id: fv6ccg

Jeżyk Igiełka - pomóżmy dzieciom chorym na cukrzycę

Jeżyk Igiełka - pomóżmy dzieciom chorym na cukrzycę

Opis zrzutki

Cześć,

jesteśmy zespołem kozienickich idealistów, twardo stąpających po ziemi.

Paradoks? Pozornie.


Sxg6CszwGacmkDpM.png

Jako Fundacja Energia-Działanie staramy się poprawiać standard życia tych, którzy tego najbardziej potrzebują. Nieprzerwanie od 2016 r. działamy na rzecz kobiet zmagających się z nowotworami piersi. Zdrowym ułatwiamy dostęp do badań USG.

Gdy Rosja zaatakowała Ukrainę i nasze domy, tak jak domy większości Polaków, zapełniły się uchodźcami, w ramach stworzonego przez nas projektu non-profit „Matki matkom – dzieci dzieciom”, wydaliśmy dwujęzyczną bajkę terapeutyczną pt. „Jeżyk Igiełka”, przeznaczoną nie tylko dla straumatyzowanytch dzieci z Ukrainy, ale także dla polskich maluchów, które zostały postawione w zupełnie nowej sytuacji. Z dnia na dzień do ich grup przedszkolnych, do klas, dołączały często płaczące dzieci, mówiące w nieznanym im języku. Książka, podobnie jak jej cyfrowa wersja, odniosły sukces. Autorka bajki, Beata Smykiewicz-Różycka, jednocześnie Prezeska Zarządu Fundacji Energia-Działanie, była częstym gościem w placówkach oświatowych, gdzie wykorzystując napisaną przez siebie bajkę, objaśniała dzieciom nową rzeczywistość, uczyła pozawerbalnych form komunikacji. Te wizyty stały się przyczynkiem do napisania przez nią kolejnej części bajki o Igiełce pt. „Jeżyk Igiełka, czyli co się wydarzyło za Wielkim Dębem”. Jest ona przeznaczona dla dzieci chorujących na cukrzycę, które funkcjonują dzięki pompom insulinowym. Nie tylko dzieci są jej adresatami. Bajka może stanowić także pomoc dydaktyczną dla nauczycieli, może być wsparciem dla rodziców. W sposób metaforyczny oswaja ona dzieci z cukrzycą, uczy, czym jest pompa insulinowa. Zawiera wskazówkę, jak pomóc dziecku choremu na cukrzycę w sytuacji kryzysowej. Podobnie, jak pierwsza część, jest bogato ilustrowana przez Marcina Skoczka. On także jest autorem jej cyfrowej wersji.

OsNmMaRgCGOXBGkx.png

Cukrzyca to choroba cywilizacyjna, która nie omija także dzieci. Dr Marta Wysocka-Mincewicz – kierownik oddziału diabetologii w Instytucie Pomniku – Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie podaje, że cukrzyca to obecnie trzecia co do częstotliwości występowania choroba przewlekła wieku dziecięcego. Zapadalność w Polsce wynosi ok. 20 na 100 tys. dzieci (dane z 14 listopada 2021 r.). Prawdopodobnie nie ma już takiego przedszkola czy szkoły w Polsce, w których nie byłoby dziecka z cukrzycą.


Jako idealiści, pragniemy pomóc małym diabetykom, ich rodzicom, opiekunom, nauczycielom. Pragniemy także dotrzeć do dzieci, które na co dzień mają kontakt z rówieśnikami wyposażonymi w pompę insulinową. Chcielibyśmy trafić z naszą bajką do wszystkich placówek oświatowych i leczniczych w Polsce, aby każde dziecko mogło poznać objawy cukrzycy i zrozumieć dzieci, które na nią chorują. Aby zniwelować lęk i uprzedzenia. Aby pomóc.

hUcul5DRhotlNSZr.png

I tu nasz idealizm się kończy.

Dotychczas, dzięki partnerowi projektu Enea Wytwarzanie oraz pozostałym partnerom udało nam się wydać 7 tys. egzemplarzy bajki, co jest zaledwie kroplą w morzu potrzeb. Aby nasze marzenie się spełniło, abyśmy mogli pomóc najsłodszym dzieciom w Polsce, potrzebujemy Waszego wsparcia. Liczy się naprawdę każda złotówka.

eBHO9LDJz6nMiLDg.pngAmbasadorką naszej akcji jest chorująca od wielu lat na cukrzycę Mandaryna Marta Wiśniewska. 

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Korzyści płynące ze wsparcia cyklicznego:
Organizator otrzymuje 100% Twoich środków - nie pobieramy prowizji
Zachowujesz pełną kontrolę - w każdej chwili możesz bez zobowiązań przerwać wsparcie
Organizator może w pełni skupić się na swojej twórczości/działalności
Otrzymujesz stały dostęp do postów oraz specjalne wyróżnienie
Nie musisz pamiętać o kolejnych wpłatach
To prostsze niż Ci się wydaje :)
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. Twoja może być pierwsza!

Wpłaty 3

MP
Michał
30 zł
PG
Przemek
10 zł
KH
Katarzyna HaRa
50 zł

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!