id: fmb4nk

''Mała Małpka - wielki problem'' - Kampania społeczno - edukacyjna

''Mała Małpka - wielki problem'' - Kampania społeczno - edukacyjna

255 zł
z 200 000
0%
zakończona
08.11.2021r
5
wspierających
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 1 037 240 zrzutek i zebrali 1 107 173 360 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Spożycie alkoholu z roku na rok rośnie

na przestrzeni 20 lat wyniki są następujące: W 2001 r. statystyczny Polak spożywał 8,1 L czystego alkoholu w ciągu roku. W 2018 r. spożywał już 11,3 L czystego alkoholu w ciągu roku. Prognozy spożycia na rok 2020 wynoszą 12 L czystego alkoholu na osobę.

Kupujemy co raz więcej ,,małpek''

Szacunkowo dzienna sprzedaż to ok. 3 miliony małpek. Rocznie generuje 1 miliard sprzedanych butelek! Ustawione obok siebie, tworzą linię o długości 3/4 równika.

My zauważyliśmy!

Chcielibyśmy abyście również WY to dostrzegli, a przede wszystkim zdali sobie sprawę z tego co się z tym wiąże.

Zakupu ,,małpek'' dokonują według sondaży:

w 66% kobiety

w 34% mężczyźni

Kupują osoby ze wszystkich klas społecznych i w każdym wieku.

Dołącz do nas!

W tej kampanii chcemy uświadomić Polaków i zwrócić ich uwagę na wielki problem, jakim jest nadmierna sprzedaż, coraz większa dostępność i przyzwolenie na spożywanie alkoholu właśnie z tych niepozornie wyglądających butelek. Chcemy abyście rozejrzeli się dookoła i zdali sobie sprawę ze skali tego wielkiego problemu. Ile samotnych i pustych ,,małpek'' mijasz w drodze do pracy, domu, szkoły, czy podczas zwykłego rodzinnego spaceru po parku? Chcemy pokazać ludziom, że w sklepach w których codziennie robimy zakupy, jak grzyby po deszczu powstają specjalne półki promujące alkohol wysokoprocentowy w małych podręcznych butelkach, czyli ,,małpkach''

Na pewno każdy z was był świadkiem sytuacji, kiedy w sklepie osiedlowym klient prosi o ,,małpkę'' przed pracą, w środku dnia czy tuż po pracy.

Wyniki mówią same za siebie: ''Polacy piją coraz częściej i wciąż jest to alkohol wysokoprocentowy!

To, że nie widzisz pijanych na ulicach, nie znaczy, że problem nie istnieje - Polacy piją teraz inaczej, piją głównie w domu i z każdej okazji, przed pracą w jej trakcie i po powrocie do domu.

CZAS DZIAŁAĆ!

Pomocy merytorycznej udzieli nam:

FUNDACJA ZALEŻNI-NIE-ZALEŻNI

KRAJOWA RADA ZWIĄZKÓW I STOWARZYSZEŃ ABSTYNENCKICH

HELPING HAND - WWW.HH24.PL

Zbieramy na realizację materiałów, które pomogą nam nagłośnić problem wśród Polaków i zainteresować nim media. Zbieramy na spot reklamowy, plakaty, ulotki, materiały prasowe.

English below:

Przedstaw w skrócie cel zrzutki.

Opisz swoją zrzutkę najlepiej jak potrafisz. Pamiętaj, aby opis był wiarygodny, dokładny, ale przy tym rzeczowy i prosty. Warto, aby był przyjemny w odbiorze i skupiał uwagę. W ciekawy i miły sposób zachęć do wsparcia :)

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 5

 
200 zł
 
Dane ukryte
25 zł
 
Dane ukryte
10 zł
JT
Janusz Tracz
10 zł
 
Dane ukryte
10 zł

Komentarze 1

 
2500 znaków