id: g52279

KUCHENNE REWOLUCJE ZUPY W KATO - BY WCIĄŻ ROZLEWAŁO SIĘ DOBRO

KUCHENNE REWOLUCJE ZUPY W KATO - BY WCIĄŻ ROZLEWAŁO SIĘ DOBRO

Nasi użytkownicy założyli 1 166 207 zrzutek i zebrali 1 212 563 773 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Niedawno obchodziliśmy III Światowy Dzień Ubogich. Nie chcemy, by świętowanie zakończyło się 17 listopada. Szansę taką daje Zupa w Kato, istniejąca od dwóch lat inicjatywa, w ramach której co tydzień wolontariusze gotują zupę, robią kanapki i ciepłe napoje, by na katowickim Placu Przyjaciół z Miszkolca dzielić się nimi z innymi, zwłaszcza z osobami ubogimi i w kryzysie bezdomności. Dla wielu osób to jedyny ciepły posiłek, jaki jedzą tego dnia. Przede wszystkim jednak czwartkowe gotowanie jest okazją do budowania jedności, solidarności i wspólnoty. Spotkanie przy zupie może być pierwszym krokiem do większych zmian, odzyskania wiary w siebie i w ludzi.

Marząc o świętowaniu w każdym tygodniu, MARZYMY O REMONCIE NASZEJ WYSŁUŻONEJ KUCHNI, w której co czwartek powstaje zupa. Gotujemy w niej, korzystając z butli gazowej. Nie jest to najbezpieczniejsze rozwiązanie, nie mamy pomieszczenia do składowania zapasu gazu, zdarzają nam się wpadki związane z jego nagłym brakiem. Nieraz walczymy z czasem, żeby zdążyć ugotować wiele litrów zupy na umówioną godzinę, walcząc również z naszymi palnikami, które nie są przystosowane do takich ilości. Remont pozwoli nam nie dopuścić do kryzysu, który może się pojawić niebawem, ponieważ stan techniczny naszych kluczowych sprzętów może zagrozić dalszemu funkcjonowaniu Zupy. Jesteśmy winni konkretne decyzje tym, z myślą o których ona powstała, z którymi jesteśmy na nią umówieni co czwartek. Chcemy zareagować, zanim nie jest jeszcze za późno.


By razem z Zupą wciąż rozlewało się dobro, ze względów bezpieczeństwa, a także dla usprawnienia gotowania podjęliśmy decyzję o przyłączeniu kuchni Zupy w Kato do sieci gazowej. Potrzebne jest do tego wykonanie kosztownego projektu instalacji gazowej, który jest również niezbędny do przeprowadzenia zmian w zapleczu kuchennym, by mogło być bezpieczne i funkcjonalne. Podłączenie do sieci gazowej to nie wszystkie koszty naszych marzeń. Dwuletnia intensywna eksploatacja kuchni dla potrzeb Zupy zrobiła swoje, stan wielu urządzeń technicznych wymaga naprawy czy wymiany. Potrzeby są spore, ale mocno WIERZYMY, ŻE Z TWOJĄ POMOCĄ BĘDZIEMY MOGLI SPEŁNIĆ NASZE MARZENIE I PRZEPROWADZIĆ KUCHENNE REWOLUCJE :) Kuchnia na co dzień służy naszemu gospodarzowi, Wspólnocie Dobrego Pasterza. Każda złotówka przeznaczona na remont pomoże nie tylko Zupie w Kato, ale również podopiecznym Wspólnoty, m.in. osobom z różnego rodzaju uzależnieniami. Bez względu na zrzutkę zapraszamy Cię w każdy czwartek na 16.30 do Klubu Wysoki Zamek na ul. Gliwickiej 96a w Katowicach, by stać się częścią Zupy. W niej naprawdę dzieją się małe wielkie cuda, przekonaj się! Dołączysz? Śledź nas na FB: www.facebook.com/ZupaWKato.


WSTĘPNY KOSZTORYS REMONTU

- Wykonanie projektów (instalacja gazowa i pomieszczenia kuchennego): 2 500,00 zł

- Zakup kuchni gazowej, garnka 100 l, 2 termosów 50 l oraz 3 warników: 7 000,00 zł

- Zakup blatów ze stali nierdzewnej: 5 000,00 zł

- Podłączenie do sieci gazowej: 2 500,00 zł

- Remont wykończeniowy (ściany, posadzka, oświetlenie): 5 000 zł

- Naprawa pieca konwekcyjnego: 1 000 zł

- Renowacja zaplecza barowego: 4 000,00 zł

Szacunkowy koszt całkowity: 27 000 zł


if9830d4b26f9fe9.jpeg

Spotkanie na Placu Przyjaciół z Miszkolca - w każdy czwartek od 19.00 rozgrzewamy serca i żołądki.


p701227a2ca00adc.jpeg

Przygotowania w Klubie Wysoki Zamek. Zapraszamy w każdy czwartek od godz. 16:30!


ecd4658a95be3663.jpeg

Chcemy, by Zupa była zawsze na czas. Potrzebujemy nowego sprzętu.


q25f85f67d2ade66.jpeg

Solidarność, jedność, wspólnota!


w28d49dc57df8da0.jpeg

Róbmy dobro!


kd9a98b379bf623f.jpeg

Szef kuchni :)

English below:

KUCHENNE REWOLUCJE ZUPY W KATO Przed nami III Światowy Dzień Ubogich i II urodziny Zupy w Kato. Świętowanie nie musi zakończyć się 17 listopada. Szansę taką daje Zupa w Kato, inicjatywa, w ramach której co tydzień wolontariusze gotują zupę, robią kanapki i ciepłe napoje, by na katowickim Placu Przyjaciół z Miszkolca dzielić się nimi z innymi, zwłaszcza osobami ubogimi i bezdomnymi. Przede wszystkim jednak czwartkowe gotowanie jest okazją do budowania jedności, solidarności i wspólnoty. Marząc o świętowaniu w każdym tygodniu, MARZYMY O REMONCIE NASZEJ WYSŁUŻONEJ KUCHNI, w której co czwartek powstaje zupa. Gotujemy w niej, korzystając z btli gazowej. Nie jest to najbezpieczniejsze rozwiązanie, nie mamy pomieszczenia do składowania zapasu gazu, zdarzają nam się wpadki związane z jego nagłym brakiem. Nieraz walczymy z czasem, żeby zdążyć ugotować wiele litrów zupy na umówioną godzinę, walcząc również z naszymi palnikami, które nie są przystosowane do takich ilości. Ze względów bezpieczeństwa, a także dla usprawnienia gotowania podjęliśmy decyzję o przyłączeniu kuchni Zupy w Kato do sieci gazowej. Potrzebne jest do tego wykonanie kosztownego projektu instalacji gazowej, który jest również niezbędny do przeprowadzenia zmian w zapleczu kuchennym, by mogło być bezpieczne i funkcjonalne. Podłączenie do sieci gazowej to nie wszystkie koszty naszych marzeń. Dwuletnia intensywna eksploatacja kuchni dla potrzeb Zupy zrobiła swoje, stan wielu urządzeń technicznych wymaga naprawy czy wymiany. Potrzeby są spore, ale WIERZYMY, ŻE Z TWOJĄ POMOCĄ BĘDZIEMY MOGLI SPEŁNIĆ NASZE MARZENIE I PRZEPROWADZIĆ KUCHENNE REWOLUCJE :) Kuchnia na co dzień służy naszemu gospodarzowi, Wspólnocie Dobrego Pasterza. Każda złotówka przeznaczona na remont pomoże nie tylko Zupie w Kato, ale również podopiecznym Wspólnoty, m.in. osobom z różnego rodzaju uzależnieniami. Niezależnie od remontu zapraszamy Cię w każdy czwartek do Klubu Wysoki Zamek na ul. Gliwickiej 96a w Katowicach, by stać się częścią Zupy. W niej naprawdę dzieją się małe wielkie cuda, przekonaj się! Możesz także dołączyć do ekipy, która przygotowuje III Światowy Dzień Ubogich, rejestrując się pod tym linkiem: www.dzienubogich.pl/rejestracja-wolontariuszy/. Dołączysz? Śledź nas na FB: www.facebook.com/ZupaWKato. WSTĘPNY KOSZTORYS REMONTU - Wykonanie projektów (instalacja gazowa i pomieszczenia kuchennego): 2500,00 zł - Zakup kuchni gazowej, garnka 100 l, 2 termosów 50 l oraz 3 warników: 7 000,00 zł - Zakup blatów ze stali nierdzewnej: 5 000,00 zł - Podłączenie do sieci gazowej: 2 500,00 zł - Remont wykończeniowy (ściany, posadzka, oświetlenie): 5 000 zł - Naprawa pieca konwekcyjnego: 1 000 zł - Renowacja zaplecza barowego: 4 000,00 zł Szacunkowy koszt całkowity: 27 000 zł

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Pierwsza na świecie Karta Wpłatnicza. Twój mini-terminal.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 333

preloader

Komentarze 49

 
2500 znaków