id: fndh4b

Tablica upamiętniająca Zenona Plecha

Tablica upamiętniająca Zenona Plecha

Opis zrzutki

W tym roku odeszła od nas legenda polskiego oraz światowego żużla, Zenon Plech. Wicemistrz świata z 1979 roku swoją przygodę z czarnym sportem zaczynał w Gorzowie. Właśnie tam, na stadionie Edwarda Jancarza, chcemy upamiętnić zawodnika Stali Gorzów specjalną, pamiątkowa tablicą.


Po krasnalu Tomasza Jędrzejaka i staraniami o nazwanie jednego z wrocławskich rond imieniem Ryszarda Nieścieruka, to trzecia inicjatywa z naszej strony, mająca na celu upamiętnienie legendy żużla. Tradycyjnie mamy nadzieję, że jako fani czarnego sportu, pomożecie, aby takowa tablica została odsłonięta w przeddzień Memoriału Edwarda Jancarza. Naszą inicjatywę, co nie jest niespodzianką, popiera klub z Gorzowa.


– Bez jakichkolwiek wątpliwości tablica upamiętniającą Zenona Plecha to doskonała inicjatywa. Zenon zaczynał swoją karierę w Gorzowie i przyczynił się do wielu sukcesów naszego klubu. Swoimi działaniami również chcemy upamiętnić tak wielką postać światowego żużla i w pełni popieramy akcję redakcji PoBandzie – mówi Marek Grzyb, prezes dziewięciokrotnych mistrzów Polski.


– Na pewno tablica stanie w charakterystycznym miejscu. Chcemy, aby była dobrze widoczna i przypominała, że na tym torze swoją przygodę z żużlem zaczynał dwukrotny medalista indywidualnych mistrzostw świata – mówi z kolei dyrektor klubu, Tomasz Michalski.


Wszystkich, którzy szanowali i doceniali wyczyny torowe Zenona Plecha prosimy o wpłaty na zrzutkę na pamiątkową tablicę. Dzięki Wam Super Zenon może mieć swoje stałe miejsce na obiekcie gorzowskiej Stali.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłacający 11

JK
Jerzy Kanclerz
243 zł
AC
Allan Crompton
200 zł
KM
Kamil Michałowski
115 zł
M
Miroszi
101 zł
Piotr Żyto
100 zł
B
Bartek
50 zł
WD
Wiktor Domański
40 zł
JW
Justyna Wołoczko
20 zł
K
Kotulung
10 zł
RO
Ryszard Olszewski
ukryta
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

688 315 zrzutek

i zebrali

451 825 891 zł

A ty na co dziś zbierasz?