id: fxckdz

Toczeń, zawał serca, przeszczep serca, przeszczep nerek - Ciężka wojna o życie Pawła

Toczeń, zawał serca, przeszczep serca, przeszczep nerek - Ciężka wojna o życie Pawła

0 zł
z 30 000
0%
zakończona
21.09.2023r
0
wspierających
Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 1 034 276 zrzutek i zebrali 1 100 081 034 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Witajcie,

Był taki czas, że bardzo potrzebowałam pomocy, którą dostałam od najbliższych mi osób. Jedną z nich jest moja Siostra Daria, która była ze mną dzień i noc, trwała długie miesiące wspierając mnie abym wróciła do życia po śmierci mojego Męża.


Teraz sytuacja się odwróciła ponieważ jej narzeczony Paweł, ojciec jej córeczki Alicji walczy o swoje życie z chorobą podstępną i wyniszczającą organy wewnętrzne z prędkością światła jak na tak młody organizm. Paweł ma 23 lata.

Zaczęło się od szczepienia na COVID. Uaktywniło i rozpędziło toczeń układowy. U Pawła jedynym objawem na początku było wysokie ciśnienie i złe wyniki moczu. Niestety mimo szczepienia rozchorował się na COVID co pogorszyło jego stan. Jednak zanim trafił do specjalisty dostał zapalenia mięśnia sercowego. Diagnoza tej choroby nie ma konkretnych wytycznych. Bardzo trudno jest wykryć i jednoznacznie stwierdzić, że to akurat to więc lekarze stwierdzali tylko przypuszczenie tocznia. Kilka dni przed wizytą u reumatologa Paweł dostał zawału serca. Odkryto u niego przy okazji wtórny zespół anyfosfolipidowy..... Lista leków wzrosła do 18 tabletek dziennie!!!

Paweł od tamtego czasu jest pod stałą opieką reumatologa, kardiologa,....i nefrologa, ponieważ wysokie ciśnienie uszkodziło róznież nerki. W ubiegłym roku przeziębił się i momentalnie to przeziębienie przekształciło się w zapalenie płuc... Trafił pod kiepską opiekę lekarską co spowodowało, że rozwinęła się u niego sepsa i był w stanie..... Parametry serca mocno sie obniżyły. Wydolność była na poziomie 20 %, zdrowy człowiek posiada w granicach 50-60%. Lekarze mówili wtedy do mojej siostry, która była w ciąży, że on już z tego nie wyjdzie bez przeszczepu serca i nerek, ale Paweł walczył i powolutku udało się, że wrócił do samodzielnego funkcjonowania.

Od tej pory czekał na liście oczekujących na serce... Jednak to nie koniec, ponieważ w kwietniu znowu zachorował na COVID.Bardzo ciężko przechodził chorobę, nic nie jadł, wymiotował przez dwa tygodnie, nie mógł spać przez uporczywy kaszel i bardzo osłabł i spuchł. Na tyle, że Daria zawiozła go do szpitala na SOR?, gdzie natyvhmaist przyjeli go ze względu na bardzo złe wyniki wydolności serca (10%). W szpitalu wspomogli....

5 maja tego roku w nocy przyszedł lekarz do Pawła z informacją, że znalazło się serce dla niego. Operacja się udała i biospje serca były bardzo dobre. Szczęscie jednak nie trwało długo powniewaz po przeszczepie wyniknęły komplikacje z nerkami... Ostatecznie lekarze stwierdzili, że konieczny będzie przeszczep nerki, a do tego czasu stałe dializy. Obecnie Paweł przebywa juz 2 miesiące bez przerwy w szpitalach w Zabrzu, w Katowicach i.... W najbliższym czasie Paweł będzie wychodził ze szpitala, w którym ma stała rehabilitacje ruchową"? logopedyczną, .... @ miesiące nie widział swojej córeczki, która w tym czasienauczyła się mówić mama, pełzać...

Potrzebna jest pomoc w formie opłacenia kosztów rehabilitacji oraz leczenia, tak by Paweł mógł wrócić do domu i być ze swoją rodziną - Alą i Darią.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty

nikt jeszcze nie wpłacił, możesz być pierwszy!

Nikt jeszcze nie wpłacił, możesz być pierwszy!

Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!