id: g2jv4v

Pomoc dla jeży w Jeżurkowie

Pomoc dla jeży w Jeżurkowie

Wpłaty nieaktywne - wymagane działanie Organizatora zrzutki. Jeśli jesteś Organizatorem - zaloguj się i podejmij wymagane działania.

Nasi użytkownicy założyli 1 178 554 zrzutki i zebrali 1 232 222 736 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Pomoc dla jeży - wspieramy Jeżurkowo Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt

W Dniu Dziecka w naszym domu pojawił się mały język, został przyniesiony przez psa. Zapewne mały odważniak wyszedł z gniazda i spotkał naszego kudłacza. Niestety jeżyk był ranny :( owineliśmy maluszka w mięciutka pieluszkę, schowaliśmy do pudełka i postawiliśmy na kocyku elektrycznym, aby go ogrzać. Wieczorem maluch miał dość duży apetyt na wodę z miodem, w nocy niestety chyba wolał spać, bo zostaliśmy ofukani oraz postawił kolce. Rano zrobiliśmy kolejne podjęcie do karmienia, pierwsza porażka, ale potem maluch chyba poczuł głód i postanowił skorzystać z proponowanej zastępczej karmy. Czas na podróż do lecznicy, całe szczęście mieszkamy w okolicach Warszawy, więc jeden z trzech ośrodków zajmujących się dzikimi zwierzakami jest niecałe 80km od nas. Jeżyk podróż spędził zawinięty w pieluszke w pudełku i przekazany w wykwalifikowane ręce Pana z Jeżurkowa. Teraz zostanie maluch porządnie nakarmiony oraz zostanie podjęta próba ratowania jego życia.

Przy okazji dowiedzieliśmy się, że niedawno do ośrodka trafiły 3 samiczki jeżów, które niedługo potem urodziły małe - w sumie jest ponad 30 języków. Drugie tyle jest w ośrodku na leczeniu po różnego rodzaju wypadkach (potrącenie, ataki przez koty i psy).

Gatunek jeży jest zagrożony, może się okazać, że nasze dzieci będą już je znały tylko ze zdjęć. Więc pomóżmy trochę tym, którzy pomagają tym pożytecznym maluchom (tak, tak, z jeży w ogrodzie należy się cieszyć, nie są tak jak krety szkodnikami, a niestety często są tak postrzegane).

Jeśli macie ochotę nam pomóc to zapraszamy do wpłacania.

Dziękujemy

Daria, Grzegorz, Kalinka, Gosia i Zuzia

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 4

 
Dane ukryte
20 zł
PA
Patrycja
20 zł
 
Dane ukryte
10 zł
DK
Daria Kapica
1 zł

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!