzymy, że z drobną pomocą wielu ludzi my będziemy mogły realizować naszą pasję i misję.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 105

 
Dane ukryte
1 100 zł
F
Filip
50 zł
J
Jeremi
200 zł
 
Dane ukryte
1 300 zł
TM
T.Moroz
400 zł
 
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
ukryta
KK
Kinga Kowalikowska
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
Zobacz więcej

Komentarze 9

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

744 178 zrzutek

i zebrali

529 365 360 zł

A ty na co dziś zbierasz?