id: fvu3ay

Warsztatownia w Centrum Dobrego Ducha

Warsztatownia w Centrum Dobrego Ducha

Nasi użytkownicy założyli 1 037 887 zrzutek i zebrali 1 108 777 954 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

By nie żyć na ekologicznym kredycie i tworzyć zrównoważony świat!


Jesteśmy z Fundacji "Dobry Start" i z ogromną radością pragniemy zaprosić Was do współtworzenia naszej Warsztatowni. Chcemy stworzyć przestrzeń, w której ludzie będą mogli rozwijać swoje umiejętności, czerpać inspirację i tworzyć coś wyjątkowego ograniczając przy okazji nadmierny konsumpcjonizm.


PJx15ZwXFrvm8ksp.jpg

Wyjątkowe miejsce poddaliśmy recyklingowi


Stworzyliśmy już Sklep Charytatywny – Dobry Duch, który w krótkim okresie czasu pomógł trzem osobom i uratował środowisko przed blisko 1500 przedmiotów, które prawdopodobnie trafiłyby na składowisko odpadów. Podejmujemy współpracę z miastem poprzez włączenie się w rewitalizację przestrzeni zdegradowanych po byłej kopalni. Wspólnie z miastem prowadzimy "Klamociarnię" w Punkcie Selektywnej Zbiórki Odpadów, po to by rzeczy nie zostały zwyczajnie zmarnowane: spalone lub zakopane.


gUCk44o8HFlPd57e.jpg

Poprzez sklep charytatywny pozyskujemy darowizny od osób bądź firm. Są to rzeczy, które Wam przestały służyć, my je odsprzedajemy, a zyski przeznaczamy na cele statutowe i pomoc naszym podopiecznym. 


To bardzo proste, bo korzystają wszyscy – darczyńcy pozbywają się zbędnych już rzeczy, ktoś kupi używane rzeczy w atrakcyjnej cenie, a my (dzięki Darczyńcom) pomagamy innym. Przekazywanie rzeczy jest szybkie i proste. Dysponujemy busem do odbioru rzeczy o większych rozmiarach jak np. meble, sprzęt RTV, AGD. Część z nich trafia do naszych podopiecznych.


u0m53Xqk94MRfAxA.jpg

Sklep silnie powiązany jest z tematami ekologicznymi: zero waste, drugiego obiegu przedmiotu, prostocie i oszczędności. Z czasem projektowi towarzyszyć będą ciekawe imprezy i wydarzenia – jarmarki, eventy, targowiska, wystawy, akcje charytatywne. 


Nasza misja jest prosta:

  • Pomagamy wrócić na właściwie tory osobom, które znalazły się na zakręcie swojego życia.
  • Chcemy zmniejszać wpływ konsumpcjonizmu na naszą planetę bo następne pokolenia nie musiały spłacać długów naszej planecie 
  • Dziś często stawia się ekologię jako wroga dla jednostki. Coś czego nie da się połączyć z dobrem pojedynczego człowieka. Chcemy zmienić to postrzeganie. 


Warsztatownia


Chcielibyśmy iść krok dalej. Czyż nie byłoby pięknie, gdyby ludzie mogli do nas przyjść, coś naprawić? Nasze kanapy i meble mogłyby być piękniejsze, rzeczy naprawione. Ludzie mieliby gdzie się spotkać, a np. uczniowie mieliby szansę nauczyć się czegoś i fajnie spędzić lekcje, np. techniki.


Warsztatownia to miejsce, w którym chcielibyśmy organizować warsztaty, szkolenia i zajęcia praktyczne dla osób w różnym wieku. Naszym celem jest promowanie kreatywności, umiejętności manualnych i przedsiębiorczości. Chcemy dać naszej społeczności szansę na naukę różnych rzemiosł, takich jak stolarstwo, ceramika, rękodzieło czy projektowanie wnętrz. Z warsztatowni mogłyby korzystać także szkoły. Część naprawionych rzeczy trafi także do potrzebujących. 


Warsztatownia w pierwszym etapie będzie wyposażana w sprzęty do naprawy mebli, ich rekonstrukcji czy zmianie designu. Wyposażymy ją w piły, frezy, strugi, wkrętarki i wyrzynarki. Każdy z Was będzie mógł z niej skorzystać i naprawić swój mebel bądź pomóc naprawiać przedmioty, które trafiają do Fundacji.


Jednak nie możemy tego zrobić sami. Potrzebujemy Waszego wsparcia, aby zrealizować ten projekt marzeń. Wasza darowizna pozwoli nam zakupić niezbędne narzędzia, materiały i zapewnić specjalistów, którzy będą prowadzić zajęcia. Ta pomoc ma ogromne znaczenie i wpływa na życie wielu osób.


Dlaczego warto nas wesprzeć? Oto kilka powodów:


- Wpływ na lokalną społeczność: Wasze wsparcie przyczyni się do rozwoju umiejętności i integracji społecznej. Pomagając nam, wpływacie na życie ludzi w naszej okolicy.

- Udział w tworzeniu czegoś wyjątkowego: Będziecie częścią projektu, który ma na celu stworzenie inspirującego miejsca, w którym ludzie będą mogli rozwijać swoje pasje i zdolności.

- Widoczność i uznanie: Jako nasi darczyńcy, będziecie wymienieni jako oficjalny partner Warsztatowni na naszej stronie internetowej oraz w naszych materiałach promocyjnych. To doskonała okazja, aby pokazać swoje zaangażowanie w rozwój społeczności.

- Satysfakcja i radość: Wiedząc, że Wasze wsparcie przyczyniło się do spełnienia marzeń i rozwinięcia umiejętności innych ludzi, poczujecie ogromną satysfakcję i radość.


Dołączcie do naszej zbiórki crowdfundigowej i wspólnie stwórzmy Warsztatownię, która będzie miejscem pełnym twórczego potencjału i możliwości. Każda darowizna ma znaczenie, a wspólnie możemy zrobić naprawdę wielką rzecz!


Dziękujemy za Wasze wsparcie. Dołączcie do naszej misji.

#WsparcieWarsztatowni #DobryStart #DobryDuch #fundacja #sklepcharytatywny #darowizna #pomoc #serce #ZostańDobrymDuchem #UwierzWducha


Nasz strona: dobryduch.pl

Nasz Facebook: https://www.facebook.com/sklepdobryduch

Nasz Instagram: https://www.instagram.com/sklepdobryduch/

Nasz Tik Tok: @dobryduchsklep


Lokalizacja

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Oferty/licytacje 6

Kupuj, Wspieraj, Sprzedawaj, Dodawaj.

Kupuj, Wspieraj, Sprzedawaj, Dodawaj. Czytaj więcej

Pomagaj organizatorowi zrzutki jeszcze bardziej!

Dodaj swoją ofertę/licytację - Ty sprzedajesz, a środki trafiają bezpośrednio na zrzutkę. Czytaj więcej.

Aktywne organizatora:
Zakupy codzienne • Inne
Bon 25zł na zakupy w sklepie "Dobry Duch"
Bon zniżkowy na zakupy w naszym sklepie "Dobry Duch". Bon dotyczy również zakupów internetowych.Zasady wykorzystania bonu:- od sumy zakupów odejmujemy...
25 zł
Koniec za 21 dni!
Zakupy codzienne • Inne
Bon 50zł na zakupy w sklepie "Dobry Duch"
Bon zniżkowy na zakupy w naszym sklepie "Dobry Duch". Bon dotyczy również zakupów internetowych.Zasady wykorzystania bonu:- od sumy zakupów odejmujemy...
50 zł

Kupione 1 z 100

Koniec za 21 dni!
Zakupy codzienne • Inne
Bon 100zł na zakupy w sklepie "Dobry Duch"
Bon zniżkowy na zakupy w naszym sklepie "Dobry Duch". Bon dotyczy również zakupów internetowych.Zasady wykorzystania bonu:- od sumy zakupów odejmujemy...
100 zł
Koniec za 21 dni!
Cegiełki i podziękowania
Informacja na stronie WWW
Zamieścimy informację na stronie WW w dziale "Nasi patroni"
100 zł
Koniec za 21 dni!
Bilety, usługi, vouchery • Inne
Udział w warsztatach, wydarzeniach
Całoroczny karnet do wykorzystania na wszystkie płatne wydarzenia, spotkania i warsztaty, które będą odbywać się w naszej Warsztatowni.
150 zł
Koniec za 21 dni!
Nieaktywne
Cegiełki i podziękowania
Tablica fundatora
Twoje logo, nazwa lub imię i nazwisko umieszczone na tablicy pamiątkowej "Fundatorów" w centralnym miejscu naszej warsztatowni. Planowana wielkość jed...
1000 zł
Zakończona

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. twoja może być pierwsza!

Wpłaty 20

UM
Urszula
KK
Kka
ukryta
 
Dane ukryte
30 zł
DH
Dominik Handschuh
50 zł
 
Dane ukryte
5 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
ukryta
GP
Gosia
20 zł
DA
Damazy
100 zł
 
Dane ukryte
10 zł
Zobacz więcej

Komentarze 3

 
2500 znaków