id: 7h9bjj

Filip - mały wojownik po wypadku walczy o zdrowie.

Filip - mały wojownik po wypadku walczy o zdrowie.

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
31 893 zł 
z 50 000 zł
63%
zakończona 30.09.2020r
329 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Aktualności2

  • Filip coraz więcej potrafi. Uczy się podpierać na rękach by w kolejnym etapie raczkować. Lewą ręką powoli chwyta zabawki. Rehabilitacja wzroku przynosi efekty - zdał test widzenia! Optometrysta jest zadowolony z postępów maluszka. To wszystko dzięki wam! Jesteście wspaniali! Jeszcze raz dziękujemy za pomoc. zd6b1783ed5b0cb2.jpeg

    Czytaj więcej
  • Dziękujemy za wpłaty. Dzięki tym funduszom Filip jest już rehabilitowany i odwiedził prywatnie kilku specjalistów. Bez tego maluch nie mialby postawionej diagnozy oraz szans na rehabilitacjię wzroku i rehabilitację ruchową tak szybko, a czas gra tu dużą rolę.

    Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Filip jest po ciężkim wypadku. Ma uszkodzoną prawą półkolę mózgu, usunięty duży fragment kości czaszki z prawej strony głowy, niedowład połowiczny, problemy ze wzrokiem. Celem zrzutki jest uzbieranie funduszy na leczenie i rehabilitację maluszka.


Mały wojownik

Filipek urodził się zdrowym, wesołym i kontaktowym dzieckiem. Niestety jego życie zmieniło się w dramat. 2 miesięczny maluszek uległ nieszczęśliwemu wypadkowi. Doznał ogromnego urazu czaszki co spowodowało zniszczenie prawej półkuli mózgu, złamał nogę, obił serce i nerki. Lekarze ratowali jego życie przeprowadzając operację mózgu, ale nie dawali nadziei na przeżyjcie. Jednak Filip miał w sobie wolę życia i walczył na OIOM-ie. 4 dni później konieczna była kolejna operacja neurochirurgiczna usunięcia krwiaka przymózgowego. Najgorsze były pierwsze 2 tygodnie po wypadku. Maluszek się nie poddawał i na przekór złym rokowaniem jego stan zaczął się poprawiać, odłączono go od respiratora, bo sam chciał zacząć funkcjonować. Powoli dochodził do siebie i okazało się że konieczna jest kolejną operacja - rekonstrukcja mózgowej opony twardej, tym razem 300 km od domu. Operacja się powiodła. To jednak nie koniec problemów. 4 tygodnie po operacji zdiagnozowano wodogłowie i konieczna była czwarta operacja, tym razem wszczepienie zastawki, również w Katowicach. Wykryto torbiel w mózgu, który możliwe że będzie wymagał interwencji chirurgicznej. Planowana jest też czasowa rekonstrukcja czaszki, tym razem w Olsztynie. Maluch będzie wymagł stałej opieki neurochirurgicznej w Katowicach.


y5f99f71045a4049.jpeg

Nie odpuszczamy!

Walka o życie Filipka się zakończyła. Teraz rozpoczęła się walka o jego zdrowie i powrót do sprawności. Maluch jest silny, dzielny, bardzo żywy i chętnie podejmuje ćwiczenia robiąc postępy. Przed nim i jego rodzicami jeszcze długa droga do sprawności. Filip wywalczył sobie życie i teraz chce walczyć o zdrowie. Maluszek pozostaje pod opieką wielu specjalistów m.in. neurochirurga, neurologa, okulisty, logopedy, psychologa. Jednak potrzebna będzie długotrwała rehabilitacja na wielu płaszczyznach, masaże, sprzęt ortopedyczny, różnorakie leczenie oraz konsultacje lekarskie, także poza miejscem zamieszkania.

W domu czeka trójka rodzeństwa, której trzeba zapewnić opiekę gdy mama jest w szpitalu z Filipkiem, a tata pracuje.l8c03ed00f99a10b.jpeg

Apel

Prosimy o pomoc w uzbieraniu funduszy na leczenie, konsultacje lekarskie i rehabilitację maluszka. Oszczędności się już kończą, a jesteśmy dopiero na początku drogi do odzyskania sprawności Filipka. Chcielibyśmy mu zapewnić jak najlepszą opiekę medyczną i konsultacje lekarskie, by wykorzystać potencjał leżący w tym małym ciele, aby Filip mógł się cieszyć odzyskanym zdrowiem i choć trochę beztroskim dzieciństwem.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 329

preloader

Nasi użytkownicy założyli

877 681 zrzutek

i zebrali

805 886 502 zł

A ty na co dziś zbierasz?