id: ftga6n

wSPINAmy się dla Wojtka – Główny Szlak Beskidzki

wSPINAmy się dla Wojtka – Główny Szlak Beskidzki

Nasi użytkownicy założyli 1 186 967 zrzutek i zebrali 1 247 851 824 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności7

 • Kasia i Damian w ubiegły piątek ukończyli przejście trasy Głównego Szlaku Beskidzkiego, ale nasza zbiórka dla Wojtka wciąż trwa! Jeszcze przez kilka dni możecie wesprzeć zrzutkę, z której środki przeznaczone zostaną na rehabilitację Wojtka.

  oh7rM2fw7KY7G6D6.pngDziękujemy za Wasze wsparcie, i do zobaczenia na kolejnych szlakach, jeśli nie osobiście to wirtualnie 🙂

  #ZróbmytoRazem

  #FundacjaSpina

  #wspinamysiedlawojtka

  #GSB

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Jest wiele dróg, ale każda rozpoczyna się od pierwszego kroku i my postanowiliśmy ten krok zrobić. Mamy nadzieję, że trasa, którą chcemy przemierzyć, będzie niesamowitą przygodą, motywacją, przełamaniem swoich barier, a przy okazji sprawi wiele dobrego. Pomysł ten narodził się i kiełkował w mojej głowie już kilka lat temu. Na początku było to dla mnie nierealne, lecz z czasem stwierdziłam, że może się udać i muszę spróbować. Znalazłam kompana do wspólnej wędrówki, Damiana, i tak zaczęliśmy planować naszą wspólną trasę Głównego Szlaku Beskidzkiego, od bieszczadzkiego Wołosatego, aż po sam dworzec w Ustroniu, czyli około 500 km w maksymalnie 21 dni na własnych nogach!


Naszą wędrówkę rozpoczynamy 21.05. Spodziewamy się tego, że droga przysporzy nam wiele cudownych wrażeń, ale będą i te gorsze chwile zwątpienia, rezygnacji czy walki samego ze sobą. Mamy nadzieję, że wszystkie je przezwyciężymy, a cel, który obraliśmy, będzie ogromną wartością dodaną i motywacją. Sama świadomość tego, że niektóre osoby nie mają tyle zdrowia co my i zmagają się z wieloma ciężkimi uszczerbkami na zdrowiu, sprawia, że łzy kręcą się nam w oczach. Chcemy pomóc Wojtkowi w nierównej walce z różnymi okropnymi chorobami, z którymi musi się codziennie zmagać. Podczas przemierzania przez nas kilometrów będzie prowadzona zbiórka, by pomóc mu w tych wszystkich zdrowotnych komplikacjach i tchnąć w niego odrobinę szczęścia. Cel charytatywny podczas wyprawy będzie znaczył dla nas najwięcej, bo zdrowie i życie ludzkie jest najważniejsze!


Do założenia zbiórki zainspirował mnie Mirek, który wsparł działania Fundacji SPINA przechodząc Główny Szlak Sudecki w ubiegłym roku.


Katarzyna i Damian


Środki zebrane w ramach zrzutki przeznaczone zostaną na leczenie i rehabilitację podopiecznego Fundacji SPINA, Wojtka, który urodził się w 2006 roku z przepukliną oponowo-rdzeniową. Chłopak zmaga się z licznymi schorzeniami, m.in. z bardzo dużą kifozą nieoperacyjną, wodogłowiem, ma pęcherz neurogenny (przez co musi być cewnikowany 8 razy dziennie), płuco uciśnięte przez kręgosłup i osteoporozę, dodatkowo jest alergikiem i astmatykiem.


W swoim życiu Wojtek przeszedł wiele poważnych operacji, np. ze względu na jamistość rdzenia, przepuklinę pachwinową, stopy końsko-szpotawe. Obecnie diagnozowany jest w kierunku padaczki. Chłopak jest sparaliżowany od pasa w dół, dlatego siedząc na wózku inwalidzkim musi być przypięty pasem stabilizującym.


Wszystko to, a także bariery architektoniczne w postaci schodów, powoduje, że Wojtek niestety jest dzieckiem zamkniętym w domu, a przez schorzenia kręgosłupa, mnóstwo operacji i brak odporności wskazane było nauczanie indywidualne.


Wojtek interesuje się muzyką, lubi grać w Piotrusia, uwielbia oglądać teleturnieje „Familiada” i „Koło fortuny”. Poza tym bardzo lubi wspólne wyprawy poza miasto ze swoją mamą.


Oprócz całodobowej opieki, Wojtek wymaga codziennej kosztownej rehabilitacji, na której sfinansowanie jego mama nie może sobie pozwolić. Dlatego będziemy wdzięczni za wszelkie wsparcie, które pomoże w walce o polepszenie jego życia.


Fundacja SPINA

#ZróbmytoRazem

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Lokalizacja

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 115

preloader

Komentarze 47

 
2500 znaków
 • EZ
  Edek Zbyryt

  ❤️⛰️ kocham góry

  5 zł
 • SF
  Siostra Faustyna ze Zgromadzenia Zakonnego Sióstr Służebniczek NMP w Rudzie Śląskiej

  Z Bogiem kochani ❤️

  7 zł
 • GH
  Guidotto Henckel von Donnersmarck

  Gratulacje w związku z ukończeniem podróży :)

  ukryta
 • IO
  I Ogólnopolski Festiwal Kultury Senioralnej "Grzbietowisko 2023"

  Pozdrawiamy w imieniu całej załogi I Ogólnopolskiego Festiwalu Kultury Senioralnej "Grzbietowisko 2023" 👵🎸🍻🔥

  ukryta
 • BD
  Blanka de Païva

  Miała baba koguta, koguta, koguta
  Wsadziła go do buta, do buta hej
  O mój miły kogucie, kogucie
  Kogucie, kogucie, kogucie, kogucie
  Jakże ci tam w tym bucie, w tym bucie
  W tym bucie, w tym bucie jest!

  4 zł