id: g422f2

Z pomocą walczącej Ukrainie

Z pomocą walczącej Ukrainie

Nasi użytkownicy założyli 1 068 087 zrzutek i zebrali 1 164 702 654 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Ukraina walczy!

Choć medialne doniesienia o wojnie są rzadsze, choć liczba uciekających do naszego kraju ukraińskich uchodźców jest mniejsza, rosyjska agresja trwa! Pomoc, zwłaszcza w ogarniętych wojną ukraińskich miastach, jest nadal bardzo potrzebna.


Nasze stowarzyszenie włączyło się działalność pomocową niezwłocznie po rosyjskiej agresji. Najpierw zajęliśmy się wsparciem Ukraińców, którzy uciekając przed wojną trafili do naszego miasta. Szybko jednak stało się dla nas jasnym, że musimy rozszerzyć działania. Od momentu wybuchy wojny pomoc potrzebna jest przede wszystkim tam, gdzie prowadzone są działania militarne. Do tej pory udało nam się dwukrotnie wysłać transport darów.

q1e6a642b8cc2d58.jpg

Za pierwszym razem dołączyliśmy do konwoju, w którym uczestniczyło wiele organizacji z całej Europy. Następnie postanowiliśmy zorganizować wyjazd samodzielnie. Dzięki ogromnemu wsparciu firm, które postanowiły przekazać za naszym pośrednictwem dary rzeczowe, udało nam się zawieźć do ukraińskiego Dobrotworu kilkaset kilogramów artykułów spożywczych, kosmetyków i artykułów higienicznych i medycznych.


vfe6219645e1d642.jpg

Teraz planujemy pomoc na większą skalę. Skontaktowała się z nami organizacja charytatywna z Połtawy. Batalion Opiekuńczy od początku rosyjskiej agresji na Ukrainę w 2014 roku niesie pomoc zarówno żołnierzom, jak i cywilom, poszkodowanym w działaniach wojennych. Ich wieloletnie doświadczenie pozwala dokładnie określić, jakich darów potrzeba obecnie najbardziej. W wyniku naszych rozmów otrzymaliśmy zestawienie najpilniej potrzebnych artykułów i sprzętu. Dzięki temu możemy dokładnie sprecyzować nasze działania, żeby pomoc była jak najbardziej skuteczna.


Do naszej zbiórki dołączyło się Stowarzyszenie W Trosce o Dom Ojczysty imienia Anny Walentynowicz. Patronka stowarzyszenia - urodzona pod Równym na obecnej Ukrainie w rodzinie ukraińskiej - stała się symbolem polskich aspiracji niepodległościowych, ikoną Solidarności. W czasie wojny oddzielona od rodziny przyjechała do Polski, do Gdańska, pracowała w stoczni najpierw jako ślusarz, potem jako suwnicowa. W roku 1980 wielki sierpniowy strajk który zmienił bieg historii rozpoczął się w jej obronie. W połowie lat 90-tych spotkała się ze swoją utraconą ukraińską rodziną, systematycznie odwiedzała Równe, aż do śmierci pod Smoleńskiem 10 kwietnia 2010 roku.


Intencją Stowarzyszenia W Trosce o Dom Ojczysty jest dokumentowanie życia Anny Walentynowicz, kultywowanie jej przekonań i intencji - jedną z nich bezsprzecznie jest współpraca narodów ukraińskiego i polskiego, a w sytuacji obecnej wojny, pomoc Ukraińcom.

g75d029bb6c75c51.jpg

Do tej pomocy gorąco zachęcamy także Państwa! Zobowiązujemy się do tego, żeby wszystkie zakupione dzięki zbiórce dary dostarczyć we właściwe miejsce. Miejsce, które tak bardzo tych darów potrzebuje. Dzięki kontaktowi z Połtawskim Batalionem Opiekuńczym mamy pewność, że dary nie tylko dotrą dokładnie tam gdzie powinny, ale również że będą dokładnie takie, jakie aktualnie są oczekiwane i potrzebne.


efd3ecbc3e0cc313.jpg

Artykuły i sprzęt, który Połtawski Opiekuńczy Batalion obecnie potrzebuje:


 • apteczki taktyczne;
 • miękkie nosze;
 • leki przeciw przeziębieniu i grypie;
 • powerbanki;
 • generatory (agregaty prądotwórcze);
 • odzież termiczna męska;
 • śpiwory zimowe, turystyczne;
 • gazowe kuchenki turystyczne;
 • karimaty;
 • termosy;
 • ogrzewacze chemiczne;
 • jedzenie szybkiego przygotowania (dania błyskawiczne);
 • jedzenie w puszce;
 • artykuły higieniczne (jednorazowe maszynki do golenia, szczoteczki і pasty do zębów).


Serdecznie dziękujemy za każdą wpłatę, za każdą okazaną pomoc i odruch serca! Wspólnie możemy zmienić więcej!


icac2a41b35676d5.jpgTa zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 46

NK
Nina Korol
OL
Roksana
100 zł
 
Dane ukryte
50 zł
ŁC
Jerzy Nowakowski
100 zł
 
Dane ukryte
50 zł
AP
Anna Pycia
ukryta
AI
Ania i Jacek
ukryta
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
ukryta
BB
Bernadeta Biskup
100 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!