id: fkd7re

#ZAMASKOWANI zbierają na #MASKADLAMEDYKA

#ZAMASKOWANI zbierają na #MASKADLAMEDYKA

Nasi użytkownicy założyli 1 038 211 zrzutek i zebrali 1 109 601 669 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

[EDIT] Mamy możliwość zakupu masek prosto od D. w specjalnej cenie B2B dla naszej akcji 74,99zł. I to brutto! ;D Zbieramy więc również na zakup masek, w końcu taka okazja może się nie powtórzyć: całe pięć zeta taniej niż w marcu były na półce!!!

Brać nie pytać :D

Mają rozmach S[łodziaki].

:D


[EDIT] Prace nad filtrem alternatywnym trwają, w najbliższych dniach będziemy mieli funkcjonujący prototyp. Cały czas szukamy również wiarygodnego dostawcy filtrów medycznych w 'niebandyckich' cenach.


[EDIT] Filament mamy już zabezpieczony, podstawy logistyki też :)

Teraz przed nami naprawdę duży cel; musimy jak najszybciej zabezpieczyć filtry do masek rozdanych przez Decathlon, przekazanych przez sponsorów i przyniesionych przez wolontariuszy.

Wiem, że maski mogą dzięki adapterom współpracować praktycznie z każdym filtrem i że tych filtrów jest podobno 'dużo'. Ale wiecie: dużo to nie jest liczba, tylko wrażenie. Więc przy tym całym szaleństwie wokół nas może za chwilę okazać się, że z filtrami zrobi się krucho.

Zbieramy więc na punkt '2' z listy poniżej:

  • Na zakup i import filtrów medycznych i P3R ze wszystkich możliwych kierunków i w maksymalnych możliwych ilościach [i uwierzcie mi: WIEMY JAK JE TU PRZYWIEŹĆ!]
  • Na opracowanie, prototypowanie i produkcję rozwiązania alternatywnego. Trwają nad nim prace. Nie wchodząc w szczegóły chodzi o moduł z wymiennymi wkładami filtrującymi.

Bo wiecie, masek trafiło już w ręce medyków kilka tysięcy, za chwilę będą mieli kilkadziesiąt tysięcy.

I jak ktoś przemnoży maski x dni x filtry to naprawdę jest na co zbierać.

Więc proszę:

Wpłaćcie.

Udostępnijcie.

Pozdrawiam Serdecznie

Bądźcie Zdrowi

Bartek


[EDIT ] Piszą i mówią o naszej akcji:

https://tvn24.pl/polska/akcja-maskadlamedyka-organizatorzy-prosza-o-oddawanie-masek-do-nurkowania-4548393?fbclid=IwAR0YGnOlMbAsL7EwjXuaHuRQwcFQpYNaMUGSCLtBoTtY7BkKosRKpPJF0GQ

https://wiadomosci.onet.pl/kraj/dolacz-do-akcji-maskadlamedyka/pcrpmm9?fbclid=IwAR1oZQWJ2Ma6MjfXtOHo1jJ08G49Dev-aK5kc4WfmKGCa3z3V6Nd4_Gi-pQ

https://sosnowiec.wyborcza.pl/sosnowiec/7,93867,25853053,przerabiaja-maski-do-nurkowania-i-stworzyli-tindera-dla-lekarzy.html?fbclid=IwAR0u3mOBs41Vbn1MilYWZE2jdNR0JoenahiAI2lf6U80Zn_gnGIqjUW288c

https://www.elle.pl/artykul/maski-do-nurkowania-mozna-przerobic-na-maski-ochronne-dla-lekarzy-lub-wentylatorowe-aparaty-wspomagajace-oddychanie-ruszyla-akcja-maskadlamedyka-200408034625?fbclid=IwAR013h22F5-NdSlj2kA9-k3JFBzs8aoRwsskjTU9VQYZXQ045rtFEZ30eWM

No, że w Elle będzie o nas, Ilir, to bym nie pomyślał ;)
Kochani!

Jestem twórcą FP #ZAMASKOWANI oraz współtwórcą FP #MASKADLAMEDYKA.

Gdy niecałe dwa tygodnie temu zakładałem #ZAMASKOWANI nie miałem pojęcia w jak wspaniałąniesamowitą akcję społeczną wyewoluuje ten pomysł. Gdy niecały tydzień temu wraz z grupą cudownych entuzjastów zakładaliśmy FP #MASKADLAMEDYKA przez myśl mi nie przeszło, że za kilka dni do ruchu przyłączą się setki, a za chwilę już tysiące wolontariuszy, od Politechnik i dużych firm po pojedynczych entuzjastów druku 3D i hobbystów. W tej chwili dzięki zaangażowaniu wielu wspaniałych ludzi tysiące masek #MDM trafiają do rąk medyków, którym realnie są w stanie uratować zdrowie i życie.

Zajrzyjcie na fp.com/maskadlamedyka i fp.com/zamaskowanistopcovid jak wspaniale przebiega akcja

[możecie też tam do mnie napisać ;)]

Do końca wczorajszego dnia do medyków na terenie całego kraju dotarło co nanjmniej ponad 2000 masek ochronnych #MDM, Piszę 'co najmniej' bo nikt nie jest w stanie policzyć tych wszystkich masek, które wspaniali ludzie oddają znajomym i nieznajomym medykom odpowiadając na nasze wezwanie #OddajMaskeMEDYKOWINa co zbieram?

1. Finansowanie materiałów do produkcji adapterów do masek #MASKADLAMEDYKA.

Wielu z naszych wolontariuszy zrzeszonych w aplikacji PRINT4MEDIC to entuzjaści druku 3D, którzy potrzebują środków na zakup filamentu niezbędnego do produkcji adapterów (dla niespecjalistów to plastik, z którego robi się adapter).

Filament jest dość drogi, w zależności od wersji adaptera koszt materiału wynosi co najmniej kilka złotych. Dla osoby chcącej wydrukować kilkadziesiąt czy w kilkaset sztuk suma robi się znacząca. [UWAGA: Nie zamierzam finansować druku oferowanego przez #byznesmenów proponujących drukowanie za cenę stanowiącą kilkukrotność kosztu materiałów.]


2, Na zakup odpowiednich filtrów do stosowania z maskami.

Nie wszyscy medycy mają do nich dostęp, a w wielu placówkach ich zapas jest za mały. Bez zakupu nowych możemy znaleźć się za chwilę w sytuacji, w której maski staną się bezużyteczne.


3. Na sfinansowanie przesyłek kurierskich do tych medyków,

do których nie są w stanie szybko dotrzeć wolontariusze akcji #maskadlamedyka.

Bo za daleko, bo za mało czasu. A zegar epidemii już nie tyka, tylko tłucze jak szalony


4. Na zakup masek całotwarzowych od producenta/dystrybutora,

Bo wielu z was pisze, że daliby maskę gdyby mieli a niestety nie mają.

I czy w tej sytuacji mogliby sfinansować zakup maski przez #maskadlamedyka.

Więc mogą. Z jednym zastrzeżeniem; nie mamy możliwości przekazywania tak finansowanych masek do konkretnej placówki wskazanej przez wpłacającego. Jeżeli chcecie sfinansować maski dla wskazanej przez siebie placówki zamiast wpłacać tutaj napiszcie do www.maskadlamedyka.pl; skontaktujemy was z odpowiednim człowiekiem w Decathlonie.


Całość zebranych środków zostanie przeznaczona na finansowanie powyższych celów.


[EDIT] To jest moja DRUGA zrzutka w temacie COVID. Pierwsza: zrzutka.pl/8hydua była adresowana do przyjaciół i znajomych, którym w ostatnich tygodniach rozdałem maski FFP3 zakupione przeze mnie w lutym [w przewidywaniu epidemii]. W ramach tej zbiórki udało mi się zebrać 9641zł, które w całości przeznaczyłem na zakup i import masek z Chin. Na stronie zbiórki zamieściłem dokumenty potwierdzające zakup, jak maski dotrą dorzucę zdjęcia z przekazywania do wskazanych odbiorców i potwerdzenia odbioru.


Serdecznie Pozdrawiam

Bądźcie Zdrowi


Bartek


PS1 Jak wpłacisz, (jak nie wpłacisz też) kliknij proszę 'udostępnij zrzutkę' po prawej obok zdjęcia.

Dzięki


PS2 Poniżej opis akcji #MASKADLAMEDYKA z naszego fanpage [dla tych, którzy jeszcze jej nie znają]:Całotwarzowa maska do snorklingu EasyBreath firmy Decathlon w prosty sposób (dzięki adapterom) może być przerobiona na wysoce skuteczną maskę ochronną dla personelu medycznego ORAZ na wentylatorowy aparat wspomagający oddychanie pacjentów (CPAP).


Rozwiązania te zostały już z powodzeniem wdrożone we Włoszech (CPAP) i Czechach (maska ochronna). W Polsce pracowało nad podobnymi rozwiązaniami wiele równoległych grup roboczych.

#MaskaDlaMedyka to inicjatywa pozwalająca przyspieszyć i skoordynować prace projektowe. Przygotowane przez nas i obecnie wdrażane do masowej produkcji rozwiązanie zapewnia ochronę personelu medycznego i pacjentów w oparciu o filtry P3R o wysokiej skuteczności filtracji (wydajność antywirusowa: 99.99%)

Nad czym pracujemy:

1. Maski ochronne całotwarzowe z filtrami P3R dla personelu medycznego.

2. Maski do wentylacji nieinwazyjnej P3R dla pacjentów poddawanych tlenoterapii NIPPV (Non-Invasive Positive Pressure Ventilation) – tlenoterapii nieinwazyjnej chorych na COVID-19, wykorzystując standardowe zawory ścienne z tlenem w szpitalach. Zawory Charlotta i Dave’a przystosowane są do rur ISO 22 mm.

Dlaczego to dobry pomysł?

a. Druk 3D jest szybki i tani. Zwiększa się ilość chętnych do druku, oferując swoje maszyny.

b. Maski Easybreath są dostępne w bardzo dużych ilościach, Decathlon przekazał już bezpłatnie 1300 masek na potrzeby pierwszej partii, dostępne zasoby to ok. 300.000 masek w Waszych domach (dane za Decathlon), a znajdująca się w Polsce (!) fabryka może produkować kolejne.

c. Maski pozwalają na łatwą dezynfekcję powierzchniową, daje to możliwość wielorazowego użycia masek.

d. Maski są pełnotwarzowe i szczelne, przy zastosowaniu filtrów ogranicza to ekspozycję na wirusa skuteczniej niż maseczki chirurgiczne czy przyłbice.

e. Zapewniają przy tym nieporównywalnie większą wygodę korzystania – szczególnie ważne dla przeciążonego personelu medycznego, oraz pozwala na korzystanie przez pacjentów bez dodatkowej izolacji,

f. Te rozwiązania mogą bardzo realnie uratować wiele żyć ludzkich, dostarczając szybko i sprawnie brakujący sprzęt do walki z zachorowaniami na COVID-19, na co w normalnej sytuacji szpitale nie mogą sobie pozwolić.

Pliki do samodzielnego druku przejściówek:

Pliki: https://www.thingiverse.com/thing:4252915?fbclid=IwAR2YzIeFqw6L8lFOzTj_vCkSChGdTJHI3oLui61bbYOdkHrp7O7DFFVK1J4


Jeśli masz maskę a nie masz przejściówki:

wideo: https://drive.google.com/file/d/1B9i6GivPT1zeOlk2771vpC3HQFSslZuD/view

Co dziś robimy:

1. Drukujemy prototypy, mamy sieć drukarzy 3D

2. Przygotowujemy masową produkcję i dystrybucję do szpitali. Na dziś mamy już zrealizowanych zamówień na ponad 2.000 zestawów.

3. Zbieramy, porządkujemy i sprawdzamy ponad 27.000 zgłoszeń od szpitali i oddziałów szpitalno-ratunkowych

Kto to organizuje?

Polecamy uwadze Instrukcję Użytkowania maski: bit.ly/MaskaDlaMedyka-Instrukcja

Kto to organizuje?

Akcja jest działaniem oddolnym, prywatnym, wielu organizacji oraz osób.

#MaskaDlaMedyka

#Print4Medic

#Zamaskowani
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 586

DD
DANRECH DANIEL PORC
1 700 zł
MB
Mateusz Brzozowski
1 200 zł
IO
Ilirjan Osmanaj
1 100 zł
MC
Marek Cielniaszek
1 000 zł
LP
Leszek Pislewski
1 000 zł
RS
1 000 zł
MB
Marta Borkowska
1 000 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
JP
Jarosław Pietraszkiewicz
500 zł
Zobacz więcej

Komentarze 23

 
2500 znaków