id: frhju9

Wskrześmy działkę z popiołów!

Wskrześmy działkę z popiołów!

Nasi użytkownicy założyli 1 034 500 zrzutek i zebrali 1 100 585 516 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności1

 • Minęło już trochę czasu odkąd zrzutka została uruchomiona, więc nadszedł czas na małe podsumowania.


  Przede wszystkim chcielibyśmy serdecznie podziękować każdemu kto przyłożył się w jakikolwiek sposób do tej zrzutki!


  Niezależnie od tego czy była to jedynie symboliczna kwota, czy przesłanie linku dalej, każda forma okazanej pomocy napędziła nas do działania. Dzięki zebranym do tej pory środkom byliśmy w stanie podjąć pierwsze kroki ku odbudowie i przywróceniu życia naszej ukochanej działki. To niezwykle ważne miejsce dla nas wszystkich, pełne wspomnień i emocji już wkrótce będzie mogło znowu nas cieszyć, a to wszystko dzięki WAM!


  Na działce bardzo wiele się zmieniło i obecnie zamiast pogorzeliska mamy wielki plac bodowy i nic już nie przypomina tej hałdy spalonego drewna, która została po poprzedniej altance.


  W pierwszej kolejności zajęliśmy się oczywiście uprzątnięciem zgliszczy.

  AlpgrOKpCwXBcUS2.jpg

  Jak tylko udało nam się uporać z wywozem wszystkich śmieci przyszedł czas na rozpoczęcie pracy ziemnych.

  gkyKTkS6cctbtpdH.jpg

  Oczywiście ten etap przypadł akurat w trakcie fali upałów, więc zadanie było wyjątkowo trudne do wykonania.

  Kiedy już uporaliśmy się z przygotowaniem wykopu następnym krokiem było wylanie fundamentów.

  GK4EC381z01kQ9AM.jpg

  Później udało się także wylać posadzkę, a także wymurować pierwsze betonowe bloczki pod konstrukcję ścian

  zQxZ3MQglySoboh0.jpg

  Obecnie wszystko zaczyna powoli nabierać kształtów i chcemy jak najszybciej zadaszyć konstrukcje, żeby można było kontynuować prace wewnątrz nie zważając na jesienne słoty. Pracy zostało jeszcze sporo, ale fakt, że zaczynamy wreszcie widzieć efekty naszych starań dodaje nam motywacji.


  Spodziewajcie się wkrótce kolejnych aktualizacji!

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Dnia 07.06.2023 między 8, a 10 rano ogień strawił naszą działkę. Z wstępnych ustaleń policji i straży pożarnej, które przyjechały na miejsce wynika, że padliśmy ofiarami podpalacza. Po dziesiątkach wiadomości i komentarzy od postronnych ludzi, którzy dowiedzieli się o tej historii postanowiliśmy uruchomić zbiórkę funduszy na zakup materiałów budowlanych potrzebnych do postawienia nowej altanki.


O co tyle hałasu?


Jesteśmy grupą przyjaciół, którzy znają się niemal od kołyski. Mimo upływu lat i setek, a nawet tysięcy kilometrów, które nas dzielą na co dzień pielęgnujemy naszą znajomość spotykając się regularnie na naszej ukochanej działce. Nasza grupa to tak naprawdę druga rodzina dla wszystkich członków, a działka jest naszym drugim domem, w którym spędzamy niemal każdą wolną chwilę niezależnie od pory roku.


Działka była w ciągu kilku lat swojego istnienia świadkiem wielu ważnych dla nas chwil. To tutaj organizowaliśmy urodziny, wieczory kawalerskie, a nawet udało się wyprawić jedno wesele. Dlatego też ten pożar dotknął nas bardzo głęboko, bo to strata bardziej emocjonalna niż materialna.


W altance mieliśmy również zgromadzoną pokaźną bibliotekę gier planszowych, którą kompletowaliśmy od kliku lat. Wartość tych gier znacznie przewyższała to ile pieniędzy włożyliśmy w samą budowę altanki, a szkoda jest tym większa, że niektóre z nich nie są już obecnie dostępne na rynku. Jednak również w ich przypadku najbardziej żal nam przede wszystkim wspomnień, które były z nimi związane.


Co zamierzamy zrobić?


Po tym jak uporamy się z uprzątnięciem pogorzeliska chcemy aby nasza chatka odrodziła się niczym feniks z popiołów. Tym razem mamy zamiar postawić na konstrukcję murowaną, aby jak najbardziej zminimalizować szanse na to, że historia się powtórzy.Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 62

 
Dane ukryte
300 zł
MJ
Berzdej Boj
100 zł
KB
Karoteny
100 zł
 
Dane ukryte
10 zł
 
Dane ukryte
10 zł
KB
Michał
10 zł
KB
Karolina
10 zł
 
Dane ukryte
10 zł
KB
Goga
200 zł
 
Dane ukryte
34 zł
Zobacz więcej

Komentarze 16

 
2500 znaków