Na opiekę zdrowotną dla dzieci porzuconych, osieroconych i z rodzin zagrożonych rozpadem. ID: g4rwjv

Na opiekę zdrowotną dla dzieci porzuconych, osieroconych i z rodzin zagrożonych rozpadem. ID: g4rwjv

461 zł z 30 000 zł

1%

461 zł

461 zł

z 30 000 zł

70 dni

70 dni

do końca

5

5

wspierających
1%
Wpłać na zrzutkę

Opis zrzutki

Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce opiekuje się 1566 potrzebującymi dziećmi. W obecnej sytuacji związanej z epidemią wirusa COVID-19 nawet dorosłym trudno jest funkcjonować, ale najciężej jest dzieciom osieroconym, osieroconym i zaniedbanym, które doświadczyły w życiu tak wielu negatywnych emocji i traumatycznych sytuacji. 

Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce prowadzi zbiórkę internetową wspieraną przez Stowarzyszanie Dr. Max Zdrowie, której celem jest pozyskanie środków na opiekę zdrowotną nad dziećmi porzuconymi, osieroconych oraz z rodzin zagrożonych rozpadem.


Za zebrane środki chcemy dofinansować wydatki medyczne w Centrum Specjalistycznym na terenie SOS Wioski Dziecięcej w Kraśniku, z którego korzystają dzieci z SOS Wiosek Dziecięcych i podopieczni Programu Umacniania Rodziny "SOS Rodzinie". Centrum Specjalistyczne SOS to pierwsze w Polsce tego typu miejsce, które oferuje kompleksową, bezpłatną pomoc lekarzy i specjalistów dla dzieci i rodzin borykających się z poważnymi problemami psychofizycznymi, bez konieczności dalekich wyjazdów czy kolejek. W ofercie usług Centrum znajdują się:

  • diagnoza oraz pomoc w dostępie do specjalistów (min. lekarza psychiatry dziecięcego), 
  • terapia SI - działania skierowane do dzieci ze specyficznymi trudnościami rozwojowymi (np. dyskalkulia, dysleksja, dysortografia) i schorzeniami (np. autyzm, zespół Aspergera), 
  • zajęcia prowadzone metodą M. Montessori: działania skierowane do dzieci w wieku przedszkolnym z dysharmoniami i zaburzeniami rozwojowymi,
  • TRE®: działania skierowane do dzieci, które doświadczyły traumy lub silnego stresu,
  • TERAPIA SNOEZELEN - sala doświadczania świata.

Od 9 listopada 2020 r., wspierani przez naszego Partnera, będziemy prowadzić również zbiórkę stacjonarną na opiekę zdrowotną dla naszych podopiecznych. Zbiórka prowadzona będzie w wybranych aptekach w całej w Polsce w ramach Akcji #PomagajmyNaMAXa i potrwa do 10 maja 2021 r.

y0370977f6327787.jpeg

Jak wynika z dostępnych danych, co roku, niemal 9 tys. dzieci traci opiekę rodziców, a ponad 71 tys. dzieci w Polsce nadal wychowuje się w opiece zastępczej. Dla każdego dziecka to osobisty dramat – sytuacja, która wpływa na całe późniejsze życie, a często pozostawia po sobie ogromną traumę. Opieka zdrowotna jest zatem kluczowa, by dzieci po przejściach mogły prawidłowo się rozwijać i cieszyć się swoim dzieciństwem. 

Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce od 36 lat opiekuje się opuszczonymi i osieroconymi dziećmi, a od 11 prowadzi program profilaktyczny „SOS Rodzinie”, wspierając rodziny zagrożone rozpadem, tak by mogły pokonać trudności i pozostać razem. Pracownicy socjalni Stowarzyszenia pracują bezpośrednio z rodzicami i opiekunami dzieci, wspierają ich w codziennych wyzwaniach wychowawczych. Program obejmuje między innymi pomoc psychologiczno-pedagogiczne dla dzieci i dorosłych, pomoc prawną i zdrowotną. W ramach Programu prowadzone są również tzw. Świetlice SOS, gdzie dzieci mogą nadrobić zaległości edukacyjne, odrobić lekcje, porozmawiać o swoich troskach i zjeść ciepły posiłek. Ważnym elementem są zajęcia wspierające rozwój pasji i zainteresowań: wycieczki, warsztaty artystyczne, zajęcia sportowe. Wszystkie te działania przekładają się na pomoc w poprawie i utrzymaniu zdrowia fizycznego i psychicznego naszych podopiecznych. Obecnie program obejmuje opieką 482 rodziny, w tym 1243 dzieci w Polsce.


Zapraszamy wszystkich wrażliwych na los dzieci z programu "SOS Rodzinie" do włączenia się do zbiórki!

Wpłacający5

 
Dane ukryte
200 zł
 
Dane ukryte
150 zł
 
Dane ukryte
100 zł
 
Dane ukryte
10 zł

Komentarze1

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

Nasi użytkownicy założyli

589 257 zrzutek

i zebrali

332 340 566 zł


A ty na co dziś zbierasz?