Wyrusz w Podróż: z Omegle na Filipiny!
Wyrusz w Podróż: z Omegle na Filipiny!
Nasi użytkownicy założyli 1 227 742 zrzutki i zebrali 1 352 071 410 zł
A ty na co dziś zbierasz?
Aktualności1
-
Z dumą publikuje wycinek pierwszych dwóch dni zdjęciowych autorstwa Blanki - mojej niezastąpionej operatorki. Zobaczcie sami. :)
Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!
Dodawaj aktualności i informuj wspierających o postępach akcji.
To zwiększy wiarygodność Twojej zrzutki i zaangażowanie darczyńców.
Opis zrzutki
Serwis omegle.com oficjalnie zamknięty. Umożliwiał on poznawanie obcych kultur i nawiązywanie przyjaźni z ludźmi z całego świata za pomocą wideo-rozmów. Założę się, że wielu z was udało się tam zgromadzić świetne wspomnienia, znajomości z całego świata – i właśnie o tym jest ta zbiórka. Pragnę przenieść historię, która mi się przytrafiła na ekran kinowy poprzez stworzenie artystycznego krótkometrażowego filmu dokumentalnego. Wyślijcie mnie z kamerą na Filipiny, a wrócę nie tylko z filmem ale również z nagrodami dla was!
Wprowadzenie
Ponad 7 lat temu poznałem Deavena – Filipińczyka, z którym początkowo próbowałem szlifować angielski. Przez te lata rozmawialiśmy wiele razy o możliwości spotkania na żywo - jednak z naszej perspektywy znajdujemy się praktycznie na dwóch końcach świata. Takie przeszkody jak ceny lotów, czas, nasz wiek, uniemożliwiały nasze spotkanie. Podjąłem jednak decyzje, że zamknięcie serwisu to znak aby się w końcu spotkać, zarazem udowadniając, że to nie narzędzie jest winne a w jaki sposób je wykorzystuje człowiek. Marzę o tym, aby ten film był jak osobisty wideo-dziennik naszego życia tu i teraz. Obydwoje od wielu lat obserwujemy siebie wzajemnie na Instagramie, a nasze rozmowy dzielą szklane ekrany. Mamy podobne a jednak trochę inne patrzenie na świat – łączy nas jednak pasja do odkrywania nowych miejsc, solowych wycieczek oraz backpackingu w górach. Zasadnicze pytanie, jakie towarzyszy temu spotkaniu, brzmi: co tak naprawdę wyniknie z tej osobistej konfrontacji? Czy rzeczywistość sprosta wirtualnym oczekiwaniom.
Bohaterowie
Deaven, dla przyjaciół Deej, pochodzi z południowych Filipin i studiuje medycynę w Manilli - stolicy Filipin. Jego zamiłowanie do pomagania ludziom wyrosło z doświadczeń wolontariackich, gdzie zdał sobie sprawę z siły zaangażowania. Nie tylko naukowy umysł, ale i atletyczna dusza! Deaven gra w drużynie piłki ręcznej, choć myślę, że i artystycznie mógłby zdziałać wiele. Kocha karaoke, postawiłem więc rzucić mu wyzwanie. Choć kategorie piosenek Wallows’a są dla niego jak drugi język, to może wygram w kategorii lat 80-tych. Deaven, nie tylko wrażliwy na otaczający świat, ale też inteligentny i wszechstronny, zawsze jest gotów do udzielenia wsparcia i mądrej rady. Jego wierna przyjaźń to jak ukryty skarb, czekający na odkrycie. Nie mogę się doczekać, aby zanurzyć się w inspirujących rozmowach podczas naszego zbliżającego się spotkania!
Choć o wielu ksywkach, ostatnio mówią na mnie Milo. Podróżując podążam ścieżką nieznanych miejsc, po powrocie znajomi zwykle mówią, że moje opowieści nadawałyby się na fascynującego vloga. Moja filozofia podróżowania oparta jest na spontaniczności i gotowości do przyjmowania nowych doświadczeń, co nierzadko popycha mnie w sytuacje, które z pewnością nadawały by się na film. Odkrywanie kultur przez poznawanie ludzi to mój sposób na zrozumienie kraju i jego mieszkańców. Interesuje mnie wszystko, co mnie otacza. Myślę, że nawet, sam mój pokój, mówi o mnie dużo. Na ścianie wielki banner z
Woodstocka, mapa świata ze zdrapaną prawie całą Europą, kolekcja herbat z utensyliami do jej picia oraz taśmy filmowe wpasowujące się w wystrój. Niezwykle inspirujący jest dla mnie również świat przyrody. Z sufitu zwisają pnącza a na parapecie kolekcja kaktusów z Włoch. Nawet w piwnicy zaznaczyłem ślady swojej obecności. W 2019 roku udało mi się zbudować własną ciemnię fotograficzną, o której przeczytacie niżej.
Materiały wizualne z pierwszych dni zdjęciowych
Plan podróży
W projekcie, który rozwarzacie wesprzeć, główną materią narracyjną będzie nasze spotkanie, a wizualną będzie woda. To ją chciałbym uwidocznić już od pierwszego ujęcia jako znak i symbol życia. Będzie się przeplatała przez cały film - jej dźwięki, kolory, jej głębia i otchłań... Pojawią się poetyckie ujęcia podwodnego świata oraz niesamowite plenery.
Podróż zaplanowałem z początkiem kwietnia. W pierwszym etapie naszego spotkania spędzimy czas na wyspie Luzon, na której mieszka Deaven. W następnych tygodniach wyruszymy razem w dalszą trasę. Odkryjemy miejsca, których wspólnie jeszcze nie znamy. Chciałbym, aby film poruszał wiele tematów dotyczących dorastania, w aspekcie różnic kulturowych, obyczajowych, społecznych i politycznych. Jednocześnie, jednego z najbardziej aktualnych dla nas przemyśleń, tego jak świat zmienia się nie do poznania. Czy potrafimy sobie z tym poradzić i jak przez to kształtują się nasze plany na przyszłość Nie ukrywam możliwości powrotu, by dokręcić sceny.
Finanse/Nagrody za wsparcie
Dzięki Waszemu wsparciu będziemy teraz mogli wspólnie przekroczyć bariery, i zobaczyć się z Deej’em na żywo a nie przez szybę komputera czy telefonu. Wasze wpłaty pomogą w pokryciu kosztów podróży między kontynentami, zakwaterowania, produkcji filmowej, wynajęcia sprzętu, zakupu wodoodpornej kamery, różnego rodzaju akcesoriów, opłacenia materiałów promocyjnych zbiórki, jak i również pokrycia kosztów podziękowań za wsparcie. Jako wdzięczność za pomoc w realizacji projektu chciałbym zaoferować unikalne nagrody, począwszy od podziękowań w napisach końcowych, dostępie do codziennych relacji z podróży, a skończywszy na dostarczeniu ekskluzywnego behind-the-scenes oraz zaproszeniu na premierę filmu!
10 zł+ Miejsce w napisach końcowych (Podczas wpłaty zapisz swój Nick lub Imię i Nazwisko)
35 zł+ Dostęp do relacji z podróży (+ powyższe)
80 zł+ Przewodnik Filipiński
80 zł+ Dostęp do kulisów kręcenia filmu (+ powyższe)
120 zł+ Zaproszenie na premierę filmu w Poznaniu (+ powyższe)
1500 zł+ Osobista pomoc w nakręceniu Twojego przyszłego filmu (+ powyższe)
Poprzednia zbiórka
W 2019 roku zrealizowałem już jedną zbiórkę na polskim serwisie crowdfundingowym ‘PolakPotrafi!’, która okazała się być dużym sukcesem! Dzięki pomocy wpłacających udało mi się zebrać około 10 000 zł i zbudować własną ciemnię fotograficzną, która stała się miejscem spotkań, wymiany umiejętności fotograficznych, miejscem w którym zorganizowałem parę darmowych warsztatów z fotografii analogowej. Gdy uczyłem w Technikum w Poznaniu ciemnia była moim mobilnym centrum nadawania. Podczas pandemii kręciłem tam serię filmów dla moich uczniów realizując lekcje online.
Team
Miłosz Latosi - reżyseria, zdjęcia, scenariusz
Jestem studentem Intermediów Uniwersytetu Artystycznego oraz Kulturoznawstwa na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Swego czasu pojawiałem się z moimi filmami na festiwalach filmowych. Było to dla mnie niezwykle rozwijające. Zdobyłem parę wyróżnień jak i również pierwsze miejsce w międzynarodowym festiwalu filmowym Cor ad Cor Film Festival. Bardzo za tym tęsknie. Ten film również będę chciał wysłać na festiwale i razem z całą ekipą filmową brać udział w pokazach filmowych. Od 2020 roku jestem licencjonowanym pilotem drona, szykuje się wiele niesamowitych ujęć z powietrza.
Małgorzata Golak - zdjęcia na Filipinach
Gosię poznałem podczas wymiany studenckiej, a razem zrealizowaliśmy już kilka ciekawych projektów. W jej własnym podkaście - „Brainstorming” opowiada o podróżach, ich finansowaniu i szeroko rozumianych możliwościach rozwoju osobistego. Jest to jedna z osób którym powiesz, potrzebuje pomocy, a ona kupi bilet lotniczy na drugi koniec świata. Rządna przygód, zakochana po uszy w słonecznej Italii zdecydowała się pomóc w zdjęciach podwodnych.
Blanka Kęstowicz - Zdjęcia w Polsce
Z Blanką studiujemy razem Film Eksperymentalny na tym samym wydziale. Niedawno pomogałem przy jej projekcie filmowym, który realizowaliśmy w Górach Sowich. Tam poznałem jej umiejętności jako świetnej operatorki. Dołączyła do tego projektu by zrealizować część zdjęć w Polsce.
Olga Kucel - montaż
Od czasów naszej nauki w technikum fotograficznym, z Olgą wspólnie stworzyliśmy niezliczoną ilość filmów. Jej zaangażowanie w poprzednich przedsięwzięciach, wraz z jej bogatym doświadczeniem jako montażystka sprawią, że nasz film będzie nie tylko wizualnie imponujący, ale także głęboko poruszający. To właśnie przy stole montażowym historie bohaterów zaczynają magicznie się łączyć, tworząc spójną opowieść, która ukazuje bogactwo naszych doświadczeń.
Anna Konik - opieka artystyczna
Anna Konik zajmuje się instalacją wideo, filmem artystycznym i paradokumentem. Jej praktyka artystyczna obejmuje również fotografię, rysunek, obiekty i prace in situ z silnym kontekstem przestrzennym. Prowadzi IV Pracownie Filmu Eksperymentalnego na Uniwersytecie Artystycznym im. Magdaleny Abakanowicz w Poznaniu, na której powstaje film.
Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.
Stwórz swój własny link do promocji zrzutki i sprawdzaj na bieżąco statystyki!
Stwórz swój własny link do promocji zrzutki i sprawdzaj na bieżąco statystyki!
Oferty/licytacje 6
Kupuj, Wspieraj, Sprzedawaj, Dodawaj.
Kupuj, Wspieraj, Sprzedawaj, Dodawaj. Czytaj więcej
Organizatora:
10 zł
Kupione 8
35 zł
Kupione 7
49 zł
Kupione 2
80 zł
Kupione 2
120 zł
Kupione 3 z 20
Pozdrawiam serdecznie i życzę sukcesów