id: frw9xa

Na leczenie królika Karmelka

Na leczenie królika Karmelka

Nasi użytkownicy założyli 1 038 006 zrzutek i zebrali 1 109 106 575 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

cd1df41a3ac29949.jpgaczęło się niewinnie... 


Pierwsze problemy zaczęły się w 2021 – oczko zaczęło łzawić, zaczęła wydzielać się ropa. Trafiliśmy do weterynarza, który zdiagnozował zapalenie spojówki i powieki dla oka lewego, co niestety okazało się błędną diagnozą. Dostał kropelki, które nie pomogły. We wrześniu 2021 trafiliśmy do przychodni weterynarnej “Zwierzyniec” we Wrocławiu. Okazało się, że Karmelek ma zwężony kanalik łzowo-nosowy, było potrzebne płukanie. Objawy przeszły, kanalik się rozszerzył. Prawdopodobnie od urodzenia miał zwężony kanalik. 


W wakacje 2022 zatkanie kanalika wróciło. Nie wiedzieliśmy wtedy jeszcze, co nas czeka... Trafiliśmy ponownie do Zwierzyńca; niestety, ale kanalik był nie drożny. Została zalecona nam kontrola stomatologiczna. 


29/09/2022 byliśmy na konsultacji stomatologicznej (również w Zwierzyńcu) u Pani Justyny Ignaszak-Dziech. Otrzymaliśmy rozpoznanie – nie spodziewaliśmy się tego: ropień zagałkowy, konieczna ekstrakcja zębów z lewej arkady; w jednym zębie z prawej strony rozwija się stan zapalny, kość policzkowa uszkodzona przez ropień i nieprawidłowości w zębach. Dostaliśmy antybiotyki i leki przeciwbólowe do podawania do czasu operacji. Z każdym kolejnym dniem jest coraz wyższe ryzyko, że ropień wypcha gałkę oczną, w najgorszym przypadku może pęknąć... 


Cena takiego zabiegu to ok. 500 zł (kwota może się zwiększyć), po operacji kilka wizyt kontrolnych (ok. 100 zł za każdą), a po miesiącu kolejne prześwietlenie zębów. Karmelek już do końca życia będzie królikiem stomatologicznym i będzie wymagał opieki stomatologicznej (pozostałe zęby będą wymagać regularnego skracania). 


Nie jesteśmy gotowi obecnie na aż tak wysoki wydatek, dlatego postanowiliśmy założyć zrzutkę, chcemy go uratować. Dziękujęmy Państwu za każde udostępnienie oraz każdą wpłatę. 


Po operacji w aktualizacjach wstawimy fakturę za zabieg; po każdej kontroli również. Obecnie wrzucamy paragony z poprzednich wizyt (już opłacone), zalecenia oraz historię leczenia.t7e45afe8a07dbbf.jpgx9a5bd273c77a61a.jpgv6ebc88db43f7b35.jpg

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 71

BE
Bella
15 zł
RW
Roksana Wesolowska
20 zł
ER
Klaudia
10 zł
ON
Oliwia
10 zł
MA
Marcin
150 zł
NG
Natalia Kienast
FI
Filonka
10 zł
AP
Aneta
35 zł
 
Dane ukryte
20 zł
 
Dane ukryte
50 zł
Zobacz więcej

Komentarze 7

 
2500 znaków