id: g28p93

Pomóż w leczeniu rodzeństwa - Pawła i Filipa

Pomóż w leczeniu rodzeństwa - Pawła i Filipa

14 963 zł 
z 50 000 zł
29%
14 dni do końca
185 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Aktualności1

  • Filip cały czas kontynuuje leczenie podtrzymujące. Cztery razy dziennie musi przyjmować leki plus codzienne zastrzyki. Leczenie idzie w dobrym kierunku i mamy nadzieję, że tak pozostanie.


    Pawełek uczęszcza do przedszkola terapeutycznego. Widać zmianę w jego zachowaniu na lepsze, co nas bardzo cieszy, napawa dumą i optymizmem.


    Dziękujemy osobom, które do tej pory wsparły nas finansowo i duchowo. Cały czas walczymy o zdrowie naszych synów.

    Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Pewnego wieczoru pojechaliśmy z Filipem na SOR ze względu na dziwnie powiększający się brzuszek. Jeszcze tego samego dnia zostaliśmy przewiezieni karetką do UCK w Gdańsku na oddział hematologii dziecięcej. I zaczął się koszmar... Badania, narkozy, wycinki, punkcje. Pierwsza diagnoza - chłoniak złośliwy w jamie brzusznej. Następna diagnoza - ostra białaczka limfoblastyczna, która zaatakowała 60% szpiku. Z dnia na dzień zaczęła się walka o życie Filipka, ponieważ jak się okazało, jego stan był już bardzo poważny i liczyła się każda godzina. Izolatka, kroplówki, pierwsza chemia. Wszystko spadło na nas niewiadomo jak i skąd. Nie mogliśmy w to uwierzyć. Jak to, nasz Filipek?! Przecież poza dużym brzuszkiem wszystko było dobrze! 

Po tygodniu intensywnej walki wyszliśmy na prostą. Udało się, Filipek pozostał z nami 🙂 

Pierwsze 3 tygodnie Filip leżał cały czas na łóżku. Miał trudności z poruszaniem się. Przyjmowanie chemii wiąże się z wieloma skutkami ubocznymi, z którymi trzeba walczyć. Ten 11 letni chłopiec przeszedł przez ostatnie miesiące więcej niż niejeden dorosły. Jego stan psychiczny również się pogorszył przez intensywne przeżycia związane z leczeniem. 


W tym trudnym czasie życie nas nie oszczędza. Firma w której pracował tata Filipka została zamknięta od września. Męża oddelegowano do innej pracy w Gdańsku - doszły niemałe koszty dojazdów.


Mamy drugiego młodszego synka, który w tym samym czasie został zdiagnozowany - autyzm. Muszę nad nim cały czas sprawować opiekę, rehabilitować, konsultować ze specjalistami.


Czeka nas jeszcze bardzo długa i kosztowna droga do wyzdrowienia Filipka a jeszcze dłuższa do walki, aby Paweł "wyszedł z bańki" w której jest zamknięty. Bez Waszego wsparcia nie damy rady. 

Pomóżcie Filipkowi i Pawełkowi wrócić do normalności! ❤️❤️❤️

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Przyjmuj wpłaty gdziekolwiek jesteś.
Dowiedz się więcej

Lokalizacja

Jana III Sobieskiego 22, 84-230

Rumia, Poland

Zobacz na mapie
map pin

Nikt nie założył jeszcze skarbonki do tej zrzutki lub żadna z założonych skarbonek nie zebrała środków.

Wpłaty 185

preloader

Komentarze 1

 
2500 znaków

Lokalizacja

Jana III Sobieskiego 22, 84-230

Rumia, Poland

Zobacz na mapie
map pin

Nasi użytkownicy założyli

880 239 zrzutek

i zebrali

810 573 514 zł

A ty na co dziś zbierasz?