id: fnxgzu

Leczenie i wizyty lekarskie

Leczenie i wizyty lekarskie

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
13 020 zł
z 20 000
65%
zakończona
15.07.2023r
153
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Nasi użytkownicy założyli 1 016 957 zrzutek i zebrali 1 066 021 025 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności1

 • Kochani.. pora na nowe wiadomości, niekoniecznie dobre...

  Zuzia jest po konsultacji u dr Jolanty Jadczyszyn. Teraz czekamy na miejsce na oddziale w Uniwersyteckim Centrum Klinicznym, gdzie zostanie przeprowadzony szereg badań, po których zostaną podjęte decyzje o kolejnych operacjach.

  Stan chorego ucha się pogorszył.. Ze wstępnych ustaleń rodzice Zuzi dowiedzieli się, że prawdopodobnie lekarze będą próbowali wszczepić Zuzi implanty kości, których już nie ma. Jednak zależało to będzie przede wszystkim od wyników badań, które pokażą czy perlak nie odrasta.. Możliwe, że całkowicie trzeba będzie zamknąć błonę bębenkową i wtedy na implant słuchowy na razie nie będzie szansy.

  Niestety w drugim uchu również nie jest dobrze, w błonie bębenkowej zrobiła się dziura i stan przed perlakowy.

  Rodziców Zuzi czeka jeszcze bardzo długa walka o zdrowie Zuzi.


  Dlatego z całego serca dziękujemy każdej osobie, która pomaga nam wpłacając nawet 1 zł.

  ❤️❤️❤️❤️  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

CHCĘ WAS SŁYSZEĆ!!

           Wszystko było na dobrej drodze, po operacji perlaka w lewym uchu, każdy z nas liczył na to, że to już koniec problemów Zuzi i jej rodziny, ale zacznijmy od początku...

           Zuzia jest dwunastoletnią dziewczynką, która wzorowo się uczy, uwielbia czytać książki, a jej pasją są konie i gotowanie. Osobiście mogę powiedzieć, że piecze wyśmienite ciasta, ale nie o tym tu mowa.

           Pod koniec 2020 roku Zuzię często bolało lewe ucho, często nie słyszała jak się coś do niej mówiło, z czasem bóle ucha się nasiliły i rodzice Zuzi – Agnieszka i Adam Dąbrowscy zaczęli szukać fachowej pomocy.. Jednak jak pewnie każdy z was wie, leczenie w Polsce na NFZ to istna porażka.. W kolejkach do lekarzy czeka się miesiącami, a nawet latami. Dlatego też wszystkie wizyty odbywały się prywatnie, ponieważ czas miał tutaj kluczowe znaczenie. 25.12.2020 r. rodzice Zuzi pojechali z nią do Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Elblągu na nocną i świąteczną. opiekę zdrowotną pediatryczną, ponieważ od kilku dni Zuzię bolało lewe ucho, tutaj padła wstępna diagnoza: ropne i nieokreślone zapalenie ucha środkowego. Zalecono również kontrolę w poradni laryngologicznej. Ból ucha nadal męczył Zuzię, pojawiał się dosyć często, w konsekwencji czego Zuzia ponownie odwiedziła Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy w Olsztynie, gdzie leżała od 11.06.2021 r. do 17.06.2021 r. To tutaj lekarze, podając kroplówki i leki, próbowali wyleczyć ropne zapalenie ucha zewnętrznego lewego. Po wyjściu ze szpitala zalecono ponownie kontrole w poradni laryngologicznej, a 15.07.2021 r. w szpitalu w Olsztynie odbyło się badanie słuchu obu uszu, jednak badanie ucha lewego odbiegało znacznie od normy.

           Zuzia ponownie trafiła do szpitala w sierpniu 2021 roku, gdzie 19 sierpnia dokonano wymazu z ucha lewego i otrzymano wynik: Pseudomonas aeruginosa oraz Staphylococus aureus. Operacja polegająca na usunięciu perlaka odbyła się 11.10.2021 roku. W lutym 2022 roku Zuzia została zaliczona do osób niepełnosprawnych i uzyskała orzeczenie o niepełnosprawności.

           Jednak po świętach Wielkanocnych przyszły kolejne złe wieści, chociaż każdy z nas liczył, że to koniec problemów... 26.04.2022 r. Zuzia miała wykonany kontrolny rezonans magnetyczny głowy, a także tomografię komputerową. Wyniki nie były dobre, w lewym uchu ponownie pojawił się perlak.. Podczas wizyty 19.07.2022 r. u dr Marcina Sinarskiego Zuzia została zakwalifikowana do ponownej operacji ucha lewego. W lewym uchu Zuzia już nosi aparat słuchowy (ucho lewe jest niesłyszące). W dniu 29 sierpnia Zuzia przeszła ponowną operację ucha lewego, której celem było usunięcie perlaka. W międzyczasie pojawiła się również niedoczynność tarczycy, astma, alergia oraz łysienie plackowate.

           Tyle stresu, nerwów i płaczu, co przeszła Zuzia, sądzę, że nie przeszła większość z nas. Jednak Zuzia jest bardzo dzielną dziewczyną i najważniejsze dla niej, to móc słyszeć nas wszystkich. Po poprzedniej operacji w wyniku silnego stresu i nerwów, Zuzi zaczęły wypadać włosy..

           Następna wizyta kontrolna planowana jest na październik 2022 r., jednak już teraz lekarz wspomniał o implancie do ucha lewego (BAHA 5 ATTRACT), którego koszt to około 35 tysięcy złotych. Implant jest refundowany, jednak rodzice we własnym zakresie muszą pokryć koszty dojazdów, leków i wizyt lekarskich. Operacja wszczepienia implantu ma odbyć się w 2022 r.

Poprzednia zbiórka, która była założona, aby uzbierać środki finansowe dla Zuzi i jej rodziny znajdowała się pod tym adresem: https://zrzutka.pl/sj6mp3. Jednak koszty leków, wizyt prywatnych i dojazdów są dla rodziny ogromnym obciążeniem, w konsekwencji czego powstała obecna zbiórka.

Zuzia jest obecnie pod kontrolą poradni laryngologicznej, alergologicznej, dermatologicznej, endokrynologicznej, ortodontycznej i rehabilitacyjnej.

Jestem jej ciocią i każdego z Państwa proszę chociaż o złotówkę, dla Państwa to może nic nieznacząca kwota, ale jeśli każdy z nas dołoży chociaż złotówkę, to chociaż w pewnym stopniu pozwoli to pokryć koszty wizyt lekarskich, leków i dojazdów.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. twoja może być pierwsza!

Wpłaty 153

AI
Ania
500 zł
 
Dane ukryte
ukryta
BE
Beata
50 zł
Anna Żochowska
KK
K.K
35 zł
AN
anika997
50 zł
MG
Małgorzata Głowacka
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
20 zł
Zobacz więcej

Komentarze 11

 
2500 znaków