id: fu8s3f

Powrót do sprawności: leczenie, konsultacje lekarskie, rehabilitacja, możliwa konieczność operacji w prywatnej klinice.

Powrót do sprawności: leczenie, konsultacje lekarskie, rehabilitacja, możliwa konieczność operacji w prywatnej klinice.

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
34 725 zł
z 160 000
21%
206 dni
do końca
348
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Nasi użytkownicy założyli 1 037 013 zrzutek i zebrali 1 106 673 758 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności2

 • Dzień dobry, publikuję opisy rezonansów kolana i miednicy. Jednocześnie załączam historię choroby z wizyty u lekarzy we Wrocławiu. Tutaj zaproponowano mi operację nerwów. Mimo dużego ryzyka powodzenia reinerwacji, zdecydowałam się na nią. Jednak ostatecznie temat ucichł po drugiej stronie i do operacji nie doszło pomimo czekania na nią ponad pół roku.

  W styczniu bieżącego roku badanie EMG wykazało ciężkie uszkodzenie nerwu udowego z czynnym procesem odnerwiania mięśni - do tego stopnia, że aktualnie na rezonansie w ogóle nie widać m. in. mięśnia czworogłowego uda. Wcześniej zgłaszałam na każdej konsultacji lekarskiej, na której byłam, że nie potrafię podnieść prawej nogi i mimo moich obaw, żaden z lekarzy nie zwrócił na to uwagi, nie przekierował dalej, kazano mi tylko ćwiczyć. Dlatego badanie EMG wykonałam na własny koszt, by samej znaleźć przyczynę. Przez cały czas szukałam realnej pomocy, podejmowałam i podejmuję nadal, różne działania na własną rękę, by dojść do jak największej sprawności. Niestety okazało się, że miednicę jest już w stanie zoperować tylko paru specjalistów w Europie - zabieg miałby się odbyć w Niemczech. Jeśli chodzi o kolano - doszło do przeoczenia przez poprzednich lekarzy zerwanego więzadła krzyżowego z odłamkiem kości piszczelowej, które zrosły się już w innym miejscu - stąd ciągły ból, niestabilność i brak pełnego wyprostu w kolanie.

  Na ten moment mam prywatne konsultacje u doktora Konrada Wasylewskiego w Warszawie, który podejmie się operacji kolana oraz szuka specjalistów, którzy podjęliby się operacji miednicy.sl6d0xBgfcPjJXF3.jpgOYDmLNtpNCYv66xu.jpgcO2ZgwHUzcdxTeSz.jpgKuxwnpUfoYfUV43N.jpgrn7V0wYOOkPjKspE.jpg

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Cześć, mam na imię Basia i mam 29 lat.

Nigdy nikogo nie śmiałabym prosić o pieniądze jednak znalazłam się w bardzo ciężkiej sytuacji. Ze względu na mój stan zdrowia i brak możliwości pokrycia kosztów leczenia zdecydowałam się założyć zbiórkę.

Całe życie byłam bardzo aktywna fizycznie. Kocham motocykle, sport, taniec, dosłownie wszystko co związane z aktywnością. Nie wyobrażam sobie, że mogłabym już nigdy nie wziąć udziału w żadnym wydarzeniu sportowym pobijając kolejny rekord i sprawdzając przy tym swoją siłę i wytrzymałość. Moim marzeniem jest też powrót do motocykli. To życie, parę miesięcy temu obróciło się o 180 stopni. Obecnie nie mogę chodzić, ale wiem, że mam jeszcze na to szansę, dlatego też bardzo proszę o waszą pomoc.

kd39f2902ea73f65.jpeg

20 października 2021r. uległam wypadkowi motocyklowemu. Mój stan był krytyczny, zagrażający życiu. Podczas operacji pęcherza doszło do wstrząsu krwotocznego. Doznałam rozległego, wielokształtnego, złożonego złamania miednicy i panewki prawego stawu biodrowego z dużym przemieszczeniem.

d5922338668b4552.jpeg

r46df59c507625a9.jpeg

Ponadto doznałam wieloodłamowego złamania nasady bliższej piszczeli w lewej nodze. W szpitalu przeszłam rekonstrukcję kolana. Obecnie potrafię je zgiąć na 28 stopni. Konieczne są dalsze operacje, aby je usprawnić.

Od wypadku mam zaburzenia czucia powierzchniowego prawej nogi, które, 7 listopada 2021r lekarze stwierdzili, że mogą wynikać z obrzęku tej kończyny, ale nie wykluczyli innego tła. Zalecone zostało badanie EMG jednak ostatecznie tego badania nie miałam.

Po wypadku trafiłam do szpitala w Częstochowie na 2,5 tyg. Dzięki pomocy siostry, 6 listopada trafiłam do szpitala we Wrocławiu, gdzie miała odbyć się operacja miednicy. Ze względu na zagrożenie sepsą przez ropień uda i dalej podwyższone parametry stanu zapalnego – z operacji zrezygnowano. 27 listopada wyjechałam do domu z informacją, że miednica musi zrosnąć się sama. W tym czasie rozpoczęłam prywatnie rehabilitację domową. 17 stycznia 2022r. wyjechałam do ośrodka rehabilitacji w Otwocku – z nadzieją, że 16 lutego wyjdę z niego o własnych siłach. Niestety miednica zrosła się tylko częściowo, a podczas operacji i tak będzie musiała być ponownie łamana. Dodatkowo podczas prób pionizacji na stole pionizacyjnym, bardzo drętwiała mi prawa noga, co może świadczyć o ucisku na jakiś nerw. Zaczęłam szukać konsultacji u specjalistów w całej Polsce, żeby móc znaleźć możliwie najlepszy dla siebie plan leczenia. Niestety co chwila słyszałam, że nikt nie chce podjąć się operacji ze względu na brak doświadczenia dla tak skomplikowanego zabiegu. Opinie lekarzy są bardzo podzielone. Dla jednych endoproteza jest konieczna, inni najpierw zrobiliby operację miednicy, a endoprotezę w późniejszym czasie. Usłyszałam również, że dopóki nie zacznę chodzić, nie będzie operacji. Wszyscy zgodni są jedynie w tym, że operacja powinna być wykonana jak najszybciej po wypadku.

Mam totalny mętlik w głowie, dlatego w dalszym ciągu szukam specjalistów, u których mogłabym skonsultować.

Potrzebuję pieniędzy by móc gdziekolwiek dojeżdżać karetką, mieć zapas środków higienicznych, móc opłacać dalej wypożyczone sprzęty medyczne.

Koszt miesięcznego pobytu w ośrodku rehabilitacyjnym wynosi ponad 17 tyś. Obecny pobyt opłaciłam sama, ale zebranie kolejnej kwoty na rehabilitację jest dla mnie niemożliwe. Samego zasiłku chorobowego otrzymuję 20 zł na dzień, ponieważ jestem ubezpieczona w KRUS-ie.

Możliwe operacje prywatnie w Warszawie:

- koszt kolejnej operacji lewego kolana wyceniony na 14 755 zł z hospitalizacją przed i pooperacyjną, badaniami i potrzebnym tomografem z kontrastem dostawowym

- wstępny koszt operacji miednicy wyceniony na 30 – 60 tyś.

Bardzo proszę o pomoc. Mam nadzieję, że dobro, którym przez całe życie staram się obdarowywać innych, do mnie wróci. Bardzo w to wierzę.

Z wyrazami szacunku,

Basia Jagieła

jb2d08a82f273691.png

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 348

MK
100 zł
MA
Mati
50 zł
AW
Artur Widawski
50 zł
OS
Oskar
20 zł
AN
Anonim
20 zł
SP
FuL
1 000 zł
SZ
Szymon
50 zł
LL
Silnicram
100 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta
Zobacz więcej

Komentarze 14

 
2500 znaków