Buduj z nami Czułe Domy
Buduj z nami Czułe Domy
Nasi użytkownicy założyli 1 226 069 zrzutek i zebrali 1 347 880 221 zł
A ty na co dziś zbierasz?
Opis zrzutki
KIM JESTEŚMY?
„Czuły Dom” to fundacja Marleny i Łukasza Paliwodów, która powstała, by wspierać małżeństwa i rodziny w rozwoju. Tylko przez ostatnie pół roku z jej inicjatyw skorzystało już dwa tysiące osób. Głównym miejscem działania Czułego Domu jest Pisz – tam odbywają się konferencje „Rodzinne Espresso”, rekolekcje „Błogosławiony Mąż”. Stacjonarnie w Suwałkach, Piszu, Białymstoku, Tylmanowej spotykały się grupy warsztatów „Jaką żoną jestem?”. Pozostałe warsztaty odbywają się online lub w innych miejscach Polski – w tym roku były to np. Toruń, Olsztyn, Łomża, Rzeszów, Poznań, itd.
CO ROBIMY?
Konferencja „Rodzinne Espresso” w Piszu
Konferencje inspiracyjne dla rodziców, nauczycieli i specjalistów związanych zawodowo z pomaganiem rodzinom. Gościem pierwszego spotkania (z inicjatywy Pauliny i Macieja Sparzaków) był Tomek Zieliński - dzielił się tematem komunikacji rodzic-dziecko. Kolejne spotkanie o rodzicielstwie opartym na mocnych stronach prowadziła Iza Antosiewicz. Aga Rogala, popularna w sieci terapeutka rodziców, na marcowej konferencji opowiadała o tym, dlaczego i jak dbać o siebie, kiedy jest się rodzicem. Z kolei następne "Rodzinne Espresso" odwiedziła Agnieszka Pieniążek („Domowe Zawirowania”) pokazując uczestnikom świat emocji rodziców i dzieci.
Z konferencji skorzystało do tej pory ponad 550 osób. Do Pisza przyjeżdżają osoby z Białegostoku, Olsztyna, Warszawy, ale co dla nas najważniejsze – coraz więcej miejscowych odwiedza „Rodzinne Espresso”. Kolejna konferencja odbędzie się w październiku w Piszu. Każdy uczestnik konferencji otrzymuje specjalny pakiet, zapewniamy pyszną kawę, kanapki oraz doborowe towarzystwo rodziców szukających rozwoju.
Warsztaty „Jaką żona jestem?” i Klub Żon
W Czułym Domu kobiety mają swoją wyjątkową przestrzeń, ponieważ - jak podkreśla Marlena Bessman-Paliwoda - czuły dom zaczyna się w sercu żony i mamy.
Pierwszym filarem tej przestrzeni są warsztaty „Jaką żoną jestem?”. Jest to cykl dziesięciu spotkań formacyjnych z animatorką oraz dodatkowy warsztat o seksualności ze specjalistą. Żony pracują z książką Lindy Dillow, w trakcie danego tygodnia mają przeznaczoną konkretną formację domową. Filozofię warsztatów można ująć w słowach „Najpierw, Panie, zmień mnie.” W obecnej edycji bierze udział dwieście dziewięćdziesiąt żon – jest to w sumie 21 grupa warsztatowych: 16 online oraz 5 stacjonarnych w Piszu, Suwałkach, Augustowie, Białymstoku oraz Tylmanowej.
Marlena Bessman-Paliwoda: - „Do tej pory zaufało nam przeszło sześćset żon. Warsztaty jednak cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Żony, które ukończyły program chcą iść z nami dalej, dlatego pojawił się program dla absolwentek warsztatów o nazwie „Twórcza partnerka”. Pierwsza taka grupa zaczęła już formację w Suwałkach pod skrzydłami Agnieszki Obuchowskiej. Cały czas formuje się też Klub Żon. To kolejny filar kobiecej przestrzeni w Czułym Domu. Tu jednak otwieramy się na spotkania jednorazowe ze specjalistami. Pochylimy się nad tematami seksualności, zdrowia hormonalnego, dbania o siebie. Spotkania wystartowały w maju. Zaczniemy warsztatem z Igą Grzybowską o komunikacji. W wakacje odbędą się jeszcze warsztaty z Marleną Bessman-Paliwodą oraz Volhą Kuśmierską.
Siłą napędową do tworzenia tego miejsca są świadectwa kobiet: „Nie znalazłam dla siebie lepszego miejsca. Tu nauczyłam się jak być lepszą żoną, mamą i lepszą dla samej siebie. Dziękuję.” Fundacja dostała świadectwa o połączonych na nowo małżeństwach, powrocie bliskości w małżeństwie, nawróceniach w rodzinie.
Rekolekcje „Błogosławiony mąż” i program formacyjny dla mężów
Pierwszy raz w lutym w parafii Matki Bożej Ostrobramskiej w Piszu sześćdziesięciu mężczyzn z całej Polski spotkało się na rekolekcjach „Błogosławiony Mąż”, by szukać odpowiedzi jak być bliżej Boga w swojej codzienności oraz jak stawać się coraz lepszym mężem. Rekolekcje prowadził Łukasz Paliwoda.
Przygotowywany jest program formacyjny dla mężów jako kontynuacja rekolekcji, która stanie się częścią formacji domowej. Do tej pory w dwóch edycjach wzięło udział ponad 100 mężczyzn.
CO CHCEMY JESZCZE ZROBIĆ?
Przede wszystkim rozwijać zaczęte projekty. Udoskonalić je, zatroszczyć się o wszystkich naszych podopiecznych. Obecnie pracujemy nad stroną internetową fundacji. Jesteśmy na etapie tworzenia szaty graficznej. Trwają warsztaty z Igą Grzybowską o komunikacji, w sierpniu zaś spotkamy się w Klubie Żon z Volhą Kuśmierską i porozmawiamy o kobiecym dbaniu o siebie.
Uczestnicy naszych warsztatów i rekolekcji otrzymują pakiety i upominki, związane z tematyką warsztatu.
Opłacamy także stałe opłaty, takie jak księgowość, platformę do prowadzenia warsztatów online, potrzebne programy.
Będzie nam bardzo miło, jeśli dołączyć swoją cegiełkę do budowania naszej fundacji. Do budowania Czułego Domu, ale i wielu innych Czułym Domów.
Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.
Stwórz swój własny link do promocji zrzutki i sprawdzaj na bieżąco statystyki!
Stwórz swój własny link do promocji zrzutki i sprawdzaj na bieżąco statystyki!