id: fsf5ex

Leki, leczenie, rehabilitacja.

Leki, leczenie, rehabilitacja.

Nasi użytkownicy założyli 1 186 887 zrzutek i zebrali 1 247 701 685 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności2

 • GwrDrlacAo5UfHvp.jpgWitajcie. 20 kwietnia Bartek skończył 16 lat. Dwa dni później spakowany i gotowy razem z nami udał się do szpitala 🏥 w Rzeszowie na oddział Mukowiscydozy w celu wykonania wszyskich niezbędnych badań. Już następnego dnia miał wykonane większość badań, w tym USG jamy brzusznej w celu sprawdzenia wątroby i pozostałych narządów, którym Mukowiscydoza niestety nie odpuszcza! Również wykonane miał wszystkie niezbędne badania z krwi. 💉🩸

  Dzisiaj tj. 24.04. środa Bartek będzie miał wykonane badanie TK klatki piersiowej z kontrastem.🫁🩻🫀🩺 Natomiast jutro dowiemy się czegoś na temat wyników badań. 29.04 na wizycie w Poradni Mukowiscydozy ustalimy z Panią Doktor co dalej?! YUaHk6d5W86Drw7s.jpg

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Witam Wszystkich bardzo serdecznie. Mam na imię Lucyna. Razem z mężem Andrzejem wychowuję syna Bartłomieja, który od urodzenia choruje na mukowiscydozę.

🧬 Mukowiscydoza to wielonarządowa choroba genetyczna, bardzo ciężka, skracająca życie pacjentom na całym świecie. U większości pacjentów z wiekiem pacjenta rozwija się niewydolność oddechowa, u znacznej części dochodzi do niewydolności trzustki. Jak dotąd jest chorobą śmiertelną i nieuleczalną!🧬

Bartek każdego dnia spędza kilka godzin na fizjoterapii układu oddechowego.

Wykonuje 5 inhalacji dziennie oraz 3 drenaże, które pomagają w przesunięciu wydzieliny w jego płucach ku górze.

Codziennie przyjmuje dużą ilość leków. Każdego dnia wykonuje ćwiczenia ruchowe, które pomagają mu zadbać o zdrowie i dobrą kondycję fizyczną. Również musi się stosować do odpowiedniej diety wysokokalorycznej i do każdego posiłku musi przyjmować enzymy trawienne. Bartek ma niewydolną trzustkę, stałe zmiany na płucach, chorą wątrobę, problem z zatokami, uciążliwy katar, do tego dochodzą problemy z brzuchem.

Leki, leczenie, rehabilitacja, sprzęt potrzebny do fizjoterapii oddechowej i rehabilitacji, to naprawdę bardzo duży koszt!

Bartek z tą okropną, podstępną chorobą zmaga się już prawie 16 lat. Pierwsze miesiące, lata naszego synka były bardzo trudne, ciężkie i smutne. Częste infekcje, zapalenie oskrzeli, płuc, krtani, ból gardła, kaszel, wymioty, zapalenie zatok, uciążliwy katar, problemy z brzuchem ( na przemian raz biegunki, a raz zaparcia), duszności zazwyczaj kończyły się pobytem w szpitalu!

 Mimo tego, że choroba rzuca Bartusiowi kłody pod nogi, on cały czas stara się uśmiechać i spełniać swoje marzenia.

Aktualnie jest uczniem szkoły średniej CKZiU nr 2 w 1 klasie i ma nauczanie indywidualne, gdyż choroba uniemożliwia mu normalne funkcjonowanie i uczęszczanie do szkoły. Bartek mimo tego nie narzeka i dzielnie kroczy przez życie jakie zostało mu dane. 

Kochani bez Waszej pomocy sami nie damy rady, dlatego prosimy Was o nią i równocześnie za nią Dziękujemy 🫶🫶🫶

Bartek z rodzicami ♥️


Życie z tą chorobą przypomina gonitwę za cieniem.

Nie da się jej unicestwić ani złapać. 

Choć czasami wydaje się, że znika, to w najmniej oczekiwanym momencie powraca, przysłania jasną stronę życia, wciąga w mrok.

Czy tego chcemy, czy nie?! Jest zawsze obok, każdego dnia zabierając kawałek życia!!!😢

Walka z tą chorobą jest bardzo ciężka i nierówna. My jako rodzice walczymy o każdy rok naszego synka, ale wiemy też, że bez pomocy z zewnątrz niewiele możemy!


Dlatego prosimy o wsparcie nas w tej walce włączając się do licytacji dla Bartka!


Zbiórka ta powstała dla mojego syna Bartłomieja, by wspomóc go w zakupie niezbędnych do życia leków i potrzebnego sprzętu rehabilitacyjnego.

mama Bartłomieja Tymoczko

Lucyna Tymoczko

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Lokalizacja

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. Twoja może być pierwsza!

Wpłaty 700

preloader

Komentarze 32

 
2500 znaków