42 126 zł 
z 30 000 zł
140%
zakończona 30.06.2020r
548 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Aktualności8

 • Serdecznie dziękując za wszystkie wpłaty na naszą zrzutkę ogłaszamy, że dla osoby, która sprawi, że na liczniku zrzutki pojawi się 4 z przodu będzie czekać drobny upominek :). Tym samym czekamy na osobę, dzięki której w sumie przekroczymy 40.000 zł :))


  Zwycięzcę prosimy o kontakt mailowy na adres [email protected]

  Czytaj więcej
 • Mamy zwycięzcę! Darczyńcą, który dorzucił się do zrzutki jako pięćsetny była Pani Aleksandra! Bardzo dziękujemy za wpłatę i a upominek od Księdza Proboszcza już czeka! Prosimy o kontakt na adres mailowy [email protected], żebyśmy mogli uzgodnić przekazanie nagrody.


  Uwaga! Tuż przed Panią Aleksandrą dwóch wpłat pod rząd dokonał pewien Pan pisząc nawet, że dorzuca dwie "składki" po to, by kolejna osoba mogła cieszyć się z tego numeru "500". Dziękujemy że podzielił się Pan radością i z najuboższymi i z naszą Laureatką! A ponieważ wielką sympatią darzymy ludzi pozytywnie zakręconych, to Ksiądz Proboszcz już szykuje drugą nagrodę z myślą o Panu! Też poprosimy o kontakt mailowy :))

  Czytaj więcej
 • Do wielkiej radości każdej niedzieli dokładamy dziś jeszcze odrobinę! Ksiądz Proboszcz Bazyliki przygotował małą niespodziankę dla osoby, która jako 500 darczyńca dołączy do zrzutki na obiady dla potrzebujących! 


  Uwaga: ponieważ jako organizatorzy zbiórki nie mamy kontaktu do osób wpłacających, tego, kto dorzuci się jako pięćsetny, prosimy o maila na adres [email protected] 


  PS. A korzystając z okazji po cichu zdradzimy, że chodzą słuchy, że Księża Misjonarze już planują podziękowanie dla wszystkich wpłacających... niech no tylko skończy się zakaz spotykania w dużym gronie... O szczegółach będziemy informować Was na bieżąco!

  Czytaj więcej
 • Kochani! Ku naszemu niedowierzaniu na 64 dni przed wyznaczonym końcem zrzutki osiągnęliśmy wyznaczony cel 30.000 zł. Bardzo dziękujemy za każdą ofiarowaną przez Was złotówkę! Na ten wynik złożyło się blisko 450 osób - dzięki Wam nasi najubożsi bracia będą mogli cieszyć się ciepłymi posiłkami przez kolejne tygodnie. W imieniu podopiecznych jeszcze raz bardzo, bardzo dziękujemy Wam wszystkim!!


  p.s. Dziękujemy też za facebookowe udostępnienia, like'i i dobre słowa a przede wszystkim za modlitwę, którą otaczacie to nasze dzieło miłosierdzia.

  Czytaj więcej
 • n1c3382095bafb81.jpegce991e31d0c0f631.jpeg


  Święta, Święta i po Świętach... a Księża dziś znów przygotowali i wraz z wolontariuszami wydali kolejne kilkaset posiłków. Dzięki dla wszystkich, dzięki którym to piękne dzieło codziennie zyskuje nową odsłonę. Alleluja!

  Czytaj więcej
 • Podsumowanie dzisiejszych działań: prawie 450 porcji, 30 swetrów, 20 czapek, 40 szali, i 10 kg mydła, zakupy dla 34 starszych osób i dodatkowe prawie 100 obiadów do tych starszych i samotnych osób siedzących w domach. WOW!


  Dziękujemy za każde wsparcie!!

  Czytaj więcej
 • g8b91af4edacddb8.jpeg

  Dwa dni temu padł kolejny rekord. Ponad 400 potrzebujących i ponad 400 obiadów!


  Od wczoraj kolejka i wydawanie posiłków zostało przeniesione do ogrodu, "na tyły" Bazyliki, bo "na froncie" nie było już miejsca dla ustawiających się ludzi.


  Księża dzień w dzień gotują dalej, dokonują cudów i karmią tych najuboższych mieszkańców Bydgoszczy.

  Czytaj więcej
 • g4697c9f0a17b2e1.jpeg

  Tuż przed godziną 16 ustawiła się przed Bazyliką długa kolejka potrzebujących. Ku naszej wielkiej radości nikt nie odszedł głodny. Ciepłego posiłku starczyło dla wszystkich :)

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Jest środek tygodnia, a w powietrzu czuć wiosnę. Słońce coraz mocniej grzeje. W Bydgoszczy wybiła godzina 15:20. Na tyłach bazyliki, w ogrodzie księży misjonarzy zaczyna się ruch. Gromadzą się jacyś ludzie. Wygląda na to, że pomimo pandemii przychodzą tu codziennie. Zachowując 2 metrowe, bezpieczne odległości ustawiają się w długiej kolejce. 


Minęło 10 minut. Przybyło kilkadziesiąt osób. Każdemu została zmierzona temperatura. Ogród jest ogromny, ale kolejka przy płocie już zakręca. Stoją młodsi i starsi. Są kobiety i mężczyźni. Widać, że na coś czekają. Niektórzy usiedli na trawie, inni stoją wytrwale. Nadchodzą kolejni. Nie można nie zauważyć, że część z nich to osoby bezdomne. Ustawiają się na końcu kolejki. 


Za nami następny kwadrans. W bramie co chwilę pojawiają się kolejne twarze. Jedni idą zdecydowanym krokiem, inni niepewni i bardzo skrępowani. Wygląda na to, że w ogonku stoi już co najmniej 250 osób. Nagle wśród oczekujących małe poruszenie.


Przy bazylice staje długi stół. Wolontariusze i księża niosą duże garnki (z daleka widać, że pełne i ciężkie, bo każdy z nich niosą dwie osoby). W powietrzu unosi się zapach obiadu, a w kolejce mówi się, że to misjonarski gulasz. Na stole pojawiają się sterty jednorazowych naczyń, skrzynki z owocami i wielkie termosy. Ogonek oczekujących w międzyczasie powiększył się o kilkadziesiąt kolejnych osób. 


Zegar na kościelnej wieży wybija godzinę 16. Wolontariusze zaczynają rozdawać posiłki. Każdy otrzymuje solidną porcję gorącego gulaszu, ziemniaków i surówki. Księża szykowali to wszystko od rana. Do ręki każdego potrzebującego trafia jeszcze kubek z ciepłą herbatą oraz jabłko, bo ma dużo witaminy C.


Kolejka się przesuwa, wszyscy pojedynczo podchodzą do stołu. Niektórzy po swój pierwszy (i nierzadko ostatni) dziś posiłek. 


Ale chwila.. jak to jest? Ileś osób już dostało swoją porcję a koniec kolejki ani drgnął? A nie, jest w porządku, wszystko OK. Kiedy patrzyliśmy na pracę wolontariuszy od strony Al. Ossolińskich przyszły następne osoby i ustawiły się na końcu długiego już na jakieś 300 osób ogonka. 


Od księży dowiadujemy się, że w ogrodzie zgromadzili się ludzie potrzebujący z całej Bydgoszczy. Są tacy którzy mieszkają na ulicy i przychodzą tu od lat. Wśród nich byli nauczyciele i sportowcy. Są starsi i schorowani, którym emerytura nie pozwala na wszystkie konieczne wydatki, więc chociaż jeść przychodzą do bazyliki. Są tu osoby, które jeszcze miesiąc temu pracowały na umowach śmieciowych i żyli od pierwszego do pierwszego. Kryzys spowodowany pandemią pozbawił ich pracy - nie mają żadnych środków na utrzymanie a jeść trzeba. Księża przyznają, że kilka osób jest tu dziś pierwszy raz - niestety z dnia na dzień kolejka potrzebujących jest coraz dłuższa...


-------------------


Kochani! Bydgoskie Stowarzyszenie Miłosierdzia działa przy bazylice od lat. Codziennie karmi bezdomnych i potrzebujących. Wydaje posiłki, ale też odzież, środki higieniczne i materiały opatrunkowe. Na co dzień nad wszystkim czuwa i pracuje tu kilkanaście osób. Jednak w czasie kiedy ogłoszono pandemię 12 kapłanów solidarnie postanowiło nie narażać tych ludzi. Odesłali ich wszystkich do domów, a sami stanęli przy garnkach. W ten sposób od połowy marca 12 księży misjonarzy, a może trzeba by było powiedzieć 12 apostołów miłosierdzia dzień w dzień gotuje kilkaset obiadów i karmi tych najbardziej potrzebujących bydgoszczan. Pomóżmy im kontynuować to wspaniałe i wielkie Dzieło.


Jeden ciepły posiłek dla jednego z kolejkowiczów to 5 zł. Wpłacając 25 zł zapewniasz jednej osobie obiad przez cały tydzień. Ofiarując 100 zł sprawisz, że ktoś przez cały miesiąc będzie przychodził do bazyliki ze 100% pewnością, że ciepłego posiłku dla niego nie zabraknie.


Za każdą wpłaconą złotówkę wielkie DZIĘKUJEMY!!!


Przypominamy, że datki na charytatywną działalność Kościoła można w całości odliczyć od podstawy opodatkowania.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 548

 
Dane ukryte
60 zł
AR
Anna Rodziewicz- Pyka
100 zł
 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
50 zł
 
Dane ukryte
30 zł
 
Dane ukryte
25 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
15 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
50 zł
Zobacz więcej

Nasi użytkownicy założyli

864 629 zrzutek

i zebrali

762 840 043 zł

A ty na co dziś zbierasz?