id: frn842

Działania prawne przeciwko nieludzkim zachowaniom niektórych funkcjonariuszy Straży Granicznej, Policji i Wojska wobec ludności cywilnej przy granicy białoruskiej

Działania prawne przeciwko nieludzkim zachowaniom niektórych funkcjonariuszy Straży Granicznej, Policji i Wojska wobec ludności cywilnej przy granicy białoruskiej

Nasi użytkownicy założyli 913 299 zrzutek i zebrali 876 242 253 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

NIELUDZKIE ZACHOWANIE POLSKIEJ STRAŻY GRANICZNEJ! TO JUŻ SĄ TORTURY! 


Przemoczeni ludzie, mężczyźni, kobiety, dzieci. Przepychani bez końca, siłą na granicy przez polskich i białoruskich strażników granicznych potrzebują w wielu przypadkach natychmiastowej pomocy lekarskiej - ale na polecenie polityków partii rządzacej i na rozkaz dyspozycyjnych wobec rządu dowódców - lekarzy nie dopuszcza się do potrzebujących.


Takie zachowanie należy zakwalifikować już jako tortury! 


Z informacji jakie napływają do naszej organizacji wynika, że Straż Graniczna jest coraz bardziej agresywna nie tylko wobec dziennikarzy i aktywistów z organizacji pozarządowych, ale też wobec samych uchodźców. 


Polscy funkcjonariusze zachowują się bezprawnie ograniczając wolność poruszania się dziennikarzy i w sposób bezprawny zatrzymują ich nawet w odległości kilku kilometrów od granicy! 


Strażnicy Graniczni są przy tym skrajnie agresywni i odmawiają wylegitymowania się i podania podstawy prawnej swoich działań - do czego są zobligowani. 


Uchodźcy są bici, zmuszani do nielegalnego przekraczania granicy, rodziny są rozdzielane. Po lasach błąkają się bez jedzenia i pomocy medycznej ludzie którzy wpadli w pułapkę dwóch reżimów Łukaszenki i Kaczyńskiego.


Nasza organizacja podejmuje kroki prawne przeciwko funkcjonariuszom Straży Granicznej, Policji, Wojska i przeciwko politykom wydającym im polecenia - Składamy zawiadomienia o popełnieniu przestępstwa związanego z nieudzieleniem pomocy lekarskiej i w związku z bezprawnymi działaniami funkcjonariuszy.


Inicjujemy postępowania prokuratorskie wobec sprawców, którzy doprowadzili do śmierci wielu osób przy granicy z Białorusią.


____

Obiecujemy, że zrobimy wszystko, co w naszej mocy, by każdy funkcjonariusz i polityk który przyczynił się do dręczenia tych bezbronnych ludzi stanął kiedyś przed sądem. 


Wspieraj nas w tych działaniach.____

Zgodnie ze statutem Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych Plac Dąbrowskiego 5, 00-057 Warszawa KRS 0000685333, NIP 5272812884, REGON 36777146300000 zebrane środki zostaną wykorzystane na realizację celów statutowych zapisanych w statucie fundacji na podstawie oświadczenia o ustanowieniu Fundacji złożonego w dniu 24.11.2016r. za nr aktu Rep A 1729/2016, działa na podstawie przepisów ustawy z dnia 6 kwietnia 1984r. o fundacjach (tekst jednolity: Dz. U. z 1991r., Nr 46, poz.203)Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 109

preloader

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!