id: fmvfpg

Wyprawa górska w Himalaje. Cel - Ama Dablam 6812

Wyprawa górska w Himalaje. Cel - Ama Dablam 6812

Nasi użytkownicy założyli 1 035 588 zrzutek i zebrali 1 103 230 406 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Witam

Nazywam się Darek Tęcza. Mieszkam w Jedlinie-Zdroju koło Wałbrzycha w otoczeniu niewysokich ale bardzo malowniczych gór. Od lat uprawiam turystykę górską, która z czasem przerodziła się w pasję zdobywania coraz to wyższych gór. Po drodze były Tatry, Alpy, Kaukaz, Pamir. Ale myśli moje zawsze wybiegały jeszcze wyżej, w góry o których przeczytałem mnóstwo książek, w góry które jak magnes przyciągają miłośników gór... HIMALAJE.

Jesienią tego roku zamierzam być uczestnikiem wyprawy do Nepalu, na szczyt który nie należy do najwyższych, ale z pewnością jest jednym z najpiękniejszych, który wznosi się w rejonie Everestu. Jest to Ama Dablam o wysokości 6812m npm.

Wyprawę organizuje legenda polskiego i światowego Himalaizmu Ryszard Pawłowski. Wyprawy organizowane przez Ryszarda mają bardzo wysoką skuteczność osiągania celu, co daje duże szanse na osiągnięcie szczytu.

W przygotowania fizyczne i zbudowanie odpowiedniej kondycji włożyłem dużo wysiłku. Przede wszystkim były to treningi biegowe i starty w ultramaratonach górskich. W tym roku wystartowałem w pięciu takich biegach.

Drugim, ważnym aspektem są finanse. Jest to duże obciążenie, ale i do tego przygotowywałem się od dłuższego czasu.

Gdy na początku roku mój budżet prawie się domykał, wystąpiły niespodziewane czynniki związane z wojną w Ukrainie. A co za tym idzie, wzrost cen paliwa i transportu (patrz. przeloty), bardzo wysoki kurs dolara (wszystkie opłaty w tej walucie} i wysoka inflacja. Po kilku miesiącach okazało się, że moje oszczędności dotkliwie się skurczyły.

Długo wahałem się i miałem duże wątpliwości czy zwrócić się o wsparcie w takiej formie "zrzutki". Ale kilku przyjaciół przekonało mnie, że jak nie teraz to kiedy. W tym roku skończyłem 60 lat i moja wydolność zacznie spadać. Jak będzie wyglądała sytuacja polityczno-gospodarcza za rok też nikt nie wie. Dlatego postanowiłem postawić wszystko na szali marzeń, których zrealizowanie pozostanie ze mną na zawsze.

Zatem zwracam się do społeczności internetowej o jakiekolwiek wsparcie, które przybliży mnie do zobaczenia i doświadczenia tego o czym czytałem i marzyłem przez 40 lat.

Ja sam też nie jestem obojętny na potrzeby innych i kilkukrotnie uczestniczyłem w zrzutkach aby wesprzeć ludzi pozytywnie zakręconych (między innymi Tomka Mackiewicza).

Pozdrawiam serdecznie i z góry dziękuje za każde, nawet najmniejsze wsparcie.

Darek Tęcza

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 57

 
Dane ukryte
500 zł
 
Dane ukryte
300 zł
SH
Sylwia Hohmann
300 zł
UW
Urszula,Janusz
300 zł
 
Dane ukryte
300 zł
UU
Jola i Rafał
200 zł
 
Dane ukryte
200 zł
KO
Kamil Orpel
200 zł
PA
Paweł
200 zł
KK
Krzysztof K
111 zł
Zobacz więcej

Komentarze 3

 
2500 znaków