id: fxxya8

Przyłbice 3D dla Lekarzy - materiały do produkcji

Przyłbice 3D dla Lekarzy - materiały do produkcji

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
24 697 zł 
z 33 333 zł
74%
zakończona 15.07.2020r
346 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Aktualności7

 • Nasza akcja jest finansowana w dużej mierze ze zrzutki, kwota uzbierana jest spora, za co niniejszym dziękuję wszystkim darczyńcom, aczkolwiek wydatki pochłonęły już prawie całość uzbieranej kwoty, zachęcam do wpłat na zrzutkę i/lub udostępnianiania linku do niej na swoich profilach, aby akcja wciąż mogła nieść pomoc dla pracowników służby zdrowia, jakże ważnych, szczegołnie w obecnych czasach.


  Podsumowanie wydatków


  • folie na wizor przyłbicy 1 595,34 zł
  • gumki do przyłbic 6 386,06 zł
  • filament do drukarek 11 287,57 zł
  • wysyłki+pakowanie 1 682,32 zł
  • materiał do wtryskarki 1 163,58 zł


  Udało się nam na tą chwilę dostarczyć ponad 9,5 tys. przyłbic co przekłada się na jakieś 30% pracowników służby zdrowia w województwie, przy kolejnych wpłatach możemy tą liczbę zwiększyć!  Brak dostępnego opisu zdjęcia.

  Obecnie nasza "armia" drukarzy zaczyna drukować coś nowego na co szpitale zgłosiły zapotrzebowanie - przejściówki umożliwiające podłączenie filtra medyczego do maski twarzowej z gwintem Rd40 (tzw. maski gazowej), w celu przystosowania ich na potrzeby ochrony przed wirusem - na materiał to tego celu zostaną też przeznaczone środki. Zanim ktoś zapyta - tak przechodzą testy szczelności ;) 

  k825ce544ccf0504.jpeg

  Czytaj więcej
 • Przez ostatnie 3 tygodnie suma oddanych przyłbic wzrosła do ponad 6,5 tys. sztuk. Produkcja znacznie przyspieszyła dzięki “turbodoładowaniu” poprzez dostawę elementów wytworzonych z użyciem wtryskarki.

  ia4e4bd183462493.jpeg

  Opaski w takich przyłbicach są stabilniejsze, a także posiadają gładką powierzchnię dzięki czemu są mniej podatne na gromadzenie się na nich chorobotwórczych drobnoustrojów.


  v5ed4caf22247856.jpeg

  Wizory (tzw. “szybki”) przyłbic są obecnie wytwarzane metodą cięcia laserowego przez zaprzyjaźnioną firmę z ofiarowanej nam przez producenta folii R-PET spełniającej wszelkie normy bezpieczeństwa (ma nawet certyfikat dopuszczenia do kontaktu z żywnością). Projekt folii jest opracowany przez nas tak aby zapeniać jak najlepszą ochronę (element dodatkowo chroniący obszar czoła i włosów) przy jednoczesnej ergonomii (wyprofilowane zaokrąglenia).  Armia drukarzy ma obecnie krótką przerwę, trwają pracę nad rozpoczęciem druku elementów do respiratorów - nie poddajemy się dalej walczymy z COVIDem na drugim froncie, wspierając tych którzy zmagają się z wirusem na lini ognia!

  Czytaj więcej
 • Dawno się nie odzywaliśmy, ale to były baaardzo pracowite dni...


  Oddaliśmy już placówkom medycznym 3378 przyłbic. 320 już czeka na dostarczenie, a 644 zamówienia (bezpłatne oczywiście) czekają na zrealizowanie.

  Przeszliśmy już w większości z okładek do bindowania na folie wycinane frezarką CNC z arkuszy polietylenu. Są one sztywniejsze i wyższe przez co lepiej chronią naszych kochanych medyków, a ich produkcja jest zautomatyzowana (Dziękujemy!)

  j6e2333da2ad2510.png

  Pracujemy nad czymś co znacznie przyspieszy produkcję, stay tuned!


  Tymczasem zmierzamy w stronę zachodzącego słońca...

  ....do dalszej pracy nad ochroną służby zdrowia :)

  ae2084383fbf3a86.jpeg  Czytaj więcej
 • Wczoraj nasza akcja świętowała przekroczenie 1000 oddanych przyłbic. Wciąż gonimy cel, my dajemy, a liczba potrzebujących pozostaje podobna - w tej chwili 2808 przyłbic.

  A takie zdjęcie dziś dostaliśmy.

  p071279d7bd3c24d.jpeg

  Czytaj więcej
 • Wczoraj minął pierwszy tydzień działalności naszej inicjatywy.


  Liczba drukarek 3D biorących udział w akcji dochodzi do 180 urządzeń, które wydrukowały już ponad 3000 opasek do przyłbic


  Gdyby akcję realizowała pojedyncza drukarka musiałaby pracować nieprzerwanie ponad 8 miesięcy!


  Do zmontowania opasek zakupiliśmy już prawie 2km gumki ciążowej.


  850 przyłbic zostało już przekazanych do szpitali, a kolejna partia już czeka na naszych wspaniałych gońców


  Produkcja i dostawy do szpitali funkcjonują tak sprawnie że w trakcie wrzucania tego posta ta liczba może już być większa ????


  Zapotrzebowanie zgłaszane przez szpitale przekracza już ponad 3500 sztuk i niestety stale rośnie.


  W związku z docierającymi do nas z miasta informacjami o nieprzyjemnych incydentach przypominamy, że nasza akcja ma charakter non-profit i nie pobieramy od szpitali i pracowników służby medycznej ani grosza!  u0bc3adf1f2d07b3.jpeg

  Pozdrawiamy i dziękujemy wszystkim wspierającym akcję zarówno finansowo jak i swoim wolontariatem,

  Koordynatorzy akcji

  Przyłbice 3D dla Lekarzy

  okręg Wrocław
    Czytaj więcej
 • Zapotrzebowanie na przyłbice we wrocławskich szpitalach wynosi na chwilę obecną 2115szt. Sam koszt materiałów potrzebnych do wytworzenia tylu przyłbic wyniesie przyjmując bardzo optymistyczny wariant 7614zł. Jednak m.in. z powodu niedoborów folii na rynku, często nie udaje się zakupić folii po najmniejszej cenie, czasami trudno się w ogóle w takową zaopatrzyć. Oprócz tego zapotrzebowanie na środki ochrony rośnie w lawinowym tempie.

   

  Kilka liczb z chwili pisania tej aktualizacji:

   

  68 wolontariuszy i firm na swoich 103 drukarkach 3D wydrukowało już 811 opasek do przyłbic.

  315 kompletów części trafiło poprzez 6 kierowców do 4 baz, w których wolontariusze złożyli, zdezynfekowali i sterylnie zapakowali 240 przyłbic.


  159 z nich trafiło już do pracowników służby zdrowia ratujących życie i zdrowie na 6 oddziałach we wrocławskich szpitalach i klinikach.

  [update 27.03 22:32 - 329 sztuk dotarło do szpitali]


  (Cała ta operacja logistyczna odbywa się oczywiście w sposób minimalizujący zagrożenie infekcją.)

   

  Te liczby na szczęście też rosną w szybkim tempie i bardzo dziękujemy wszystkim wolontariuszom biorącym udział w akcji: drukarzom, kierowcom, koordynatorom, hojnym darczyńcom, a także firmom, które regularnie wspierają akcję dostawami filamentu do drukarek 3D i innych materiałów oraz środków usprawniających produkcję. Bez was to przedsięwzięcie by nie nabrało takich rozmiarów!


  w99be330b3c9969a.png

  Dla nas największą nagrodą jest wdzięczność i uśmiech pracowników służby zdrowia - oczywiście ukryty za przyłbicą ;) .Jesteśmy wdzięczni za codzienny trud ratowania zdrowia i życia!


  Dziękujemy!

  Ekipa Przyłbice 3D dla Lekarzy - okręg Wrocław
   


  Czytaj więcej
 • Na obecną chwilę mamy zapotrzebowanie na prawie 300 przyłbic od ponad 10 szpitali na terenie Wrocławia (niektóre kontaktują się całościowo, niektóre jako oddziały).
  Trwają intensywne wydruki elementów z PETG, pierwsze finalne sztuki trafiają na testy do szpitali, czekamy na możliwość wypłaty środków ze zbiórki w celu zakupu większej ilości folii, aby skompletować maski, na które czekają pracownicy służby zdrowia.
  Trzymajcie kciuki, ponieważ przy obecnej ilości chorych (wszyscy pracownicy są zajęci opieką i leczeniem, nie wiedzą w co włożyć ręce, dodzwonienie się graniczy z cudem) i zakazie wstępu osób z zewnątrz zdobycie dokumentacji jest mocno utrudnione.
  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

UWAGA!

Osiągnięcie ustalonego na zrzutce celu nie kończy zbierania,

zapotrzebowanie na środki ochrony stale rośnie,

im więcej zbierzemy tym więcej szpitali zaopatrzymy!


Wraz z grupą entuazjastów druku 3D i innych technik szybkiego prototypowania organizujemy produkcję środkami domowymi przyłbic potrzebnych do ochrony służb medycznych - lekarzy oraz ratowników którzy ratują zdrowie i życie, nierzadko z narażeniem swoich własnych.


Mamy na pokładzie grono hobbystów i profesjonalistów wykorzystujących drukarki 3D do produkcji elementów konstrukcyjnych, kilku przedsiębiorców skłonnych bezpłatnie użyczyć swoją wiedzę, pracę i park maszynowy (wycinarki laserowe, plotery) oraz zapewnić wysyłkę szyb ochronnych oraz dystrybucję gotowych masek, kilku producentów filamentu oraz sklepów związanych z drukiem 3D udostępnia bezpłatnie materiały do druku elementów przyłbic i chciałbym im wszystkim w tym miejscu serdecznie podziękować.


Ale potrzeby są niemal nieograniczone...


Niniejsza zbiórka ma na celu zebranie środków na materiały i półprodukty do wytwarzania przyłbic w celu zwiększenia skali produkcji, aby pokryć większą część stale rosnącego zapotrzebowania na środki ochrony.Gotowe środki ochrony zostaną przekazane do kilkunastu wrocławskich szpitali zgłaszających zapotrzebowanie (przez specjalny formularz) w tym m.in. Wojewódzkiego Zespołu Specjalistycznej Opieki Zdrowotnej, Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego - Kliniki Endokrynologii we Wrocławiu i lista ta cały czas się wydłuża...

Środki ochrony są potrzebne od zaraz, ponieważ przy pracy bez odpowiedniej ryzyko zakażenia personelu rośnie, a tym samym może się zwiększyć skala epidemii.
Przykładowe koszty:

w2b0b9a4e0accc84.jpeg

Im więcej zbierzemy tym więcej przyłbic powstanie!

lf4ce519591c9f29.pnga868a45639a487c8.jpeg

Zbiórka na chwile obecną ma na celu sfinansowanie zakupu folii oraz gumek potrzebnych do wykonania przyłbic - sytuacja jest niebywale dynamiczna, wykonuję dziennie dziesiątki telefonów i będę w miarę możliwości aktualizował na bieżąco opis zbiórki lub informował o sytuacji w komentarzach.


Pozdrawiamy

Ekipa Przyłbice 3D dla Lekarzy - okręg Wrocław

Małgorzata, Hubert, Piotr i Grzegorz

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 346

 
Dane ukryte
10 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
10 zł
 
Dane ukryte
100 zł
IM
Irena Matuszak
50 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
50 zł
JG
Jakub G
1 zł
Zobacz więcej

Komentarze 6

 
2500 znaków

Nasi użytkownicy założyli

865 735 zrzutek

i zebrali

767 911 170 zł

A ty na co dziś zbierasz?