id: fzad5a

Pierwsza książka z papieru konopnego w Polsce

Pierwsza książka z papieru konopnego w Polsce

Opis zrzutki

W 2015 roku wyruszyłem w podróż, kupując bilet w jedną stronę do Argentyny. Sprzedałem swojego Forda Focus i zabrałem ze sobą najcenniejszą walutę świata – czas. Nie rzuciłem pracy w korporacji, gorzej zostawiłem swoją pasję, którą kochałem. Nadszedł moment, w którym poczułem, że już się bardziej nie rozwinę, mogłem zarabiać więcej, ale potrzebowałem czegoś całkowicie nowego. Zaczynając przygodę, nie znałem hiszpańskiego i w zasadzie mało co wiedziałem o Ameryce Południowej, intuicja mi podpowiadała, że będzie dobrze. Dodatkowo zepsuł mi się telefon i szkoda było mi kasy na jego naprawę, zaufałem wewnętrznej nawigacji, która wytyczyła mi kierunek mojej podróży. Udało mi się zobaczyć prawie wszystkie kraje Ameryki Południowej, a co najważniejsze przezwyciężyłem wiele lęków i słabości w sobie. Wróciłem do kraju po 3 latach.


Więcej znajdziesz o mnie na mojej stronie: www.podrozintuicyjna.pl


fzad5a-0955ddd5.png


Kiedyś zobaczyłem wpis na Internecie, że z 1 hektara konopi siewnej można uzyskać tyle masy papierowej co z 4 hektarów lasu, pomyślałem, że warto wydrukować książkę na takim papierze. Okazało się, że temat papieru konopnego jest całkowicie nieznany w Polsce. Żadna drukarnia nie wie, gdzie taki papier pozyskać. Kilka miesięcy poszukiwać i wiele prób druku zaowocowało, udało mi się pozyskać papier z Indii, który spełnia moje oczekiwania. Papier konopny pozyskuje się ręcznie, co znacząco zwiększa jego koszt produkcji. Dlatego zdecydowałem się na platformę zrzutka.pl, ponieważ chcę uzbierać na druk książki. Papier konopny jest bardzo drogi i powstanie tylko limitowana wersja 200 sztuk. Chyba, że uzbieram większą kwotę to zwiększę nakład.

Dlaczego na papierze konopnym.

-1 hektar konopi daje tyle samo masy papierowej co 4 hektary lasu

- włókno konopi do produkcji papieru można pozyskać po 90 dniach, a papier pochodzący z drzewa rośnie od 15 do 50 lat

-papier konopny nie wymaga wybielania chlorem w odróżnieniu od papieru drzewnego

-papier konopny można poddać recyklingowi 7 razy, drzewny 4 razy

*Konopie siewne są uprawiane w Polsce i nie mają w sobie substancji odurzających. Jest to roślina, którą się wykorzystuje do produkcji lin, ubrań, papieru, materiałów budowlanych i w przemyśle spożywczym. Proszę nie mylić z indyjską.

Zebrane pieniądze to koszty druku i zakup papieru.

Dzięki waszej pomocy sfinansuje pierwszy nakład książki.

Książka „Podróż intuicyjna – droga w dwóch kierunkach” to szczera opowieść o mnie, w oparciu o autentyczne wydarzenia życiowe. Opisuje w niej piękne miejsca, które udało mi się zobaczyć i podróż wewnętrzną, której doświadczyłem.

Książkę wydaje samodzielnie, praca nad nią trwa już prawie dwa lata. Korektę językową, grafikę i skład książki pokryłem z własnych oszczędności.

fzad5a-d7c3ab58.png

Co dam w zamian ...

Ja w zamian odwdzięczę się dobrą lekturą i niewielkimi upominkami. W książce opisuje moją pracę na wolontariacie w Ameryce Południowej, sytuację jak można stać się artystą ulicznym i zarabiać w trakcie podróży. Dowiesz się jak złapać jachto-stopa na Antarktydę i przepłynąć znaczą część Atlantyku. Zatańczysz tango w Buenos Aires, a przy wodospadach Iguazu poznasz świat rytuałów.

Te wszystkie miejsca i sytuację to jedna strona podróży, druga jest głębsza i bardziej subtelna. Piszę o swojej drodze wewnętrznej. Opisuje to, jak przełamałem barierę językową i pokonałem największy strach, który miałem - lęk braku kasy. Poznasz inny sposób podróżowania, gdzie walutą jest czas, a drogę wyznacza intuicja.

P.S. Realizacja projektu od 1-3 miesięcy po skończonej akcji na zrzutka :)

fzad5a-3f01a445.png

Zrzutka stworzona przez Michała Szczęśniaka

Podróżnik, autor - www.podrozintuicyjna.pl

Instagram

Facebook


Wpłacający 234

M
martakuba
1 000 zł
DG
Damian Gołębiowski
590 zł
 
Dane ukryte
440 zł
TW
Tomasz Wasik
400 zł
MB
Marta Bernacka
400 zł
 
Barbara Szczęśniak
350 zł
RA
Renata Adamczak
300 zł
AS
Alicja Stolarczyk
289 zł
KI
Kasia i Julek
270 zł
JW
Jan Wodnicki
266 zł
Zobacz więcej

Komentarze 46

 
2500 znaków
 • Przemyslaw Rzepa

  Zapraszam na moją zrzutkę, zbieram na studia informatyczne za granicą. ID bzx4na

 • Karol Bębenek

  Witam Proszę o pomoc link do mojej zrzutki Dziękuję za wsparcie pomóż nam w sprowadzeniu ciała do Polski: zrzutka.pl /7uuzps

 • Kamil Lewandowski

  ZAMIAST W TYM ROKU ZNOWU DAWAĆ w styczniu OWSIAKOWI NA JEGO PROWIZJĘ W RAMACH WOŚP, lepiej Pomóż w Składaniu Sentymentalnego Poloneza 1500. W razie wątpliwości, uwag zadzwoń pod numer: 508 253 370. Dziękuję!!!!! POZYTYWNA ZBIÓRKA NA STRONIE: https: // www . zrzutka . pl / g9rfa8 Idzie dobrze, bo już mamy na koncie 511 złotych i już 5 osób wpłaciło. PRZYBYWA TAM LUDZI DOBREJ WOLI!!! Zachęcajcie tez pozostałych do zainteresowania tą zbiórką. Przed świętami było 210 złotych, a zaraz po nich już 511 złotych. Ludzie zaczynają się przekonywać, że warto mi pomóc, bym upamiętnił polski przemysł motoryzacyjny, bym nie zaprzepaścił włożonego trudu w zdobycie pierwszych numerów z tej serii wydawniczej. Na szczęście mam zaprzyjaźnioną Panią kioskarkę, która potrafi cierpliwie poczekać na to aż przyjdę i kupię zaległe numery sprzed nawet 3 tygodni, czy miesiąca. Będzie dobrze!!! :-) Głowa do góry! :-)

 • MS
  Maciej Szczęśniak

  Tak trzymaj brat! Gratuluję :)

  115 zł
 • M
  MoNika

  Uda się! Dziękuję i pozdrawiam.

  115 zł
 • Zobacz więcej
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nagrody

Wpłać 5 zł i więcej
W podziękowaniu otrzymujesz
wpłać proszę 5 zł, a otrzymasz ode mnie podziękowanie emailem

wybrano 2 razy

Wybieram
Wpłać 10 zł i więcej
Fantastyczne zdjęcia
wpłać proszę 10 zł, a otrzymasz ode mnie podziękowanie emailem wraz z 5 fantastycznymi zdjęciami z Antarktydy wykonanych przeze mnie.

wybrano 9 razy

Wybieram
Wpłać 25 zł i więcej
Upominek z Indii
wpłać proszę 25 zł, a otrzymasz ode mnie podziękowanie emailem wraz z 5 fantastycznymi zdjęciami z Antarktydy wykonanych przeze mnie oraz upominek, który przywiozę z mojej wyprawy do Indii. (wysyłka gratis)

wybrano 8 razy

Wybieram
Wpłać 45 zł i więcej
Łapacz snów + upominek
wpłać proszę 45 zł, a otrzymasz ode mnie podziękowanie emailem wraz z 5 fantastycznymi zdjęciami z Antarktydy. Zrobię dla Ciebie łapacz snów na dobry sen i przywiozę Ci upominek z mojej wyprawy do Indii. (wysyłka gratis)

wybrano 4 razy

Wybieram
Wpłać 59 zł i więcej
Książka na papierze eko + upominek
wpłać proszę 59 zł, a otrzymasz ode mnie książkę „Podróż intuicyjna – Droga w dwóch kierunkach” wydrukowaną na papierze eko z podziękowaniem i specjalną dedykacją dla Ciebie. Dodatkowo otrzymasz upominek, który przywiozę z mojej wyprawy do Indii. (wysyłka gratis)

wybrano 70 razy

Wybieram
Wpłać 85 zł i więcej
Książka na papierze eko, łapacz snów + upominek
wpłać proszę 85 zł, a otrzymasz ode mnie książkę „Podróż intuicyjna – Droga w dwóch kierunkach” wydrukowaną na papierze eko z podziękowaniem i specjalną dedykacją dla Ciebie. Dodatkowo otrzymasz upominek, który przywiozę z mojej wyprawy do Indii. Zrobię dla Ciebiełapacz snów na dobry sen. (wysyłka gratis)

wybrano 14 razy

Wybieram
Wpłać 115 zł i więcej
Książka na papierze konopnym + upominek
wpłać proszę 115 zł, a otrzymasz ode mnie książkę „Podróż intuicyjna – Droga w dwóch kierunkach” wydrukowaną na papierze konopnym z podziękowaniem i specjalną dedykacją dla Ciebie. Dodatkowo otrzymasz upominek, który przywiozę z mojej wyprawy do Indii. (wysyłka gratis)

wybrano 61 razy (pozostało 39 z 100)

Wybieram
Wpłać 135 zł i więcej
Książka i łapacz snów
wpłać proszę 135 zł, a otrzymasz ode mnie książkę „Podróż intuicyjna – Droga w dwóch kierunkach” wydrukowaną na papierze konopnym z podziękowaniem i specjalną dedykacją dla Ciebie. Dodatkowo otrzymasz upominek, który przywiozę z mojej wyprawy do Indii. Zrobię dla Ciebiełapacz snów na dobry sen. (wysyłka gratis)

wybrano 26 razy (pozostało 24 z 50)

Wybieram
Wpłać 250 zł i więcej
Książka i worek prezentów
wpłać proszę 250 zł, a otrzymasz ode mnie książkę „Podróż intuicyjna – Droga w dwóch kierunkach” wydrukowaną na papierze konopnym z podziękowaniem i specjalną dedykacją dla Ciebie. Dodatkowo otrzymasz upominki, które przywiozę z mojej wyprawy do Indii. Zrobię dla Ciebie łapacz snów na dobry sen, dorzucę kadzidło w postaci drzewa sandałowego i kilka minerałów z Argentyny. (wysyłka gratis)

wybrano 9 razy (pozostało 6 z 15)

Wybieram
Wpłać 590 zł i więcej
Wypijmy yerbe-mate albo kawę
wpłać proszę 590 zł, a otrzymasz ode mnie książkę „Podróż intuicyjna – Droga w dwóch kierunkach” wydrukowaną na papierze konopnym z podziękowaniem i specjalną dedykacją dla Ciebie. Dodatkowo otrzymasz upominki, które przywiozę z mojej wyprawy do Indii. Zrobię dla Ciebie łapacz snów na dobry sen, dorzucę kadzidło w postaci drzewa sandałowego i kilka minerałów z Argentyny, a to wszystko przy naszym wspólnym spotkaniu przy yerbie lub kawie (termin i miejsce do ustalenia, dogodny dla obu stron).

wybrano 2 razy

Wybieram
Wpłać 1500 zł i więcej
Prezentacja multimedialna
wpłać proszę 1500 zł, a przyjadę do Ciebie i opowiem o moich podróżach w formie prezentacji multimedialnej. Zmotywuje Cię i Twoich gości do realizowania swoich marzeń (termin do ustalenia, dogodny dla wszystkich). Otrzymasz ode mnie 3 książki „Podróż intuicyjna – Droga w dwóch kierunkach” wydrukowaną na papierze konopnym z podziękowaniem i specjalną dedykacją, a dla Twoich gości przygotuje drobne upominki.
Wybieram
Wpłać 3500 zł i więcej
Spędźmy cały dzień razem
wpłać proszę 3500 zł, a przyjadę do Ciebie na cały dzień. Wcześniej zaplanujemy to, co chcesz robić, opcji jest wiele: warsztaty z rękodzieła, tworzenie kosmetyków naturalnych itp. Wieczorem opowiem o moich podróżach w formie prezentacji multimedialnej. Zmotywuje Cię i Twoich gości do realizowania swoich marzeń (termin do ustalenia, dogodny dla wszystkich). Otrzymasz ode mnie 10 książek „Podróż intuicyjna – Droga w dwóch kierunkach” wydrukowaną na papierze konopnym z podziękowaniem i specjalną dedykacją. Dodatkowo dla każdego Twojego gościa przygotuje drobny upominek.
Wybieram
Wpłać 13400 zł i więcej
Druk książki
Połowa kosztów zrzutki to jej druk. Ta nagroda jest skierowana do drukarni offsetowych, które chcą wydrukować pierwszą książkę w Polsce na papierze konopnym. W zamian oferuje umieszczenie logotypu i szereg innych upominków. Umowa barterowa.
Wybieram

Nasi użytkownicy założyli

647 797 zrzutek

i zebrali

404 282 767 zł

A ty na co dziś zbierasz?