Aktualności 1

 • Dlaczego "zrzutka.pl"?


  Nasza Fundacja działa, by zapewnić młodzieży dostęp do wartościowych form kształcenia i rozwijania się. Pracujemy na rzecz młodych ludzi zarówno w Polsce, jak i w innych regionach świata.

  Realizujemy sporo projektów, ale część z nich wymaga wkładu własnego - czasem jest to 10 procent, a czasem aż 25.


  Dodatkowo niektóre granty nie dają możliwości pokrycia działań innych niż tylko projektowe. Nie możemy z nich zapłacić za księgowość, biuro, czy telefony.

  Stąd staramy się pozyskać finansowanie "na sprawy przyziemne" z innych źródeł, np. wpłat na cele statutowe, czy zbiórek publicznych.


  Nawet najmniejsza wpłata ma dla nas znaczenie.


  Serdecznie pozdrawiamy.


  Zespół Fundacji MODE


  ps. więcej o tym jak nas wesprzeć znajdziecie na naszej stronie: http://mode.wroclaw.pl/crowdfunding/

  Czytaj więcej

Opis zrzutki

Jesteśmy organizacją non-profit, która skupia swoje działania przede wszystkim wokół edukacji pozaformalnej. Funkcjonujemy od 4 lat, a obszary naszych działań obejmują:


1) EDUKACJĘ ORAZ WSPÓŁPRACĘ MIĘDZYKULTUROWĄ

·       Organizujemy szkolenia dla uczniów i nauczycieli mające na celu przygotowanie uczestników do życia w środowisku multikulturowym. 

·       Pracujemy z migrantami – w ramach projektu reSTART (finansowanego m.in. z Funduszu Azylu, Migracji i Integracji), organizujemy kursy języka polskiego dla osób spoza UE, szkolenia dla pracodawców oraz warsztaty dla młodzieży.

·       W ramach wolontariatu wysyłamy młodzież do takich krajów jak: Tunezja, Indie, Tajlandia, kraje Ameryki Południowej. Do tej pory gościliśmy u siebie wolontariuszy z Indonezji, Wietnamu, Francji, Włoch, Hiszpanii, a niebawem powitamy wolontariuszy z Indii oraz Brazylii.


2) EDUKACJĘ ORAZ WSPÓŁPRACĘ ZAWODOWĄ

·       Organizujemy zagraniczne praktyki dla młodzieży we wszystkich krajach europejskich. Dbamy o rozwój i kształcimy umiejętności językowe naszych praktykantów i stażystów – co roku dzięki pracy naszego zespołu ponad 1 000 młodych osób wyjeżdża na staże zawodowe, a 350 przyjeżdża do Polski.

·       Jesteśmy partnerem prestiżowego projektu InterVET – mającego na celu kształtowanie systemu edukacji zawodowej na obszarze Bałkanów Zachodnich.

·       Jesteśmy członkiem Rady do Spraw Kształcenia Zawodowego przy Dolnośląskim Kuratorze Oświaty.

·      Wspomagamy także edukację i rozwój kadry edukacyjnej – nauczyciele wyjeżdżają z nami na job shadowingi, staże oraz szkolenia zawodowe. Dzięki udziałowi w międzynarodowych projektach poznają innowacyjne metody edukacyjne, wykorzystywane w różnych krajach europejskich.


3) EDUKACJĘ PRODEMOKRATYCZNĄ

Właśnie rozpoczynamy realizację ogromnego projektu Against the fake world mającego na celu przeprowadzenie dogłębnej analizy dotyczącej szerzenia nieprawdziwych informacji (tzw. fake newsów) oraz zidentyfikowanie potencjalnych działań, które mają wspierać przeciwdziałanie temu zjawisku. Pomogą nam w tym organizacje z Wielkiej Brytanii, Włoch, Portugalii oraz Węgier, a także przedstawiciele Uniwersytetu Wrocławskiego.


4) INNE OBSZARY DZIAŁAŃ

·       Wspieramy programy mające na celu redukcję stresu u młodych osób, przeciwdziałamy zjawisku bullyingu, wspieramy inicjatywy sportowe.

·       Wspieramy edukację ekologiczną – wraz z organizacjami partnerskimi z Turcji, Włoch, Holandii, Hiszpanii i Belgii rozpoczynamy właśnie strategicznyprojekt edukacyjny dotyczący recyklingu – Think twice before you trash.

·       Wspieramy programy ochrony zwierząt – już w wakacje młodzież z Polski i innych krajów europejskich weźmie udział w wymianie młodzieżowej dotyczącej praw zwierząt w ramach projektu Camera Eye.

·       Wykorzystujemy grywalizację (gamification) jako metodę pracy z młodzieżą i dorosłymi – wraz z partnerami z Włoch, Austrii i Francji wymieniamy się dobrymi praktykami i metodami pracy w tym zakresie.

·       W najbliższym czasie planujemy projekt polegający na polepszeniu dostępności dla obcokrajowców urzędów i środków komunikacji miejskiej.

·       Realizujemy projekty typu „Żywa Książka” – organizujemy spotkania młodzieży z osobami pamiętającymi dawne czasy (programy: Europa dla Obywateli, Niepodległa).


Zapraszamy do aktywnego wspierania naszych działań. Wszystkie uzbierane środki zostaną wykorzystane, by wesprzeć powyższe inicjatywy.

Znajdziecie nas w Internecie:

·      Facebook

·      Strona WWW

·      LinkedIn

·      YouTube

·      Instagram


Fundacja MODE – Move and Develop Foundation

Energetyczna 14, piętro 1

53-330 Wrocław

[email protected]

 

 

KRS 0000653531

REGON 366177278

NIP 8992805359


Wpłacający 9

 
Dane ukryte
1 000 zł
JM
Jolanta Marek
100 zł
 
Dane ukryte
100 zł
TM
Teresa Marek
50 zł
 
Dane ukryte
50 zł
AB
Aleksandra Barańska
20 zł
 
Dane ukryte
20 zł
 
Dane ukryte
2,50 zł
 
Dane ukryte
ukryta

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

647 291 zrzutek

i zebrali

403 529 470 zł

A ty na co dziś zbierasz?