id: frxxzh

Kalendarz naukowy dla szkół podstawowych

Kalendarz naukowy dla szkół podstawowych

Nasi użytkownicy założyli 1 178 183 zrzutki i zebrali 1 231 646 014 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności2

 • Zapraszamy do obejrzenia spotu reklamowego promującego Kalendarz Naukowy i publiczną zbiórkę funduszy.  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

me84db4a3a94c472.png

Fundacja Teraz Nauka z przyjemnością przedstawia projekt kalendarza naukowego.


x7a9ae4d678b38af.png


W środku pandemii, w czasie kiedy mikroskopijny wirus uwięził w domach miliardy ludzi na całym świecie, wszyscy zdajemy sobie sprawę jak wrażliwe jest nasze życie i jak wiele dziś zależy od postępu nauki, a medycyny w szczególności. Potrzebujemy umysłów, które zainspirowane nauką i rozwojem, pozwolą nam rozwiązywać trudne problemy dzisiejszej cywilizacji. Taka inspiracja ważna jest już od najmłodszych lat, a edukacja dzieci odgrywa tutaj decydującą rolę.


Naszą propozycją jest stworzenie kalendarza naukowego. Chcielibyśmy, aby każdego dnia mały epizod z bogatej historii naszej cywilizacji pojawił się choć na chwilę w umysłach tych, dla których nauka jest ciekawym elementem rzeczywistości. Sięgając do historii tych odkryć, możemy śmiało stwierdzić, że każdego dnia wydarzyło się coś, co zmieniło w jakiś sposób nasz świat. Może warto byłoby świętować rocznice owych wydarzeń, jako momentów kluczowych dla całej ludzkości?

Ideą stworzenia kalendarza naukowego jest podkreślenie tych właśnie momentów w historii ludzkości. Każdy dzień w roku zawiera krótką notkę o wydarzeniu, które miało miejsce tego dnia. Tworząc ten kalendarz chcemy oddać hołd tym epizodom i ludziom, którzy przyczynili się do ich zaistnienia, a jednocześnie zainteresować do pogłębienia swojej wiedzy na temat owych osób, a także ich dokonań.


Polscy naukowcy włożyli niemały wkład w wiele odkryć na przestrzeni wieków. Wystarczy wspomnieć, na pewno wszystkim znanych, Marie Curie-Skłodowską, czy Mikołaja Kopernika. Ale może nie wszyscy wiedzą, że mimo iż braci Lumiere uznaje się za wynalazców kinematografu, to prawdziwym pionierem w tej dziedzinie był urodzony w Warszawie Kazimierz Prószyński? Kalendarz ma podkreślić i propagować nieoceniony wkład Polaków w wspaniałą historię naukowego postępu.


f3b686ccfed195fa.jpeg

Celem tej akcji jest wyprodukowanie 500 sztuk kalendarza na rok szkolny 2020/21 i rozesłanie go za darmo do szkół w Polsce. Zaczynamy z dość niskiego pułapu, mając nadzieję na pozytywny odzew i zwiększenie liczby egzemplarzy w kolejnej edycji. Jeśli w tej zbiórce uda nam się zebrać większą kwotę, to każda dodatkowa suma będzie przeznaczona na wydrukowanie kolejnych egzemplarzy kalendarza i rozesłanie go do większej liczby szkół w Polsce.

Naszym celem jest wydawanie kalendarza ze zwiększonym nakładem każdego roku, aby w kolejnych latach dotrzeć również do szkół średnich, placówek oświatowych, domów kultury, urzędów, uczelni, szpitali ale także prywatnych gabinetów lekarskich, firm i każdego, kto będzie chciał taki kalendarz posiadać. W kolejnych latach będziemy dodawać i modyfikować treść i zmieniać szatę graficzną, dostosowując ją do aktualnych wydarzeń na świecie.

Chcemy też reagować na Wasze propozycje, które mogłyby uatrakcyjnić ideę kalendarza i zwiększyć jego zasięg.


v3a47e37e17415bb.jpeg


Pomysł na kalendarz naukowy nie jest innowacyjny. Podchwyciliśmy go z Rumunii, gdzie nasi przyjaciele w Rumuńskim Stowarzyszeniu Świecko-Humanistycznym ASUR nieprzerwanie tworzą kolejne edycje takiego kalendarza od 2009 roku, wydając obecnie kilkadziesiąt tysięcy egzemplarzy rocznie. Rumuńskie szkoły uznały tę pomoc już za coś stałego.


Zapraszamy też na stronę kalendarza i Fundacji Teraz Nauka.


Dziękujemy za wsparcie!

m1a4833143dae037.jpeg

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Oferty/licytacje 3

Kupuj, Wspieraj.

Kupuj, Wspieraj. Czytaj więcej

Wpłaty 16

 
Dane ukryte
25 zł
 
Użytkownik niezarejestrowany
200 zł
WM
Wojciech Mach
ukryta
MS
Małgorzata Sikorska
100 zł
JJ
Jzabela Jak
10 zł
MA
Marooned
50 zł
KF
Karina Fręśko
100 zł
SS
Seventh son of a seventh son
100 zł
NM
Natalia
25 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!