id: fxxya8

Przyłbice 3D dla Lekarzy - materiały do produkcji

Przyłbice 3D dla Lekarzy - materiały do produkcji

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
24 697 zł
z 33 333
74%
zakończona
15.07.2020r
346
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Nasi użytkownicy założyli 980 665 zrzutek i zebrali 1 002 335 511 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności7

 • Nasza akcja jest finansowana w dużej mierze ze zrzutki, kwota uzbierana jest spora, za co niniejszym dziękuję wszystkim darczyńcom, aczkolwiek wydatki pochłonęły już prawie całość uzbieranej kwoty, zachęcam do wpłat na zrzutkę i/lub udostępnianiania linku do niej na swoich profilach, aby akcja wciąż mogła nieść pomoc dla pracowników służby zdrowia, jakże ważnych, szczegołnie w obecnych czasach.


  Podsumowanie wydatków


  • folie na wizor przyłbicy 1 595,34 zł
  • gumki do przyłbic 6 386,06 zł
  • filament do drukarek 11 287,57 zł
  • wysyłki+pakowanie 1 682,32 zł
  • materiał do wtryskarki 1 163,58 zł


  Udało się nam na tą chwilę dostarczyć ponad 9,5 tys. przyłbic co przekłada się na jakieś 30% pracowników służby zdrowia w województwie, przy kolejnych wpłatach możemy tą liczbę zwiększyć!  Brak dostępnego opisu zdjęcia.

  Obecnie nasza "armia" drukarzy zaczyna drukować coś nowego na co szpitale zgłosiły zapotrzebowanie - przejściówki umożliwiające podłączenie filtra medyczego do maski twarzowej z gwintem Rd40 (tzw. maski gazowej), w celu przystosowania ich na potrzeby ochrony przed wirusem - na materiał to tego celu zostaną też przeznaczone środki. Zanim ktoś zapyta - tak przechodzą testy szczelności ;) 

  k825ce544ccf0504.jpeg

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

UWAGA!

Osiągnięcie ustalonego na zrzutce celu nie kończy zbierania,

zapotrzebowanie na środki ochrony stale rośnie,

im więcej zbierzemy tym więcej szpitali zaopatrzymy!


Wraz z grupą entuazjastów druku 3D i innych technik szybkiego prototypowania organizujemy produkcję środkami domowymi przyłbic potrzebnych do ochrony służb medycznych - lekarzy oraz ratowników którzy ratują zdrowie i życie, nierzadko z narażeniem swoich własnych.


Mamy na pokładzie grono hobbystów i profesjonalistów wykorzystujących drukarki 3D do produkcji elementów konstrukcyjnych, kilku przedsiębiorców skłonnych bezpłatnie użyczyć swoją wiedzę, pracę i park maszynowy (wycinarki laserowe, plotery) oraz zapewnić wysyłkę szyb ochronnych oraz dystrybucję gotowych masek, kilku producentów filamentu oraz sklepów związanych z drukiem 3D udostępnia bezpłatnie materiały do druku elementów przyłbic i chciałbym im wszystkim w tym miejscu serdecznie podziękować.


Ale potrzeby są niemal nieograniczone...


Niniejsza zbiórka ma na celu zebranie środków na materiały i półprodukty do wytwarzania przyłbic w celu zwiększenia skali produkcji, aby pokryć większą część stale rosnącego zapotrzebowania na środki ochrony.Gotowe środki ochrony zostaną przekazane do kilkunastu wrocławskich szpitali zgłaszających zapotrzebowanie (przez specjalny formularz) w tym m.in. Wojewódzkiego Zespołu Specjalistycznej Opieki Zdrowotnej, Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego - Kliniki Endokrynologii we Wrocławiu i lista ta cały czas się wydłuża...

Środki ochrony są potrzebne od zaraz, ponieważ przy pracy bez odpowiedniej ryzyko zakażenia personelu rośnie, a tym samym może się zwiększyć skala epidemii.
Przykładowe koszty:

w2b0b9a4e0accc84.jpeg

Im więcej zbierzemy tym więcej przyłbic powstanie!

lf4ce519591c9f29.pnga868a45639a487c8.jpeg

Zbiórka na chwile obecną ma na celu sfinansowanie zakupu folii oraz gumek potrzebnych do wykonania przyłbic - sytuacja jest niebywale dynamiczna, wykonuję dziennie dziesiątki telefonów i będę w miarę możliwości aktualizował na bieżąco opis zbiórki lub informował o sytuacji w komentarzach.


Pozdrawiamy

Ekipa Przyłbice 3D dla Lekarzy - okręg Wrocław

Małgorzata, Hubert, Piotr i Grzegorz

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 346

 
Dane ukryte
10 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
10 zł
 
Dane ukryte
100 zł
IM
Irena Matuszak
50 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
50 zł
JG
Jakub G
1 zł
Zobacz więcej

Komentarze 6

 
2500 znaków