Mural Dariusza Milińskiego w Szczecinku - 6-lecie Art Pikniku Zakończona 21.07.2018r ID: fv9a3e

Mural Dariusza Milińskiego w Szczecinku - 6-lecie Art Pikniku

Zebrano 5 158 zł
z kwoty 40 000 zł

12 %

WPŁAĆ

Pomóż udostępniając zrzutkę!

588
udostępnień

Krótki opis zrzutki (tylko tekst)


Art Piknik to odbywające się w Szczecinku cykliczne, kilkudniowe wydarzenie kulturalne, które na stałe już wpisało się do kalendarza miejskich imprez. Każdego roku za jego sprawą gościmy w naszym mieście wybitnych artystów – muzyków, aktorów, fotografów oraz malarzy. Ci ostatni zawsze niezwykle chętnie nas odwiedzają, biorąc udział w tym prawdziwym święcie sztuki. To właśnie za ich sprawą Szczecinek może pochwalić się wyjątkowymi dziełami, które wzbogacają miejską przestrzeń.

W 2014 roku na elewacji budynku znajdującego się przy ul. Boh. Warszawy powstał pierwszy w Szczecinku mural, upamiętniający II edycję Szczecineckiego Art Pikniku. Rok później, 19 lipca przy ul. Kard. Stefana Wyszyńskiego odbyło się oficjalne odsłonięcie kolejnego muralu, tym razem projektu polskiego malarza Tomasza Sętowskiego. Kilkunastometrowy obraz przedstawiający „Strażnika miasta” to pamiątka po III edycji wspomnianej imprezy.

Już w minionym roku pojawiły się plany dotyczące powstania kolejnego tego typu dzieła. Tym razem chęć podjęcia się tego wyznania wyraził Dariusz Miliński, który od samego początku wspiera szczecinecki Art Piknik. Teraz pomysł ten doczeka się realizacji.

Dariusz Miliński to uznany malarz, scenograf, performer i autor wielu plakatów, a także założyciel grupy artystycznej „Pławna 9”, który okrzyknięty został jednym z najwybitniejszych polskich artystów swojego pokolenia. Jego dzieła, osadzane najczęściej w sielskiej przestrzeni, gdzie baśniowy świat przenika się z rzeczywistością, są rozpoznawalne przez miłośników sztuki nie tylko w kraju, ale również poza jego granicami. Artysta prezentował swoje prace na ponad dwustu indywidualnych wystawach. Mogliśmy je oglądać także w szczecineckiej Galerii Sztuki Zamek podczas pierwszych edycji Art Pikniku. Teraz jedno z jego dzieł – nawiązujące właśnie do tego kulturalnego wydarzenia – zagości w naszym mieście na stałe.

Aby uczcić przypadające w tym roku 6-lecie Art Pikniku, na elewacji jednej z kamienic powstanie kolejny wyjątkowy mural. Rozważane są dwie lokalizacje, w których mógłby się on pojawić - na ścianie budynku przy ul. Wyszyńskiego lub na pl. Wolności, na kamienicy sąsiadującej z ratuszem. Artysta przedstawił już także trzy propozycje nowego szczecineckiego muralu.

Tym razem każdy z nas może dołożyć do tego wyjątkowego muralu swoje „pociągnięcie pędzla”, wspierając całe przedsięwzięcie, będące oddolną inicjatywą mieszkańców Szczecinka, którzy chcą wzbogacić miejską przestrzeń o kolejne dzieło uznanego artysty. Jednak prace związane z wykonaniem muralu są dosyć kosztowne. Każdy, kto chciałby przyczynić się do jego powstania, może to uczynić przekazując dobrowolny datek na ten cel.

Wszyscy darczyńcy w ramach wyrazów wdzięczności za wsparcie, otrzymają podziękowania w formie plakatu przedstawiającego nowy szczecinecki mural wraz z dedykacją jego autora – Dariusza Milińskiego. Ponadto wśród wszystkich osób, które zdecydują się przekazać środki na ten cel, rozlosowana zostanie wyjątkowa wyprawa w postaci m.in. zwiedzenia Magicznego Miejsca w Pławnej. Przewodnikiem będzie oczywiście Dariusz Miliński, który nie tylko oprowadzi gości po Zamku Śląskich Legend, Muzeum Przesiedleńców oraz zaprosi na pokład swojej Arki Noego. Kolejną atrakcją będzie także możliwość spędzenia nocy w galerii artysty. Ponadto każdy z darczyńców będzie miał także szansę otrzymania książki autobiograficznej Dariusza Milińskiego „Urodzony na cmentarzu” wraz z dedykacją, a także koszulek przedstawiających dzieła tego wybitnego polskiego malarza oraz inne niespodzianki.

Tekst: Marzena Góra

Opis zrzutki (tutaj oprócz tekstu dodasz też zdjęcia - użyj edytora po lewej stronie)

środa, 18 lipca 2018 o 13:18

Uwaga! Uwaga! Ostatnia szansa na dołożenie swojej "cegiełki" do powstającego muralu. Zrzutka aktywna będzie jeszcze trzy dni! Wszystkim serdecznie dziękuję za zaufanie i wsparcie inicjatywy! Do zobaczenia na odsłonięciu muralu 21 lipca br. o godz. 16:30. Będzie z nami autor - Dariusz Miliński !!!

piątek, 6 lipca 2018 o 09:02

https://miastozwizja.pl/decyzja-zapadla-ruszaja-prace-nad-nowym-muralem

czwartek, 21 czerwca 2018 o 10:08

https://miastozwizja.pl/powstal-projekt-muralu-dedykowany-szczecinkowi

czwartek, 27 lipca 2017 o 18:29

Na mural poczekamy do przyszłego roku Dotychczas inicjatywę wsparło 65 osób, które przekazały ponad 4,6 tys. złotych Dzieło Dariusza Milińskiego miało powstać z okazji odbywającej się w miniony weekend V edycji Art Pikniku. Jednak z powodu zbyt małej ilości uzbieranych środków, pomysł ten nie doczekał się realizacji. Nie oznacza to jednak, że mural nie powstanie. Musimy jednak na niego poczekać do przyszłego roku. - Przedłużamy zbiórkę i jednocześnie będziemy starali się znaleźć sponsora strategicznego, który dołożyłby większą kwotę do tej inicjatywy – mówi "Miastu z Wizją" Marcin Bocheński, współorganizator zbiórki. – Obecnie zebraliśmy ponad 4,6 tys. zł. Niestety kwota ta nie pozwoli nawet na pokrycie kosztów zakupu farb, dlatego też nie ma realnych szans, żeby udało się zrealizować ten pomysł jeszcze w tym roku. http://miastozwizja.pl/na-mural-poczekamy-do-przyszlego-roku

czwartek, 20 lipca 2017 o 13:07

Oczywiście całość zebranej kwoty zostanie przekazana jako wpłata na konto zbiórki na zrzutka.pl

czwartek, 20 lipca 2017 o 13:03

Moi Drodzy! Przedłużamy zbiórkę o kolejny miesiąc! Mimo Waszego zaangażowania kwota nadal jest zbyt mała, aby zrealizować mural zgodnie z planami podczas V edycji Art Pikniku. Ale nie poddajemy się i zbieramy dalej! Jednocześnie będziemy szukali sponsorów lub sponsora strategicznego do realizacji projektu. A na razie będzie możliwe przekazanie datku na mural wolontariuszom, ktorzy będą obecni na imprezach podczast trwania Art Pikniku. Działamy dalej! Zbiórka trwa!

niedziela, 4 czerwca 2017 o 18:14

Miasto Szczecinek 2 czerwca o 08:34 · Mieszkańcy Szczecinka po raz pierwszy mają okazję wesprzeć inicjatywę, dzięki której w naszym mieście pojawi się kolejny mural. Akcja ma związek z 5. edycją Art Pikniku. Z tej okazji na ścianie budynku przy ul. Wyszyńskiego lub na kamienicy sąsiadującej z Ratuszem na pl. Wolności namalowane zostanie dzieło znanego artysty Dariusza Milińskiego. W założeniu inicjatywa ma zostać sfinansowana z darowizn wpłacanych przez mieszkańców za pośrednictwem strony internetowej https://zrzutka.pl/fv9a3e. Zbiórka na ten cel ruszyła w środowe popołudnie. Każdy może dorzucić swoje trzy grosze. Zapraszamy! http://szczecinek.pl/pl/news/zbi%C3%B3rka-na-nowy-miejski-mural

niedziela, 4 czerwca 2017 o 18:12

Temat Szczecinecki 2 czerwca o 09:12 · Crowdfunding w Szczecinku. Mieszkańcy mogą się zrzucić na nowy mural, ale nie muszą. Chodzi o 40 tysięcy Mieszkańcy Szczecinka po raz pierwszy mają okazję wesprzeć inicjatywę, dzięki której w naszym mieście pojawi się kolejny mural - informuje Urząd Miasta w Szczecinku. - Akcja ma związek z 5. edycją Art Pikniku. Mieszkańcy Szczecinka po raz pierwszy mają okazję wesprzeć inicjatywę, dzięki której w naszym mieście pojawi się kolejny mural - informuje Urząd Miasta w Szczecinku. - Akcja ma związek z 5. edycją Art Pikniku. Z tej okazji na ścianie budynku przy ul. Wyszyńskiego lub na kamienicy sąsiadującej z ratuszem na pl. Wolności namalowane zostanie dzieło znanego artysty Dariusza Milińskiego. W założeniu inicjatywa ma zostać sfinansowana z darowizn wpłacanych przez mieszkańców za pośrednictwem strony internetowej https://zrzutka.pl/fv9a3e. Zbiórka na ten cel ruszyła w środowe popołudnie. - Liczę, że uda nam się zebrać całą kwotę, czyli około 60 tys. zł. Jeśli jednak okaże się to niemożliwe, to o pomoc w sfinansowaniu muralu zwrócę się do miejskich radnych – zapowiada burmistrz Jerzy Hardie-Douglas. Tymczasem Dariusz Miliński zaproponował trzy warianty mającego powstać muralu. A każdy darczyńca w ramach wyrazów wdzięczności otrzyma podziękowania w formie plakatu przedstawiającego nowy szczecinecki mural wraz z dedykacją jego autora. Ponadto wśród wszystkich osób, które zdecydują się przekazać środki na ten cel, rozlosowana zostanie wyjątkowa wyprawa w postaci m.in. zwiedzenia Magicznego Miejsca w Pławnej. Przewodnikiem będzie oczywiście Dariusz Miliński, który oprowadzi gości po Zamku Śląskich Legend, Muzeum Przesiedleńców oraz zaprosi na pokład swojej Arki Noego. Kolejną atrakcją będzie możliwość spędzenia nocy w galerii artysty. Ponadto każdy z darczyńców będzie miał także szansę otrzymania książki autobiograficznej Dariusza Milińskiego „Urodzony na cmentarzu” wraz z dedykacją, a także koszulek przedstawiających dzieła tego wybitnego polskiego malarza oraz inne niespodzianki. Zbiórka prowadzona będzie przez cały czerwiec. Każdy, kto chciałby wesprzeć akcję może zrobić to za pośrednictwem strony https://zrzutka.pl/fv9a3e. źródło: UM w Szczecinku

niedziela, 4 czerwca 2017 o 18:06

Jerzy Hardie-Douglas 31 maja o 19:44 · zrzutka.pl · Serdecznie zachęcam do szczecineckiego crowdfundingu. Mamy wielu entuzjastów Szczecinka w Polsce i za granicami kraju. No i prawie 40 tys. mieszkańców którym powinno zależeć na tym, aby Szczecinek był coraz bardziej atrakcyjny. A mural Dariusza Milińskiego sprawi, że nasze sympatyczne miasto będzie jeszcze fajniejsze. Spróbujmy uzbierać do lipcowego Art-Pikniku te potrzebne do zrealizowania pomysłu 60 tys. zł :). Ja jeszcze dziś dokonam wpłaty!

niedziela, 4 czerwca 2017 o 18:05

Miasto z Wizja 31 maja o 16:31 · Ruszyła zbiórka środków na kolejny mural. Artysta przedstawił swoje propozycje. Każdy z mieszkańców może wesprzeć tę inicjatywę, wpłacając choć skromny datek. Na darczyńców oczywiście czekać będą podziękowania i prezenty. Tym razem każdy z nas może dołożyć do tego wyjątkowego muralu swoje „pociągnięcie pędzla”, wspierając całe przedsięwzięcie, będące oddolną inicjatywą mieszkańców Szczecinka, którzy chcą wzbogacić miejską przestrzeń o kolejne dzieło uznanego artysty. Dziś (31.05) popołudniu ruszyła oficjalna internetowa zbiórka funduszy (https://zrzutka.pl/fv9a3e) na to przedsięwzięcie. Prace związane z wykonaniem muralu są dosyć kosztowne i wyniosą ok. 60 tys. zł. Jeśli uda się zgromadzić na ten cel większą część kwoty, brakującą sumę dołoży miasto. Każdy, kto chciałby przyczynić się do jego powstania, może to uczynić przekazując dobrowolny datek na ten cel.

Aby dodać komentarz lub

AI

Agnieszka i Sławek Młyńscy

Powodzenia!

Marcin Bocheński

Na dobry początek roku! :-)

MM

Maciej Makselon

Upiększanie ukochanego Miasta zawsze na propsie!

DC

Dobrosław Chęciński

Powodzenia w zbiórce! PC-NET Komputery Sprzedaż-Serwis dorzuca swój grosik.

JS

Jolanta Siemaszko

MK

Małgorzata Kowalewska-Remisz

Jestem zachwycona "Strażnikiem miasta" gdy przyjeżdżam do Szczecinka.

RS

Rafał Staniszewski

dorzuć się i Ty!

Mirosław Gabalis

oczywiście! :)

Ja? Lepiej niech i on się dorzuci! ;)

RL
400 zł
Radosław Lubczyk
AK
333 zł
Aurelia Kaliczyńska
JH
200 zł
Jerzy Hardie-Douglas
A
160 zł
ALICJA
MM
150 zł
Marcin Możejko
SP
123 zł
Salon Play - deptak Piotrek i Tomek
RS
111 zł
Rafał Staniszewski
MK
107 zł
Marcin Kaszewski
ZS
100 zł
Zbigniew Sołtys
MS
100 zł
Magdalena Szuba
Dane ukryte
100 zł
Dane ukryte
MO
100 zł
Małgorzata Ostrowska
ML
100 zł
Monika Lewkowicz
Użytkownik niezarejestrowany
100 zł
Użytkownik niezarejestrowany
Użytkownik niezarejestrowany
99,73 zł
Użytkownik niezarejestrowany
MK
60 zł
Małgorzata Kowalewska-Remisz
JI
55 zł
Joanna i Marek Makselon
TS
50 zł
Tomasz Szymański
JM
50 zł
Julia Michałowska
AS
50 zł
Anna Stasiewicz
G
50 zł
grapa551
AW
50 zł
Adam Wiśniowski
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
MS
50 zł
Magdalena Silf
Dane ukryte
50 zł
Dane ukryte
E
50 zł
ewa.radio
WW
50 zł
Waldemar Wilczek
AI
50 zł
Agnieszka i Sławek Młyńscy
IS
40 zł
Igor Siebert
Użytkownik niezarejestrowany
40 zł
Użytkownik niezarejestrowany
Dane ukryte
39 zł
Dane ukryte
DC
34 zł
Dobrosław Chęciński
AP
30 zł
Agata Palusińska Maciej Bohdziewicz
MM
30 zł
Maciej Makselon
Dane ukryte
25 zł
Dane ukryte
DI
25 zł
Danuta i Wiesław Biegańscy
KB
25 zł
Katarzyna Bohdziewicz
KK
20 zł
Kazimierz Kozanecki
A
20 zł
Antoni
S
20 zł
szczecfismarcelin
BC
20 zł
Beti Choińska
AS
20 zł
Adam Szkudlarek
B
20 zł
Bożena
A
20 zł
Anna
BW
20 zł
Barbara Wieczorek
GZ
20 zł
Grzeszczyk Zofia
MD
20 zł
Mariola Dariusz Maja Gorlik
MM
20 zł
Maciej Makselon
ET
20 zł
Ewa Tomczyk
MG
20 zł
Magdalena Glaznet
JH
20 zł
Jakub Hardie- Douglas
B
20 zł
bbasia
Marcin Wilk
20 zł
Marcin Wilk
BC
20 zł
Beti Choińska
P
20 zł
Patrycja
IO
ukryta
Ireneusz Orłowski
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
JS
ukryta
Jolanta Siemaszko
PJ
ukryta
Piotr Jaworski
SA
ukryta
Sabuda Adam
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte
Dane ukryte
ukryta
Dane ukryte

Pierwsza wpłata

Marcin Wilk
20 zł
Marcin Wilk

Najwyższa wpłata

Nasi użytkownicy założyli

373 714 zrzutek

Pomóż zebrać 40 000 zł dokonując wpłaty przez płatności on-line lub przelewem tradycyjnym.

Pomóż udostępniając zrzutkę!

588
udostępnień

Zorganizuj własną zrzutkę na dowolny cel:

Google Play
App Store

Zrzutka.pl używa plików cookies niezbędnych do działania strony, a także takich służących do analizy ruchu oraz pozwalających nam na optymalizację działania serwisu. Używamy także cookies niezbędnych do skutecznego marketingu usług własnych. Czytaj więcej: polityka prywatności.

Uwaga - zmianie uległa nasza polityka prywatności.