id: fs8yuz

Wydaj z nami książkę i wesprzyj budowę domu Fundacji ŚDS w Skawinie!

Wydaj z nami książkę i wesprzyj budowę domu Fundacji ŚDS w Skawinie!

Nasi użytkownicy założyli 1 015 651 zrzutek i zebrali 1 062 884 201 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Zbieramy cały czas! Dzięki nadwyżce wydamy więcej egzemplarzy książki!Dołóż swoją cegiełkę do budowy naszego domu - wydaj z nami książkę "Królowa i inne opowiadania" z opowiadaniami, które powstały na podstawie scenariuszy spektakli grupy teatralnej niepełnosprawnych aktorów "Krewni Pana Boga". Całkowity dochód ze sprzedaży książki zostanie przeznaczony na budowę naszego domu!

Osoby z niepełnosprawnościami intelektualnymi są najbardziej autentycznymi aktorami. Scenariusze podpowiada życie. Stąd ta siła rażenia, z którą przemawia ze sceny niepełnosprawny aktor. Jeżeli mówi o cierpieniu, to naprawdę go doświadcza, jeżeli o samotności i odrzuceniu, o lęku przed życiem, gdy odejdą rodzice, o tym jak trudno się schylić po przedmiot (siedząc na inwalidzkim wózku), który wypadł z niezgrabnej dłoni – to wie, o czym mówi. Nie musi tego grać, wystarczy że opowie o sobie. Każdy scenariusz powstaje z myślą o konkretnym z nich.


W książce "Królowa i inne opowiadania", którą właśnie pomagasz nam wydać, przeczytasz opowiadania napisane na podstawie spektakli grupy teatralnej Krewni Pana Boga:

  • Mały Książę
  • Jego imię - opowieść o Bożym Narodzeniu i pustych rękach
  • Królowa
  • Nie przejdziesz!


Historie te czekają na swoją kolej, by zamieszkać na stałe na kartach książki, którą wydamy z okazji 15. urodzin Środowiskowego Domu Samopomocy w Skawinie. Ta książka ma aż dwie role: z jednej strony ma być kontynuacją tego, czego nasi widzowie doświadczyli podczas spektakli, z drugiej, dla nieznającego nas czytelnika okazją do zatrzymania się i zastanowienia się nad najważniejszymi sprawami w życiu.


Jako grupa teatralna Krewni Pana Boga od 2007 r. występujemy dla publiczności z autorskim repertuarem, w którym poruszamy trudne tematy, np. cierpienia („Trylogia o aniołach”), sensu życia („Czwarty król”, „Opowieść wigilijna”), aborcji („Opowieść o Małym Księciu”), dziedzictwa chrześcijańskiego („Królowa”), integracji („Pajacyk Pierrot”).


Zapraszamy Cię do naszego pięknego świata teatru i wartości:


MAŁY KSIĄŻĘ


To historia o ludzkim lęku i nadziei, o samotności człowieka w obliczu trudnych wyborów, o gniewie, bezradności czy nieopisanym strachu paraliżującym całego człowieka. Podobne emocje towarzyszą każdemu, kto dowie się, że oczekiwane dziecko może mieć wadę rozwojową, jakim jest Zespół Downa. Boimy się tego, czego nie znamy. Lęk powoduje odrzucenie. W naszym spektaklu opowiadamy o tym, jak to, co głęboko ukryte, może stać się największym dobrem każdej społeczności.


Autentyczność, słabość aktorów i ich kruche piękno wytrąca z mocnych dłoni argument siły, wyzwalając wzruszenie, niekiedy głęboko tłumione. Wartością jest niemoc, a pięknem czułość. Mały Książę zaprasza do podróży na planetę… serce. Twoje własne serce!


Nawet teraz możesz zobaczyć "Opowieść o Małym Księciu". Nie chowamy go tylko dla siebie. Chcemy, aby każdy, także Ty, mógł zobaczyć, usłyszeć i doświadczyć tego, co dla nas jest najważniejsze.
JEGO IMIĘ


"Jego imię – opowieść o Bożym Narodzeniu i pustych rękach" jest opowieścią o tym, że wędrując do Nowonarodzonego Jezusa nie musisz się starać, bo nagrody nie będziesz miał za to co posiadasz, co osiągniesz, kim się urodziłeś, ani jak wyglądasz. Ty, który nie masz nic – MASZ WSZYSTKO! Kto i kiedy powiedział te słowa i do kogo? – dowiesz się w ostatnim akcie. Jakie jest imię tego, który jest ukrytym bohaterem opowieści?

Mam nadzieję, że się domyślasz. Jeżeli chcesz się upewnić, czy Twoja intuicja jest właściwa, pomóż nam wydać tę książkę.


dd0940248fd51844.jpeg


KRÓLOWA


Kobiety w dziejach Polski. Jaki miały wpływ na kształtowanie naszej tożsamości narodowej? Co formowało matki, żony, córki, władczynie, artystki…? Gdy wnikliwie zajrzeć w mroki dziejów,  znajdziemy w nich odpowiedzi na niektóre z tych pytań. Co łączy Świętosławę, córkę Mieszka, z królową Jadwigą? Bezimienną szlachciankę z Kresów Rzeczpospolitej i Helenę Modrzejewską?


W Helenie Modrzejewskiej, jak w soczewce, skupiają się najszlachetniejsze cechy kobiety – Polki.  Nie waha się mówić głośno o niesprawiedliwości i krzywdzie swoich rodaków, wykorzystując ku temu każdą okazję. Była prawdziwą KRÓLOWĄ ludzkich serc. To dla niej uczyli się wymawiać trudne dla obcokrajowców słowo: POLSKA.


g06ccd5b03bef74f.jpeg
NIE PRZEJDZIESZ!


"Matka się za niego modliła! Nie masz władzy nad sercem matki, które kocha!" – tymi słowami o. Pio zwraca się do demona i przepędza go. A było już tak blisko! Ta opowieść jest o tym, że Pan Bóg pójdzie za nami każdą z naszych dróg, nawet najgorszą z możliwych, i pośle tam swoje anioły. Czyli Krewnych Pana Boga!


cf70a1ce0e2589f8.jpegDLACZEGO TO WAŻNE?

Opowiadamy i chcemy nadal opowiadać o godności człowieka, jego wewnętrznym pięknie, a także o zmaganiu się z brakiem akceptacji i zrozumienia oraz trudnościach z jakimi zmagają się osoby z niepełnosprawnościami.


Piszę tę książkę, by nie uronić ani słowa, ani jednej łzy...


POZNAJ NAS!


Teatr – moja własna przygoda życia, której od 2008 roku uczę się wspólnie z moimi aktorami Krewnymi Pana Boga. Bo dla nich piszę scenariusze. A są one oparte na ich doświadczeniach życiowych. Na moich także. Nie są to łatwe i przyjemne historie. Owszem bywają, ale najczęściej dotykają bolesnych spraw.


Teatr w wykonaniu Krewnych Pana Boga to nie ckliwe wzruszenia, lecz opowieść o prawdziwym życiu, które boli, smuci, upokarza. Opowieść o niepełnosprawności ciał i niepełnosprawności serc. Ratuje nasz świat bezbronność osób z niepełnosprawnościami i… ich puste ręce, które wytrącają z innych dłoni argument siły!


Nasze spektakle oglądają biznesmeni, uczniowie szkół polskich i ukraińskich, seniorzy, więźniowie i wielu uczestników klubów i stowarzyszeń.


Cieszę się, że tu jesteś! Odważnie proszę Cię o pomoc w wydaniu tej książki, bo to książka z misją - razem możemy uwrażliwiać ludzi wokół nas!


Stanisława Szczepaniak, kierownik ŚDS w Skawinie

wraz z Krewnymi Pana Boga


h0a71ea8dd8b6264.jpeg


Życie jest tańcem, korowodem, w którym miejsce ma każdy człowiek. Gdy zwalniając bieg zauważysz, że obok ciebie jest ktoś, kto nie może nadążyć i potrzebuje Twojej sprawnej dłoni, serdecznego uścisku, ciepłego spojrzenia, możesz dokonać cudu! Tak, Ty! Jeśli dzięki Twojej hojności i serdeczności nasi niepełnosprawni przyjaciele odnajdą sens – to jest cud!

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 80

ES
Ewa Springer
KK
Katarzyna Kopp-Ostrowska
300 zł
 
Dane ukryte
299 zł
 
Dane ukryte
250 zł
MB
Magdalena
200 zł
MM
Michał Morawski
200 zł
PZ
Piotr Zyguła
150 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze 1

 
2500 znaków