id: g52cm3

Pomoc dla Opolskiego hospicjum Betania

Pomoc dla Opolskiego hospicjum Betania

Nasi użytkownicy założyli 1 153 775 zrzutek i zebrali 1 198 900 596 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

W hospicjum też toczy się życie!


Stowarzyszenie Hospicjum Opolskie to organizacja pożytku publicznego, która prowadzi Centrum Opieki Paliatywnej „Betania” w Opolu, obejmując stałą opieką 17 pacjentów na oddziale stacjonarnym. Do tej pory w 2021 roku pomogli ok. 130 pacjentom. Ponadto stowarzyszenie prowadzi hospicjum domowe, z pomocy którego w tym roku skorzystało ok.175 pacjentów. „Betania” opiekuje się osobami dorosłymi, które oprócz chorób nowotworowych posiadają często orzeczenia o niepełnosprawności, potrzebując specjalistycznej, medycznej opieki.


Hospicjum to miejsce, w którym toczy się życie. Dzięki wolontariuszom, którzy organizują dla pacjentów różne akcje i zajęcia, podopieczni mogą spędzić czas, którego często pozostało im niewiele, z drugim człowiekiem, posłuchać czytanej mu książki czy poczuć ciepły uścisk dłoni. Wszystko po to, aby mógł godnie i w jak najlepszych warunkach przeżyć ostatnie chwile swojego życia. Chory może także skorzystać ze specjalistycznej opieki lekarzy, pielęgniarek, psychologa i fizjoterapeuty. Do dyspozycji jest także pracownik socjalny. 


Hospicjum „Betania” jest nieodpłatne. I choć działa w ramach kontraktu z NFZ to środki te są niewystarczające i pozwalają jedynie na pokrycie podstawowych kosztów pobytu pacjenta. Opłacenie rachunków czy zakup podstawowych środków higienicznych pozyskują samodzielnie, organizując wszelkiego rodzaju zbiórki publiczne, prosząc o wsparcie lokalnych przedsiębiorców czy też pozyskując 1% podatku. Ich dzielne starania można śledzić w mediach społecznościowych: https://www.facebook.com/hospicjumbetania/?ti=as 


Przed nimi kolejny, 2022 rok, który przyniesie wzrosty kosztów, w tym za energię elektryczną i gaz. Dlatego potrzebują Waszej pomocy. Wspierając założoną zrzutkę wspierasz pacjentów, którzy pragną godnie przejść przez ostatni etap ich życia, czując ciepło i miłość drugiego człowieka. Dla nas tylko tyle, dla nich aż tak wiele.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 442

preloader

Komentarze 34

 
2500 znaków