id: fsus4d

#DronyNaWschód

#DronyNaWschód

Nasi użytkownicy założyli 1 166 691 zrzutek i zebrali 1 213 484 841 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności6


 • Joanna Simon dołączyła do naszej akcji #DronesForUkraine na samym początku wojny. Dzięki niej i jej maltańskim przyjaciołom pozyskaliśmy pierwsze środki do rozkręcenia akcji. Teraz wspólnie przygotowaliśmy piosenkę o Wyspie Węży. Tekst i śpiew - Joanna. Montaż teledysku po naszej stronie. Pomóż dotrzeć z teledyskiem jak najszerzej.

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Trzeba już teraz dokumentować zniszczenia wojenne w Ukrainie. W tym celu najlepiej wykorzystać drony. Nawet takie zwykłe, które robią tylko zdjęcia i kręcą filmy. Oto cel akcji społecznej #DronyNaWschód.


Katya mieszka w Kijowie. Do wybuchu wojny wiodła normalne życie - uprawiała sport, jeździła na wycieczki z przyjaciółmi po Europie, miała satysfakcjonującą pracę w branży fitness. Teraz przygotowuje koktajle Mołotowa dla obrony terytorialnej. Widzi jak kraj niszczy najeźdźca. Chce zacząć dokumentować zniszczenia wojenne z drona, ale też zapewnić Olgowi, Jurijowi, Artiomowi i innym swoim przyjaciołom i rodzinie bezpieczeństwo, gdy wychodzą ze schronów. Z lotu ptaka widać więcej.


Takich jak Katya są w Ukrainie tysiące osób. Dajemy im narzędzie do dokumentacji fotograficznej i filmowej zniszczonych szkół, ulic i szpitali. Drony wspomagają też akcje ratownicze w przypadku ewakuacji ludzi z bombardowanych budynków. Wysłaliśmy już do różnych ukraińskich miast około setki maszyn (po wojnie powiemy dokładnie ile). Szykujemy kolejne konwoje ze sprzętem. Każda złotówka pomoże w organizacji tego przedsięwzięcia.


Zanim Katya, Yurij czy Oleg zobaczą świat z góry, to my te drony musimy odpowiednio przygotować, by nie narazić operatorów na strzał snajpera czy ostrzał artyleryjski. Wróg nie patrzy, czy ktoś robi zdjęcia swojej zbombardowanej kamienicy czy obserwuje okolicę w poszukiwaniu nieprzyjacielskich czołgów. Człowiek z dronem to dla niego cel. Dlatego drony jadą przeprogramowane, sprawdzone pod kątem bezpieczeństwa i wyposażone w dodatkowe baterie. Dzięki Tobie zaczniemy również budować drony od podstaw, aby ograniczać możliwość zakłócania sygnałów radiowych.


Do tej pory poprzez stronę dronynawschod.mikromakro.pl zbieraliśmy nowe i używane drony, zniszczone maszyny i części do nich. Pozyskiwaliśmy również darowizny pieniężne. W mediach społecznościowych piszemy non-stop o tym przedsięwzięciu. Ale skala potrzeb jest tak ogromna, że uruchamiamy Zrzutka.pl do wspólnego działania.


Do akcji dołączyły się organizacje pozarządowe i biznesowe, osoby prywatne i przedstawiciele administracji rządowej. Twoja darowizna uratuje życie mieszkańcom Kijowa, Chmielnickiego czy Charkowa i pomoże im odbudować kraj na podstawie zrobionych zdjęć i filmów z naszych dronów. Dołącz do nas!

Sławomir Kosieliński,

prezes zarządu Fundacji Instytut Mikromakro,

współinicjator i współorganizator akcji społecznej #DronyNaWschód (#DronesForUkraine)

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 39

JR
Jan Rusjaczyk
50 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
500 zł
 
Dane ukryte
100 zł
JK
Joanna K
500 zł
 
Dane ukryte
200 zł
MM
Marcin Mikler
100 zł
AG
Antoni Garstkiewicz
500 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze 1

 
2500 znaków
 •  
  Użytkownik anonimowy

  Niech lecą i zbierają informacje! Putler, idi w ch..

  20 zł