19 847 zł z 50 000 zł

39%

19 847 zł

z 50 000 zł

45 dni

do końca

80

wspierających
39%
Wpłać na zrzutkę

Opis zrzutki

SY Dziwna to jeden z jachtów klasy J-80 wyeksploatowany do granic przez armatora COŻ w Trzebieży. W tym roku trafił w moje ręce. Chcę go wyremontować i wyruszyć w rejs dookoła wszystkich kontynentów. Zbieram na blachę. Obejrzyjcie moją historię.W tym roku będę miała okrągłe urodziny.

Co ludzie kupują na taką okazję? Telefon, wędzarnie, termomix, ekspres do kawy, kanapę, bilet na antypody, voucher do spa, skok na spadochronie.

Ja kupiłam Dziwną. Jest to jacht stalowy, klasy j-80, polska konstrukcja, kultowa, dzielna, nie do z.j.b.n.., jak mówi Bosman, obecnie trochę dziurawa.

Dlaczego kupiłam Dziwną? Nic nie dzieje się przypadkiem. A było to tak: Płynęliśmy z Bornholmu. Był sztorm. Siedziałam za sterem. Było dziko, zalewały mnie fale. Nagle uświadomiłam sobie, że całą kasę jachtową mam w kieszeni sztormiaka. Poszłam więc pod pokład, żeby ją schować.


Położyłam się na nawigacyjnej. Ale z bajdewindu zrobił się baksztag i z falą przeleciałam na przeciwną burtę, waląc żebrami w róg kambuza. Po rejsie szukałam złamanych żeber. A znalazłam TO. Guza klasy G3, ok 2cm. Nawet nie chcę sobie wyobrażać co by było, gdyby nie ten Sztorm, Fala, Morze, Jotka, Opatrzność, Siła Wyższa, Moja Mama.

Ma morzu tak jest: jacht cię ratuje, potem ty ratujesz jacht.

Dlatego bądźcie hojni. Możecie być częścią mojej DZIWNEJ historii.

Postępy prac nad SY Dziwna można śledzić na blogu sydziwna.blogspot.com

Aktualności8

  • Blacha to taki thriller. Już wydaje się, ze koniec, już został tylko metr. Wtedy Daniel odbija płaskownik, robi dziure i do metra dodajemy jeszcze jeden metr. Ale prosty, 2 płat poszycia, żadnych denników, same wręgi. Damy radę.
    Przechodzimy do pokładu. Trzeba wymienić dno kokpitu. Żeby wyciąć dno, demontujemy sektor steru, który też się okazuje do wymiany. Czekamy na sektor i tokarza i ten metr blachy co już był koniec tez czeka. Czytajcie bloga.
    sydziwna.blogspot.com

  • Prawa burta śródokręcie gotowe na 5. 5mm blachy. https://sydziwna.blogspot.com/2019/10/srodokrecie-prawa-burta-skonczone.html

  • Prawa burta mesa i trole poheftowana https://sydziwna.blogspot.com/2019/09/lewa-burta-poheftowana.html

  • Zobacz więcej

Wpłacający80

 
Dane ukryte
17,17 zł
 
Dane ukryte
16,16 zł
K
Konop
100 zł
JK
Jacek K
ukryta
 
Dane ukryte
15,15 zł
 
Dane ukryte
ukryta
LM
Ligia Matysiak
1 000 zł
 
Dane ukryte
14,14 zł
 
Dane ukryte
13,13 zł
PP
Przemysław Pilaszek
25 zł
Zobacz więcej

Komentarze17

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

418 062 zrzutki


A ty na co dziś zbierasz?