id: fw87by

Centrum Wolontariatu Misyjnego im. Heleny Kmieć

Centrum Wolontariatu Misyjnego im. Heleny Kmieć

Nasi użytkownicy założyli 1 176 817 zrzutek i zebrali 1 228 807 648 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Mamy piękne marzenie!

CO?

Przebudowa, modernizacja i wyposażenie obecnie nieużywanych starych pomieszczeń drukarni w Trzebini, należących do zgromadzenia salwatorianów, na centrum wolontariatu. Dwukondygnacyjny budynek ma powierzchnię 703,75 m2. Aby mógł spełniać swoją funkcję jako centrum wolontariatu wymaga gruntownego remontu.

KTO I DLACZEGO?

Współpraca WMS i Fundacji. Nie chcemy stawiać Helence pomników czy tablic, chcemy, aby jej pamięć była żywa w działaniach i w ludziach, którzy będą mogli inspirować się jej pięknym życiem.


JAK?

Po przebudowie budynek będzie służył jako miejsce realizacji działań edukacyjnych i kulturalnych z zapleczem noclegowym na trzech płaszczyznach :


ŻYWE MIEJSCE PAMIĘCI HELENKI KMIEĆ Na przestrzeni całego centrum, a w szczególności Sali konferencyjnej swoje miejsce miałyby plansze oraz materiały wizualne, przybliżające odwiedzającym postać Heleny Kmieć. Grób Heleny w Libiążu (oddalony 14 km od Trzebini) odwiedza wielu pielgrzymów, którzy często szukają dodatkowych informacji o tej niezwykłej postaci. Przestrzeń centrum byłaby odpowiedzią na te potrzeby. Miałaby za zadanie przedstawić życie Heleny, jak również zachęcać odwiedzających do zainspirowania się Helenką w swoim codziennym życiu. Centrum wolontariatu realizowałoby jeden z głównych celów statutowych Fundacji jakim jest promocja osoby i charyzmatu śp. Heleny Kmieć.

FORMACJA WOLONTARIUSZY przygotowujących się do wyjazdu na wolontariat zagraniczny. We współpracy z Wolontariatem Misyjnym Salvator (WMS), Fundacja miałaby realny wkład w szkolenie i kształcenie młodych ludzi szykujących się do pracy wolontariackiej za granicą. Przygotowanie wolontariuszy do wyjazdów misyjnych opiera się na całorocznej formacji duchowej, a także warsztatach i szkoleniach, które sprawiają, że na wyjazdy posyłani są kompetentni i przygotowani wolontariusze, godnie reprezentujący nasz kraj, jak i mądrze pomagający w miejscach, do których są posyłani.


WARSZTATY DLA DZIECI I MŁODZIEŻY organizowane w centrum wolontariatu będą miały za zadanie edukować rozwijać i uwrażliwiać na pomoc drugiemu człowiekowi. Uczniowie, uczestnicząc w aktywnościach centrum, będą mieli okazję rozwinąć swoje talenty i kształtować postawy społeczne. Ważnym aspektem przedsięwzięć będzie nastawienie na budowanie relacji między rówieśnikami. Promując ideę wolontariatu przygotowana oferta będzie wspierać jednostki szkolne i pozaszkolne w wychowaniu do świadomego i aktywnego zaangażowania w społeczeństwie obywatelskim. Inicjatywy organizowane przez centrum, w założeniu często będą wykraczać poza działalność jednostki angażując miejscową społeczność i instytucje, zacieśniając tym samym współpracę lokalną.


JAK MOŻESZ POMÓC?

  1. Wpłata
  2. Udostępnienie
  3. Bazarek


OBECNE DZIAŁANIA

Rozpoczęliśmy już pierwsze prace...


KIM JESTEŚMY?

Krótki opis organizacji


Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Lokalizacja

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. Twoja może być pierwsza!

Wpłaty

nikt jeszcze nie wpłacił, możesz być pierwszy!

Nikt jeszcze nie wpłacił, możesz być pierwszy!

Wpłać

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!