id: g35vpu

Zbiórka pieniędzy na zakup odzieży zimowej dla osób najciężej poszkodowanych, ofiar wojny w Ukrainie.

Zbiórka pieniędzy na zakup odzieży zimowej dla osób najciężej poszkodowanych, ofiar wojny w Ukrainie.

Nasi użytkownicy założyli 912 459 zrzutek i zebrali 874 497 572 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności22

 • Szkoła w Obwodzie Charkowskich w Ukrainie. "Tu widzimy chyba jakiś pocisk..(...) a oto wejście do naszej szkoły. nasza szkoła składała się z 2 części. Pierwsza miała prawie 200 lat. Kiedyś to była tzw. pańska chata. W tej szkole uczyło się wiele osób. Szkoła przetrwała II wojnę Światową, ale nie przetrwała rosyjskiego okupanta "raszystów". To nasza druga część szkoły, wybudowana w latach 70. Dzieci było coraz więcej i potrzebne było więcej przestrzeni do nauki. Też całkowicie zniszczona. Nie będę wchodzić do środka, ale i tak zrozumienie, co zostało z naszej szkoły."  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

Pomożemy Wam przetrwać tę zimę


Fundacja Instytut Bezpieczeństwa i Rozwoju Międzynarodowego od wielu miesięcy wspiera Ukraińców zarówno uchodźców w Polsce, jak i tych, którzy walczą z agresywnym okupantem - Federacją Rosyjską.


W Polsce organizujemy pomoc socjalną, wspierany Ukraińców przez poszukiwaniu miejsc zakwaterowania, pomagamy nowoprzybyłym w odnalezieniu się w naszym kraju, przekazujemy żywność, środki medyczne, sanitarne i inną pomoc socjalną, prowadzimy kursy języka polskiego. Dostarczamy pomoc humanitarną Ukraińcom przebywającym w ich kraju. Znaczna część tej pomocy dociera bezpośrednio do walczących żołnierzy i ich rodzin.


Tym razem zgodnie z prośbami płynącymi z Ukrainy organizujemy zbiórkę pieniędzy na zakup odzieży zimowej dla tych, którzy są ofiarami tej wojny. Zniszczone przez okupantów elektrownie i elektrociepłownie, braki surowców energetycznych, zbombardowane i zniszczone rakietami osiedla mieszkaniowe powodują, że będzie to trudny czas dla Ukrainy. Ale szczególnie trudny będzie dla ofiar tej wojny, osób poszkodowanych, rannych, tych którzy stracili domy, albo pozostają w zrujnowanych domach bez ogrzewania i prądu.


Organizacje międzynarodowe pomagają w zabezpieczeniu tych, którzy walczą, a my chcemy, wraz ze wszystkimi ludźmi dobrej woli, pomóc przetrwać tę trudną zimę tym Ukraińcom, którzy nie są w stanie sami zapewnić sobie nawet podstawowych warunków na najbliższy trudny czas.


Organizujemy zbiórkę pieniędzy na zakup odzieży zimowej dla osób poszkodowanych z terenów objętych walkami z obwodu chersońskiego, zaporoskiego, dniepropietrowskiego, mikołajewskiego i charkowskiego.


Chcemy za zebrane pieniądze zakupić:

 • 3 tysiące pakietów zawierających komplet "Safe Winter" (duży śpiwór extreme, termoaktywną bieliznę (długie spodnie, podkoszulek z długim rękawem), buty zimowe, spodnie zimowe, kurtka zimowa, rękawice, czapka, skarpety
 • 2 tysiące małych pakietów komplet "Safe Winter" (śpiwór extreme, termoaktywna bielizna (długie spodnie, podkoszulek z długim rękawem)


Wsród poszkodowanych ofiar wojny w Ukrainie jest wiele dzieci, samotnych matek i starców.


Zakupiona dla nich odzież zimowa jest na wagę ich zdrowia i życia. Ważna jest każda złotówka. Każdy z nas może pomóc przetrwać tę zimę poszkodowanym Ukraińcom - ofiarom tej strasznej wojny.


Pieniądze można wpłacać na podane konto zbiórki lub konto naszej Fundacji na numer: 92 1140 2004 0000 3402 7885 4014 z dopiskiem "Safe Winter".Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 1395

preloader

Komentarze 18

 
2500 znaków