Wydanie książki "Najsławniejsi hotelarze wszech czasów"
Wydanie książki "Najsławniejsi hotelarze wszech czasów"
Nasi użytkownicy założyli 1 233 702 zrzutki i zebrali 1 371 301 453 zł
A ty na co dziś zbierasz?
Aktualności2
-
Z przyjemnością informuję, że patronat nad książką "Najsławniejsi hotelarze wszech czasów" objęła również Izba Gospodarcza Hotelarstwa Polskiego.
Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!
Dodawaj aktualności i informuj wspierających o postępach akcji.
To zwiększy wiarygodność Twojej zrzutki i zaangażowanie darczyńców.
Opis zrzutki
Zrzutka ma celu zebranie funduszy na wydanie 1000 egzemplarzy książki „Najsławniejsi hotelarze wszech czasów”. Powstaje ona moim własnym sumptem, bez udziału żadnego wydawnictwa. W chwili obecnej książka jest już po korekcie i w trakcie procesu składania (treść + zdjęcia). Jeżeli udałoby się zebrać większą kwotę - powiększę nakład lub część środków przeznaczę na tłumaczenie jej na język angielski. Liczę, że proces wydawniczy zakończy się na początku grudnia, a nasi darczyńcy otrzymają ją jeszcze przed świętami.
Wstępne dane książki
Tytuł: Najsławniejsi hotelarze wszech czasów
Autor: Robert Woliński
Format: B5 (wym. 176x250mm)
Oprawa: miękka
Druk: offsetowy
ISBN: 978-83-961389-0-3 (dla wersji drukowanej)
Okładka: czarno-biała, foliowana
Druk i fotografie środka książki: czarno-białe
Liczba stron: ok. 370-400
Patronat medialny nad książką objął magazyn Hotelarz.
Więcej o książce pod linkiem: tutaj
Będę ogromnie wdzięczny za udostępnienie linku do projektu swoim znajomym.
Od Autora
Kiedy w 2003 r., jako pracownik branży z 10-letnim stażem, napisałem swój pierwszy artykuł dotyczący Kemmonsa Wilsona, opublikowany w magazynie Hotelarz pod tytułem „Rewolucyjna podróż”, przeciętny polski hotelarz nie znał tej postaci. W odróżnieniu od takich znanych nazwisk w przemyśle hotelarskim jak Hilton czy Marriott mało kto łączył Wilsona z Holiday Inn – do lat siedemdziesiątych XX w. najszybciej rozwijającą się marką hotelową na świecie. Sam przyznaję się, że wcześniej również był mi obcy, dopóki nie przeczytałem jego nekrologu w jednym z amerykańskich serwisów informacyjnych. Wertując zasoby internetu (wtedy jeszcze nie tak bogate jak dzisiaj), z wypiekami na twarzy odkrywałem życie i dokonania tego wybitnego hotelarza. Mój artykuł chyba wzbudził zainteresowanie, bo z czasem jego przedruki znalazły w podręcznikach szkolnych dla adeptów zawodu. Analogiczna sytuacja miała miejsce po zamieszczeniu przeze mnie w serwisie ehotelarz.com biografii Billa Marriotta Jr. Podbudowany tym faktem, postanowiłem szukać materiałów o kolejnych hotelarzach - najpierw w języku polskim. Niestety ku mojemu zdziwieniu w powszechnym obiegu natknąłem się wyłącznie na dwa krótkie rozdziały autorstwa śp. Tadeusza Tulibackiego poświęcone Cesarowi Ritzowi i Conradowi Hiltonowi. Wtedy to zdałem sobie sprawę, jak w Polsce mało wiemy o wybitnych osobowościach hotelarstwa. Aby wypełnić tę lukę zacząłem gromadzić wszelkie informacje o hotelarzach z różnych okresów i części świata oraz analizować ich wkład w rozwój profesji i całego przemysłu gościnnego. W efekcie powstały kolejne krótkie biografie Ernesta Hendersona, Ellswortha Statlera, Charlesa Forte i Johna Willarda Marriotta.
W końcu wpadłem na pomysł, aby dotychczas luźne artykuły wzbogacić kolejnymi postaciami i połączyć w większą pozycję książkową. Pierwotnie zakładałem przedstawić życiorysy szesnastu sławnych hotelarzy, jednak sukcesywnie objętość pracy zwiększała się, dochodząc do trzydziestu sześciu rozdziałów. Ostateczna wersja książki, której nadałem tytuł „Najsławniejsi hotelarze wszech czasów” powstawała prawie 15 lat. Mimo że w międzyczasie przestałem pracować w hotelarstwie, to podjęty wcześniej temat stał się moją pasją. Pasją, której oddałem swoje serce poświęcając sporo czasu. Chciałem bowiem stworzyć wartościowe kompendium wiedzy zgodne ze stanem rzeczywistym, gdzie każdy zamieszczony fakt miałby swoje wiarygodne źródło. Przez te lata zgromadziłem i przeczytałem dziesiątki książek obcojęzycznych oraz tysiące artykułów odnalezionych w sieci, w tym wiele zdigitalizowanych wycinków prasowych nawet z pierwszej połowy XX wieku. Część napisanych już wcześniej rozdziałów wymagała późniejszej korekty, kiedy natrafiałem na kolejne, istotne informacje lub niektórzy z moich bohaterów odeszli z tego świata. Dzięki temu książka została „dopieszczona” w najdrobniejszych szczegółach. Ponadto będąc na bieżąco z tego typu literaturą branżową dodam nieskromnie, że powstała prawdopodobnie najbardziej kompleksowa na świecie publikacja o wybitnych hotelarzach.
Jak już wspomniałem „Najsławniejsi hotelarze wszech czasów” składa się z trzydziestu sześciu rozdziałów, w których opowiadam niezwykłe historie czterdziestu jeden hotelarzy. Wśród nich znajdują się budowniczowie, konstruktorzy, deweloperzy, właściciele i menadżerowie hoteli, szefowie kuchni i gastronomii, kreatorzy marek hotelowych i twórcy całych łańcuchów. Z książki dowiemy się jak powstały korporacje i sieci hotelowe m.in. Ritz, Hilton, Marriott, Radisson, Holiday Inn, Oberoi, Sheraton, Accor, Four Seasons, Days Inn, Residence Inn, Howard Johnson’s, Hyatt, Best Western, Trust Houses Forte itd. Sporo miejsca poświęciłem prawdziwym pionierom, którzy odeszli już w zapomnienie, ale mają olbrzymi wkład w rozwój profesjonalnego hotelarstwa. Potrafili stawiać wyjątkowe obiekty w trudno dostępnych miejscach, umiejętnie nimi zarządzać, wdrażać nowatorskie pomysły i standardy stosowane po dzień dzisiejszy, a przede wszystkim dać społeczeństwu podróżującemu dobrą jakość usługi hotelarskiej. Te wybitne osobistości niewątpliwie podniosły rangę zawodu hotelarza i poprawiły prestiż całego przemysłu. Chciałbym zatem, aby książka „Najsławniejsi hotelarze wszech czasów” stała się hołdem oddanym legendom światowego hotelarstwa, które na trwale zapisały się na kartach historii.
Rozdziały książki:
1. Johannes Baur - prekursor zawodowego hotelarstwa
2. Henry Flagler - budowniczy hoteli na Florydzie
3. George Pullman - konstruktor hoteli na kołach
4. Franz Josef Bucher - hotelarz i władca szczytów
5. Fred Harvey - dżentelmen, który ucywilizował Dziki Zachód
6. William Waldorf Astor i John Jacob IV - bogaci fundatorzy luksusowych hoteli
7. Wilhelmina Skogh - wielka dama szwedzkiego hotelarstwa
8. Cesar Ritz - król hotelarzy i hotelarz królów
9. Auguste Escoffier - cesarz szefów kuchni
10. George Boldt - geniusz hotelowego zarządzania
11. Braci Sarkies - hotelowi kolonizatorzy Azji
12. George Nungovich - Napoleon egipskiego przemysłu hotelarskiego
13. Anton Bon - pionier szwajcarskiej turystyki
14. Anna Sacher - królowa austriackiego hotelarstwa
15. Ellsworth Statler - największy innowator wśród hotelarzy
16. Oscar Tschirky - Oscar z Waldorfa
17. Karl Baehler - potentat hotelowy Egiptu
18. Lucius Boomer - ojciec chrzestny Waldorf-Astorii bis
19. Conrad Hilton - pionier globalizacji w hotelarstwie
20. Albert Steigenberger - ambasador niemieckiej tradycji grand-hoteli
21. Merile Key Guertin - Mr. Motel czyli ikona marki Best Western
22. Ernest Henderson - czlowiek, który stworzyl Sheratona
23. Howard Johnson - gospodarz autostrad
24. Mohan Singh Oberoi - pierwszy hotelarz Indii
25. John Willard Marriott - lider amerykańskiego przemysłu gościnnego
26. Charles Forte - baron brytyjskiego hotelarstwa
27. Kemmons Wilson - jeden z tysiąca, który wpłynął na XX wiek
28. Curtis Carlson - mistrz dywersyfikacji
29. John Q. Hammons - legendarny deweloper hotelowy
30. Jay Pritzker - inicjator hoteli atrium i łańcucha Hyatt
31. Isadore Sharp - hotelarz na cztery pory roku
32. Jack DeBoer - ojciec koncepcji hoteli na wydłużony pobyt
33. Bill Marriott Jr. - wielki pasjonat hotelarstwa i szef wielomarkowej korporacji
34. Cecil B. Day - hotelarz z misją
35. Paul Dubrule i Gerard Pelisson - architekci europejskiego hotelarstwa sieciowego
36. Ian Schrager - guru hoteli boutique
Więcej o książce pod linkiem: tutaj
Zdaję sobie sprawę, że względu na specyfikę książki większość darczyńców będą stanowiły osoby powiązane z branżą hotelarską i turystyczną dlatego przygotowałem specjalne unikatowe pakiety nagród dla koneserów, zawierające branżowe książki anglojęzyczne (nowe i używane) z mojej własnej biblioteczki.
Do zamówionych książek jest możliwość wystawienia faktury VAT. Proszę o zaznaczenie tego w wiadomości.
UWAGA! Wysyłka książek obowiązuje tylko na terenie Polski. W celu zamówienia wysyłki zagranicznej, proszę o kontakt indywidualny.
Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.
Stwórz swój własny link do promocji zrzutki i sprawdzaj na bieżąco statystyki!
Stwórz swój własny link do promocji zrzutki i sprawdzaj na bieżąco statystyki!
Oferty/licytacje 12
Kupuj, Wspieraj.
Kupuj, Wspieraj. Czytaj więcej
Organizatora:
60 zł
Kupione 14
100 zł
Kupione 2
5 zł
Kupione 1
150 zł
Kupione 1
Brawo Robert! Trzymam kciuki!!!