id: g4z7sk

POMÓŻ KAMILOWI STANĄĆ NA NOGI!

POMÓŻ KAMILOWI STANĄĆ NA NOGI!

Organizator przesłał dokumenty potwierdzające wiarygodność opisu zrzutki
112 545 zł 
z 200 000
56%
zakończona
31.12.2021r
739
wspierających
Wpłać na zrzutkę
Zrzutka.pl nie pobiera prowizji od wpłat

Nasi użytkownicy założyli 956 479 zrzutek i zebrali 962 449 454 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Aktualności3

 • Witam kochani,


  minął już rok od wypadku Kamila. Przez ostatni czas wiele się zmieniło. Dzięki Waszemu wsparciu finansowemu mamy coraz więcej sprzętu, na którym Kamil może ćwiczyć i korzystać z rehabilitacji poza naszym miejscem zamieszkania u specjalistów najwyższej klasy.

  Nadal nie poddajemy się, wierzymy w to że za niedługi czas Kamil zacznie ruszać dłońmi, samodzielnie napije się, zje, ubierze się czy wybierze sam sobie numer w telefonie .

  Jego determinacja i zawzięcie jest niesamowite. Ćwiczy bardzo intensywnie, szuka nowych sposobów na poprawę funkcjonowania w życiu codziennym.

  Jak widzicie na zdjęciach mamy długo oczekiwany pionizator, na którym codziennie Kamil staje i ćwiczy. Kolejnym etapem ciężkiej i żmudnej rehabilitacji był zakup nowego wózka inwalidzkiego aktywnego, na którym Kamil ćwiczy stabilizację, a w dalszym etapie będzie uczył się sam poruszać na nim.


  Z całego serca dziękujemy za okazane wsparcie i dobroć i ogromną pomoc jaką nas darzycie.


  Dominika i Kamil  

  wb9664636f58240e.jpega3159a1b427a6d2a.jpegn713d6ea03f333a3.jpeg

  0Komentarzy
   
  2500 znaków

  Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!

  Czytaj więcej
Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Ta zrzutka nie ma jeszcze aktualności.

Opis zrzutki

o87b3294970186bf.png

Kamil uległ wypadkowi podczas pracy, obecnie potrzebuje specjalistycznej rehabilitacji. Podstawowych czynności życiowych jak oddychanie, przełykanie będzie musiał nauczyć na nowo. Koszt miesięcznej rehabilitacji przekracza kilkadziesiąt tysięcy złotych, a będzie potrzebna przez co najmniej pół roku. Potrzebne są również środki na specjalistyczne łóżko, wannę, respirator, który będzie wspomagał Kamila oddychanie w warunkach domowych oraz na dostosowanie domu rodzinnego do codziennego funkcjonowania. Bez wsparcia ludzi dobrej woli, rodzina nie jest w stanie samodzielnie sfinansować wszystkich wydatków. Proszę Cię zatem o wsparcie duchowe i materialne dla Kamila, którego tak bardzo teraz potrzebuje.

Wspólnie zawalczmy o jego życie.

Czwartek zapowiadał się pięknie, był to jeden z tych dni, które lubi każdy. Miła atmosfera w

pracy zwiastowała zbliżanie się długiego weekendu majowego, rozpoczynającego się nazajutrz. Niebieskie niebo, wiosenna temperatura, zieleniące się drzewa. Perspektywa dłuższego odpoczynku wyglądała wspaniale, od niedzieli w związku z poluzowaniem koronawirusowych restrykcji będzie można w końcu wyjść na spacer do lasu. Dla kogoś, kto uwielbia spędzać w nim czas i robi to niezwykle często, była to świetna wiadomość. Wszelkie prace przewidziane na ten tydzień udało się zrealizować wcześniej, dzień toczył się swoim spokojnym tokiem. Kamil zjadł śniadanie, popijając je łykiem gorącej kawy, przygotowywanej mu codziennie do termosu przez żonę. Powiadomił też kierownika budowy o chwilowym przestoju, z powodu nieoczekiwanej awarii osprzętu koparki, której był operatorem. Praca szła nieźle, udało mu się zlokalizować usterkę, czekał jedynie na część, którą dowieźć miał mu mechanik i wspólnie z Nim zamontować.

 

CIEMNOŚĆ

Pisk w uszach, próba złapania oddechu, przeszywający, natychmiast ustępujący ból w klatce

piersiowej, dezorientacja, brak możliwości poruszenia nogami, rękoma, nawet głos zamiera w gardle.

Co się stało?!

Ludzie, coraz więcej ludzi, sanitariusze, lekarz, odgłosy syren karetki pogotowia, silny wiatr i tumany kurzu wzbijane w powietrze przez lądujący śmigłowiec. Co się stało?! Kamil jeszcze przez tydzień nie będzie tego świadomy.

Doszło do wypadku. Dzień, który miał być początkiem majowego weekendu, okazał się

koszmarem. Koszmarem, mogącym zdarzyć się rzadziej niż upadek meteorytu, czy wygrana w totolotka, a mimo to się wydarzył. W wyniku błędu ludzkiego i serii niefortunnych zdarzeń, dochodzi do zbiegnięcia pociągu technicznego z wagonem, który pokona kilka kilometrów, zanim z ogromnym impetem i prędkością kilkudziesięciu kilometrów na godzinę, w sposób zupełnie niekontrolowany wpadnie zza zakrętu na plac budowy, gdzie Kamil diagnozuje awarię koparki. Uderzenie jest olbrzymie, dwudziestu kilku tonowa zahamowana koparka zostaje przepchana kilkadziesiąt metrów, zanim w końcu się zatrzyma. Jeszcze długo zajmie służbom ustalającym przebieg wypadku odnalezienie wszystkich części obu maszyn. Kamil lotniczym pogotowiem ratunkowym na skraju świadomości zostaje przetransportowany do szpitala we Wrocławiu.

 

Diagnoza zwala z nóg:

złamanie kręgosłupa na odcinku szyjnym, uszkodzenie rdzenia kręgowego, skutkujące paraliżem całego ciała ,rozległe obrażenia wewnętrzne, otwarte z łamanie ręki. Rozpoczyna się nadludzka walka o życie Kamila.

Wszelkie funkcje życiowe przejmują za niego maszyny, oddychają za niego, podtrzymują

krążenie. W takiej sytuacji każdy chciałby się zerwać z łóżka zlany potem, upewnić się, że to sen, koszmar, który przeminie niestety to wszystko zdarzyło się naprawdę . Kamil przebywa w śpiączce farmakologicznej, z której jest wybudzany tylko na godzinę, co kilka dni. Jest świadomy tego, co się stało i mimo tragicznego położenia, w jakim się znalazł, chce walczyć. Walczyć o swoje zdrowie i swoją rodzinę, kochającą żonę Dominikę i 16 letniego syna Kacpra, dla których chce żyć.

u9aca86e60872c4a.jpegPOMÓŻCIE NAM ZAWALCZYĆ O TO, ABY ULŻYĆ JEMU I JEGO BLISKIMI W CODZIENNYCH ZMAGANIACH, Z KTÓRYMI PRZYJDZIE IM SIĘ MIERZYĆ.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 739

D.
D.S.
3 500 zł
JP
Jarosław Pawluk
3 000 zł
KK
KKK
AG
Sąsiad z przeciwka
2 000 zł
AF
Anna Fiedler
2 000 zł
MA
maciej.krawczyk1983
2 000 zł
DD
Dawid D.
2 000 zł
PS
Piotrek Smalec
2 000 zł
LG
Leszek Grala
2 000 zł
TT
Tomasz T.
1 869,15 zł
Zobacz więcej

Komentarze 5

 
2500 znaków