id: g3n9a5

Zbiórka na wsparcie dla rodzin Kupców poszkodowanych w pożarze hali Marywilska 44

Zbiórka na wsparcie dla rodzin Kupców poszkodowanych w pożarze hali Marywilska 44

Nasi użytkownicy założyli 1 169 938 zrzutek i zebrali 1 219 038 169 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

y0ihRb1zzQ5MXbck.jpgWstrząśnięci ogromem strat i tragiczną sytuacją rodzin kupców z Marywilskiej 44, które z dnia na dzień straciły dobytek przedsiębiorstw i możliwość zarobku organizujemy zbiórkę na wsparcie dla poszkodowanych.


W niedzielę 12 maja 2024 między 3:00 a 4:00 nad ranem hala handlowa Marywilska 44 stanęła w płomieniach. W ciągu kilku godzin dobytek ponad 1400 sklepów i punktów usługowych prowadzonych w większości przez przedstawicieli i przedstawicielki społeczności wietnamskiej został kompletnie zniszczony. z8463JISuPMTgWFz.jpgSpołeczność wietnamska wielokrotnie wykazała się solidarnością. Od zawsze, z wielkim zaangażowaniem Wietnamczycy wspierają domy dziecka, domy spokojnej starości z Warszawy i okolic, serwują swoje dania bezdomnym. Od pierwszych dni lockdownu podczas Covidu-19 dostarczali tysiące posiłków dla warszawskich medyków, tysiące maseczek i rękawiczek zostało przez Wietnamczyków zakupionych i dostarczonych do polskich szpitali. Po 24 lutego 2022r. razem z Polakami ramię w ramię pomagali ukraińskim uchodźcom i uchodźczyniom, szykując kanapki, serwując posiłki i doposażając punkty schronienia i przyjmując ich do swoich domów.
G5mHPqJXcIDc62he.jpgWietnamczycy mają takie powiedzenie: Lá lành đùm lá rách (dosłownie: zdrowe, dobre liście chronią podarte liście). I oznacza, że dbamy o tych, którzy w danym momencie potrzebują naszej pomocy.


Teraz oni potrzebują naszego wsparcia, podania pomocnej dłoni!


Wiele rodzin straciło cały swój dobytek. Niektórzy nie mieli żadnych oszczędności. Potrzebują podnieść się z tragedii, by móc wyżywić siebie i dzieci i utrzymać swoją rodzinę.


Wypłata odszkodowań nie następuje z dnia na dzień, a pomoc potrzebna jest już dzisiaj.


Dziś my bądźmy solidarni z poszkodowanymi.Na co zbieramy:VtgZQ1VJAaRHW4v8.jpg

Zebrane środki przeznaczone zostaną na pomoc finansową dla poszkodowanych rodzin wietnamskich, które znajdują się w szczególnie trudnej sytuacji finansowej. Pomoc będziemy ją kierować do rodzin z małymi dziećmi, a w uzasadnionych sytuacjach będziemy wspierać poszkodowane osoby indywidualne i rodziny bez względu na pochodzenie.


Nasza Fundacja dzięki doświadczeniu prowadzenia działań Domu Matki (w tym dotarcie z pomocą żywnościową i produktami higienicznymi do osób najbardziej potrzebujących) będzie w stanie zweryfikować zgłoszenia i pomóc rodzinom, które najbardziej tego potrzebują.


W zależności od wysokości zebranych środków, będziemy zabezpieczać rodziny przedpłaconymi kartami do jednego z dyskontów, które otrzymywać będą co miesiąc do końca roku.


Zbiórka została zainicjowana i jest współorganizowana przez Ton Van Anh i Ewę Grabowską, które współpracują ze społecznością wietnamską i utrzymują kontakt z osobami najbardziej poszkodowanymi w pożarze.


Wpłat można dokonywać również bezpośrednio na konto dedykowane:

Fundacja Inna Przestrzeń:

09 2130 0004 2001 0374 4232 0011 (Volkswagen Bank Direct)


Dla wpłat z zagranicy/ walutowych

ING Bank:

IBAN (USD): PL74105010121000009030826342

IBAN (EUR): PL21105010121000009030826326

IBAN (PLN): PL43105010121000009030826318

BIC/SWIFT: INGBPLPW

Full name: Fundacja Inna Przestrzeń

Country: Poland

City: Warsaw / Warszawa

Addres: Ul. Nowy Świat 23/25 lok 32

Post code: 00-029

Transfer title: Marywilska


SJXYjwhsNrVW5I9t.png

Fundacja Inna Przestrzeń

Fundacja Inna Przestrzeń jest nienastawioną na zysk organizacją pozarządową. Powstała w czerwcu 2006 roku jako kontynuacja działań zespołu osób, które inicjowały i z sukcesem realizowały różne projekty o charakterze społecznym i artystycznym, dotyczące praw człowieka, w ramach innych organizacji pozarządowych. Aktywnie działamy na rzecz promowania otwartości, demokracji i wielokulturowości. Otwieramy nowe przestrzenie dla wypowiedzi artystycznej i społecznej w Polsce i na świecie. Angażujemy się w działania na rzecz praw człowieka i włączamy zwykłych ludzi w ich realizację. Prowadzimy działania w obszarze edukacji interdyscyplinarnej oraz realizujemy projekty współpracy rozwojowej i na rzecz społeczeństwa obywatelskiego wspólnie z lokalnymi partnerami w różnych miejscach świata. Współpracujemy z państwami Kaukazu, Unii Europejskiej i z Ukrainą.

Nasze działania mają rzeczywisty wpływ na zmianę społeczną. W latach 2009-2012 prowadziliśmy projekt pilotażowy, który poprzedzał powstanie w Warszawie Centrum Wielokulturowego. Stworzyliśmy program i festiwal One Caucasus na pograniczu Gruzji, Armenii i Azerbejdżanu oraz wspólnie z partnerami gruzińskimi - rozpoczęliśmy wdrażanie pierwszego na Kaukazie budżetu partycypacyjnego. W 2018 roku rozpoczęliśmy też dwa nowe programy edukacyjne: Akademię Trenerów i Trenerek (wspólnie z Habitat for Humanity) oraz Akademię Młodych Architektów.

Od lutego 2022 realizujemy szereg projektów wspierających osoby z Ukrainy które odnalazły schronie w naszym kraju. Między innymi:

- prowadziliśmy dwa miejsca pobytowe dla uchodźczyń i dzieci (Projekt ‘Safe Haven’ w Lublinie i “Dom Matki w Warszawie”);

- prowadzimy internetowy informator dla uchodźców w Warszawie: https://warszawaukraina.pl;

- prowadzimy inkubator ukraińskich organizacji pozarządowych;

- zrealizowaliśmy wspólnie z uchodźczyniami mikro projekty (Katalizator Inicjatyw Wielokulturowych KIWi)

- zrealizowaliśmy Akademię Trenerek - tym razem wzmacnialiśmy kompetencje trenerskie uchodźczyń z Ukrainy, podobnie jak w przypadku KIWI uczestniczki realizowały swoje warsztaty!

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Lokalizacja

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Jeszcze nikt nie założył skarbonki na tej zrzutce. Twoja może być pierwsza!

Wpłaty 58

 
Użytkownik niezarejestrowany
20 zł
 
Użytkownik niezarejestrowany
10 zł
 
Użytkownik niezarejestrowany
20 zł
SG
Sebastian
20 zł
AM
Ola
100 zł
NV
Nguyen Van Ty
100 zł
MA
Marek An
20 zł
 
Użytkownik niezarejestrowany
60 zł
MZ
Magdalena Zowsik
20 zł
TG
Tetiana Golovko
170 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!