id: g2y2zp

Ferie zimowe dla dzieci z Ośrodka dla Cudzoziemców w Łukowie

Ferie zimowe dla dzieci z Ośrodka dla Cudzoziemców w Łukowie

3 325 zł 
z 3 000 zł
110%
zakończona 11.02.2019r
51 
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Opis zrzutki

Zbieramy środki na niezapomniane ferie zimowe dla dzieci z Ośrodka dla Cudzoziemców w Łukowie w lutym 2019 roku!

Już 11 lutego w województwie lubelskim rozpoczną się ferie zimowe.

Pomóż nam, by ferie stały się wspaniałym przeżyciem dla dzieci uchodźczych z Ośrodka dla Cudzoziemców w Łukowie!

Występ na deskach prawdziwego teatru - 13 lutego o godzinie 10.00!

Grupa artystyczna działająca w Ośrodku dla Cudzoziemców w Łukowie, pod opieką wolontariuszy ze Stowarzyszenia "Dla Ziemi" – Elżbiety Rojek, Zariny Borokhoevej i Tomasza Kozdraja, przygotowała występ – krótkie przedstawienie z elementami tańca, śpiewu, gry na instrumentach i recytacją wierszy Brzechwy. I wiecie co się stało?

Zostaliśmy zaproszeni przez Teatr Lalki i Aktora Kubuś w Kielcach, żeby w trakcie ferii zimowych wystąpić na scenie! W prawdziwym teatrze - 13 lutego 2019 r.

To nie koniec dobrych wiadomości! Regionalne Centrum Wolontariatu w Kielcach zapewni nam koszty transportu, koszty noclegu w ramach projektu sfinansowanego przez European Youth Foundation/Council of Europe. A za bezpłatne warsztaty dla dzieci w Muzeum Dialogu Kultur (to oddział Muzeum Narodowego w Kielcach), dziękujemy kierownictwu Muzeum!

Czego nam brakuje, by dzieci z mamami i wolontariuszami mogły wyjechać do Kielc?

Tylko kwoty 1500 zł. na koszty wyżywienia i ubezpieczenia grupy prawie 30 osób przez dwa dni.

Oto próbka występu dzieci z ośrodka:

https://www.youtube.com/watch?v=g8EbE9D7gS4&feature=youtu.be

Ferie w Ośrodku dla Cudzoziemców w Łukowie (początek 11.02.2019)

Ale na wycieczkę możemy zabrać tylko część dzieci przebywających w ośrodku. Chcemy, by ferie były radosne i szczęśliwe także dla pozostałych dzieci. Mamy już kilkoro wolontariuszy, którzy zapewnią dzieciom wspaniałą zabawę: zajęcia artystyczne, edukacyjne. Powinniśmy pokryć koszty ich dojazdu na zajęcia. Jeśli uda się zebrać całą kwotę, pójdziemy z dziećmi do kina i na lodowisko!

Na to wszystko potrzebne jest kolejne 1500 zł.

Kim jesteśmy?

Stowarzyszenie „Dla Ziemi” od 10 lat pracuje na rzecz integracji z polskim społeczeństwem osób starających się o nadanie statusu uchodźcy. Do tej pory udawało nam się pozyskiwać środki ze specjalnie na to przeznaczonych funduszy unijnych. Niestety już trzy lata temu te fundusze zostały wstrzymane. Nie zmieniło to faktu, że w Ośrodkach dla Cudzoziemców nadal przebywają ludzie, którzy spędzają tam długie miesiące w oczekiwaniu na decyzję. Organizacje pozarządowe starają się, obecnie głównie, w ramach działań wolontariackich wspomagać tych ludzi, organizować zajęcia edukacyjne dla dzieci, naukę języka polskiego, wszystko to, co można zrobić bezkosztowo.

Dlaczego to robimy?

Ferie zimowe mogą być niezapomnianym czasem. Czasem zabawy, przyjemności, odpoczynku od nauki. Dzięki Waszym wpłatom dzieci z Ośrodka dla Cudzoziemców w Łukowie będą mogły pokazać polskiej publiczności w Kielcach odrobinę swojej kultury i spędzić dwa dni poza ośrodkiem. A nasi wolontariusze będą mogli dojechać do ośrodka, kupić potrzebne materiały plastyczne i zorganizować ten czas dzieciom, by był dla nich pięknym wspomnieniem w ich niełatwym życiu. Ferie i wycieczki dla dzieci organizujemy od wielu lat. Za każdym razem słyszymy, że są to najpiękniejsze dni, które spędzają w Polsce. Dni, które pozwalają wrócić pamięcią do dawnego, normalnego życia!

Jakie przygotujemy nagrody?

W podziękowaniu za wpłaty dla każdego Darczyńcy dzieci narysują pamiątkowy rysunek, który opisze ich wspomnienia z zimowych ferii. Jeśli podadzą nam Państwo swoje adresy pocztowe lub mailowe, wyślemy do Państwa rysunki drogą pocztową lub milową.

A także mamy dzieci, które wezmą udział w feriach zimowych, zrobią własnoręcznie notesy, tworzone według pomysłu artystki Joanny Kurkiewicz - spersonalizowane. Na okładce każdego notesu będzie wykaligrafowane Wasze imię lub inne, np. osoby której chcecie podarować notes. Zajęcia kaligrafowania odbędą się właśnie podczas wycieczki do Kielc. W środku notesu znajdziecie też niespodziankę: przepis na przepyszną potrawę z kraju pochodzenia dzieci, czyli czeczeńską lub kurdyjską oraz mini słowniczek!

Piosenki polskie i czeczeńskie

Wiersze Brzechwy

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 51

 
Dane ukryte
25 zł
 
Dane ukryte
30 zł
MZ
Maja Zabawska
50 zł
 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
100 zł
MK
Magda
EK
Ewa Kacprzak-Szymańska
50 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
ukryta
 
Dane ukryte
ukryta
Zobacz więcej

Komentarze 6

 
2500 znaków

Nagrody

Wpłać 10 zł i więcej
Rysunek - poprzez mail

Rysunkowe wspomnienie z ferii zimowych narysowane przez dziecko z ośrodka wysłane mailowo

rozwiń

wybrano 5 razy

Wpłać 30 zł i więcej
Rysunek - pocztą tradycyjną

Rysunkowe wspomnienie z ferii zimowych, narysowane przez dziecko i wysłane pocztą tradycyjną

rozwiń

wybrano 7 razy

Wpłać 100 zł i więcej
Notes z Łukowa

Nagrodą jest legendarny już "Notes z Łukowa", wykonany przez uchodźczynie z ośrodka. Do tego oczywiście rysunek ze wspomnieniami z ferii zimowych!

rozwiń

wybrano 7 razy

Nasi użytkownicy założyli

864 718 zrzutek

i zebrali

763 140 868 zł

A ty na co dziś zbierasz?