Wakacje 2020r. dla Podopiecznych Domu dla Dzieci w Rumi ID: fkut3h

5 757 zł z 35 000 zł

16%

5 757 zł

z 35 000 zł

100 dni

do końca

67

wspierających
16%
Wpłać na zrzutkę

Opis zrzutki

Dom dla Dzieci w Rumi prowadzony przez Fundację Rodzinny Gdańsk jest placówką opiekuńczo-wychowawczą typu socjalizacyjnego. Na co dzień, miejsce to zamieszkuje czternaścioro fantastycznych Dzieciaków, które z różnych przyczyn nie mogą wychowywać się w gronie rodziny. Niektóre z nich są niepełnosprawne w stopniu znacznym i umiarkowanym, inne z powodu trudnej sytuacji życiowej są zagrożone niedostosowaniem społecznym. Każde z Dzieci pozostających pod opieką Domu dla Dzieci w Rumi wymaga szczególnych oddziaływań opiekuńczo-wychowawczych, edukacyjno-terapeutycznych, a także psychologicznych. Celem zrzutki jest organizacja wymarzonych wakacji, które pozwolą całej grupie wspólnie wypocząć, zapomnieć o smutkach i przeżyć dziecięce chwile beztroski.

Większość z nas ma wspomnienia z wakacji czasów dzieciństwa. Jagodzianki z rodzicami na plaży. Dojenie krowy z babcią na wsi. Łowienie ryb z dziadkiem. Wspólne palenie ogniska z członkami rodziny. Myśl o tych chwilach przywołuje uśmiech i dobre emocje. W życia Podopiecznych placówek opiekuńczo-wychowawczych często wpisane są traumatyczne, stresujące wydarzenia. Niektórzy z nich nie wiedzą czym są beztroskie wakacje, bo w rodzinnych domach nigdy ich nie doświadczyli.

Cel- podarować wakacje!

Celem zrzutki jest zebranie środków umożliwiających pokrycie kosztów związanych z realizacją dwutygodniowego wyjazdu wakacyjnego Wychowanków Domu dla Dzieci w Rumi. Wymarzona podróż pozwoli na beztroski odpoczynek, wspaniałą zabawę i nabycie nowych umiejętności.

Zebrane środki w całości zostaną przekazane na potrzeby organizacji wyjazdu- transport, zakwaterowanie, wyżywienie, ubezpieczenie uczestników, zapewnienie specjalistycznej kadry, realizację wycieczek, a także profilaktycznych zajęć indywidualnych i grupowych.

Dlaczego warto dołączyć do zrzutki?

Wspierając zrzutkę, choćby najmniejszą kwotą, wywołujesz 14 szczerych uśmiechów na twarzach tych, których los potraktował gorzej... Umożliwiasz poznanie nowych miejsc, ludzi, smaków i zapachów- edukujesz! Wyrównujesz szanse. Przywracasz wiarę w to, że niemożliwe nie istnieje. Dzielisz się dobrem- spełniasz marzenia!

Chcesz dowiedzieć się więcej?

Wszystkie aktualności dotyczące Domu dla Dzieci w Rumi znajdziesz na facebook'owej stronie.

Przeczytaj więcej

Wpłacający67

RT
ROCKFIN Team
660 zł
 
Dane ukryte
500 zł
 
Dane ukryte
300 zł
AK
Aleksandra Kwiecień
270 zł
AT
Aneta Tyszkiewicz
200 zł
A
Alicja
200 zł
AN
Alicja Nowik
200 zł
 
Dane ukryte
150 zł
M
morsy
130 zł
EZ
Emilia Zyra
111 zł
Zobacz więcej

Komentarze12

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

419 918 zrzutek


A ty na co dziś zbierasz?