id: ftv557

Rehabilitacja Piotrusia

Rehabilitacja Piotrusia

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
57 311 zł 
z 50 000
114%
zakończona
28.12.2021r
482
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Nasi użytkownicy założyli 934 432 zrzutki i zebrali 922 422 092 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Mój syn ma 13 lat. Cierpi na padaczkę lekooporną, holoprozocefalie (przodomózgowie jednokomorowe), pachygyrie (szerokozakrętowość obu płatów czołowych, poszerzenie układu komorowego, brak sierpa mózgu), opóźnienie psychoruchowe oraz zespół spastyczny czterokończynowy. Dotychczas samodzielnie chodził, sam jadł, bawił się oraz chodził do szkoły specjalnej. W ostatnim czasie jego stan się pogorszył, a naszą ostatnią deską ratunku okazała się Kallosotomia całkowita czyli operacja polegająca na rozcięciu półkul mózgu w celu złagodzenia ataków epileptycznych. Operacja odbyła się 23 lipca tego roku. Po zabiegu mój synek obudził się z niedowładem lewostronnym, przestał chodzić, samodzielnie siedzieć, nawet nie jest w stanie utrzymać samodzielnie sztućców w rączkach.

Jestem przerażona.

Konieczna jest INTENSYWNA i NATYCHMIASTOWA rehabilitacja. Najkrótszy termin jest w szpitalu w Rusinowicach- miejscowości oddalonej 500km od naszego domu. Piotruś potrzebuje przewozu medycznego na miejsce turnusu- NFZ odmówił pokrycia kosztów transportu, którego koszt to około 5000zł. Turnus trwa trzy tygodnie, a potem potrzebna jest dalsza rehabilitacja. Kolejki są ogromne, a żeby mój syn stanął na nogi jestem zmuszona podjąć decyzje o rehabilitacji prywatnej której koszt oscyluje w granicach 500zł za 3 godziny dziennie.

Dodatkowo potrzebujemy sprzętu medycznego takiego jak: łóżko, pionizator, leżak do kąpieli, podnośnik. To wszystko są wysokie koszty na które nie jesteśmy w stanie sobie pozwolić.

Mam również dwójkę zdrowych dzieci w wieku szkolnym, które cierpią przez sytuację finansową w domu. Chciałabym zapewnić im wszystko czego potrzebują. Ale nie zrobię tego sama- potrzebuje Waszej pomocy!

Przez 13 lat nie prosiłam o wsparcie finansowe. Walczyłam z urzędami i z samą sobą żeby się nie poddawać.

Jednak nadszedł ten czas kiedy jestem zmuszona prosić obcych ludzi o pomoc dla moich dzieci.

Pomóżcie- bez Waszej pomocy Piotruś może już nigdy nie opuścić łóżka. Każda złotówka może nas uchronić przed najgorszym.

Mama Piotrusia.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 482

UK
Urszula Kierwiak
Wyprzedaż Świetlicowa na rzecz Piotrusia Sienkiewicza 1
3 210 zł
SP
Szkoła Podstawowa w Rafałówce
1 330 zł
JI
Kiermasz świąteczny
1 200 zł
AL
Agnieszka Lenartowicz
AI
Aneta i Andrzej Grygorczuk
1 111 zł
BP
Beata Polecka
1 000 zł
 
Dane ukryte
1 000 zł
PD
Krzysztof Skowroński
1 000 zł
Zobacz więcej

Komentarze 70

 
2500 znaków