id: fr387c

„Piosenki o miłości i wędrowaniu” – koncert Sławomira Zygmunta w bydgoskiej Światłowni 27.08.2021, g.18.

„Piosenki o miłości i wędrowaniu” – koncert Sławomira Zygmunta w bydgoskiej Światłowni 27.08.2021, g.18.

Nasi użytkownicy założyli 1 169 426 zrzutek i zebrali 1 218 346 214 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Sławomir Zygmunt – muzyk, dziennikarz (absolwent Wydziału Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego), producent. W przeszłości związany ze słynnym klubem Hybrydy. Wielokrotnie występował w telewizji, nagrywał dla radia. Autor dziesięciu solowych płyt CD z piosenkami. Jego utwory znalazły się także na jedenastu składankowych płytach. Autor książek: „Bruce Lee i inni. Leksykon filmów wschodnich sztuk walki”, „Spotkania z…” z 60 fascynującymi wywiadami (m.in. ze Zdzisławem Beksińskim, Romanem Wilhelmim, Gustawem Holoubkiem, Krzysztofem Krauze) oraz powieści „Anna oraz inne klubowe opowiastki”, której akcja rozgrywa się w klubie Hybrydy. Komponuje także muzykę do filmów dokumentalnych (m.in. „Ku pokrzepieniu powstańczych serc. Historia obrazu Matka Boska Armii Krajowej”). Warszawiak rodem z Czerniakowa. Odznaczony Medalem Zasłużony Kulturze Gloria Artis.

W programie koncertu: utwory Edwarda Stachury, Krzysztofa Kamila Baczyńskiego (w związku z Rokiem Baczyńskiego), Juliana Tuwima oraz piosenki autorskie. Nie zabraknie legendarnej już „Białej lokomotywy” czy „Ballady o Kazimierzu Dolnym”. Artysta na pewno zaśpiewa też coś ze swojej nowej płyty „Wódeczko, wódeczko”. Całość utrzymana w balladowo/folkowym klimacie.


Piosenki Sławka Zygmunta mają oryginalny, liryczny, czasem zadziorny i uwodzicielski styl. Skutecznie wymykają się szablonom i schematom. To muzyka pełna ciepła, ale nie rozleniwiającego ciepełka, chwytliwa, ale daleka od schematyzmu. Występując przy akompaniamencie gitary i harmonijki ustnej Sławomir Zygmunt tworzy niepowtarzalny klimat, który sprawia, że – parafrazując tytuł jednego z utworów – „tych piosenek nie chce się przestać słuchać”.

Wstęp 30 zł . W dniu koncertu 35 zł.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Lokalizacja

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Oferty/licytacje 1

Kupuj, Wspieraj.

Kupuj, Wspieraj. Czytaj więcej

Wpłaty

nikt jeszcze nie wpłacił, możesz być pierwszy!

Dane wpłacających zostały ukryte przez organizatora

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!