id: g5e9vy

Pomóż dzieciom i młodzieży zmagających się z otyłością i wykluczeniem społecznym

Pomóż dzieciom i młodzieży zmagających się z otyłością i wykluczeniem społecznym

Nasi użytkownicy założyli 1 177 585 zrzutek i zebrali 1 230 238 428 zł

A ty na co dziś zbierasz?

Opis zrzutki

Celem zbiórki jest organizowanie i niesienie szeroko rozumianej pomocy dzieciom oraz młodzieży cierpiącym na nadwagę i otyłość.


Czy byłeś kiedyś poniżany ze względu na swój wygląd? Wykluczenie społeczne nie dotyka ich tylko na podwórku.


Wpłacając darowiznę na działania Fundacji Studio Figura, wspierasz dzieci, które każdego dnia muszą mierzyć się z otyłością oraz dyskryminacją ze strony rówieśników.


Na pewno pamiętasz sytuacje ze swojego dzieciństwa, w których otyli koledzy nie mogli znaleźć sobie znajomych, nie chcieli być dobierani do drużyn w grach sportowych i byli przezywani. Pamiętasz kolegów wyśmiewanych i popychanych na szkolnych korytarzach, kiedy nikt nie chciał im podać ręki i byli traktowani jako gorsi? Być może nie zdawałeś sobie sprawy, do czego doprowadza hejt i etykietowanie najmłodszych. Wskutek prześladowań związanych z wyglądem oraz wagą dzieci, niejednokrotnie doszło do tragedii. W konsekwencji tych wydarzeń część osób nabawiła się zaburzeń nie tylko na tle żywieniowym, ale również psychicznym.


Pamiętasz może, że Twoi znajomi nie znajdując pomocy, szukali wyjścia w najczarniejszych scenariuszach i mówili, że nie warto żyć, gdy jesteś poniżany i odrzucany...


Dzieci i młodzież borykające się z problemem otyłości mogą się do nas zgłaszać z całej Polski. Prowadzimy bezpłatne konsultacje dietetyczne i psychologiczne.


Edukujemy dzieci oraz młodzież poprzez prowadzenie dla nich warsztatów w szkołach, przedszkolach i na eventach.


Nie zapominamy także o rodzicach. Prowadzimy wraz ze specjalistami dietetyki i psychologii grupę wsparcia, gdzie dzielimy się wartościowymi materiałami.


Organizujemy w całej Polsce stacjonarne warsztaty dla przyszłych i obecnych mam na temat żywienia dzieci.


Każda cegiełka wpłacana na konto Fundacji Studio Figura, przekazywana jest między innymi na:

  • opiekę dietetyczną
  • opiekę psychologiczną
  • organizacje wydarzeń
  • rozwój bazy naszych specjalistów, gdyż zapotrzebowanie dzieci wzrasta nieustannie


Nawet najmniejsza wpłata ma znaczenie, gdy przekazujemy ją na pomoc potrzebującym, na wsparcie dla nich. Dzieci zmagające się z otyłością wciąż są obiektem drwin i prześladowań przez rówieśników, nasza Fundacja daje im wsparcie.


Dorośli, których choroba zaczęła się w dzieciństwie i trwa do dziś, często mają żal do swoich rodziców i nie mogą wybaczyć im zaniedbania w tej kwestii. Przykre doświadczenia sprawiły, że w dorosłym życiu osoby te często mają problemy z zaangażowaniem się w relacje, ze względu na wciąż żywe wspomnienia. Brak zaufania do ludzi, których poznali w dzieciństwie, przerodził się w lęk przed bliską relacją z drugą osobą.


Nasza Fundacji nie jest obojętna na krzywdę, która spotyka dzieci na podwórkach, czy szkolnych korytarzach ze względu na ich wagę. Zdajemy sobie sprawę jak trudne i wymagające dla rodziców i ich dzieci może być codziennie zmaganie się z otyłością i jej konsekwencjami. Jesteśmy organizacją, która chce stworzyć bezpieczną przestrzeń do budowania na nowo zdrowego poczucia własnej wartości. Pragniemy wpływać na najmłodszego pokolenie, by w zdrowym ciele i stabilnym poczuciu własnej wartości stworzyli w przyszłości dobre społeczeństwo!


Byśmy jednak mogli skutecznie realizować swoją misję, potrzebne nam są do tego odpowiednie środki. Każda wpłata na konto Fundacji przybliża nas do dokonania zmiany.


Dzieci potrzebują NASZEJ POMOCY, nie bójmy się działać! Każda złotówka ma znaczenie!


Niniejsze środki zbierane są na statutowe cele działalności Fundacji.


Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Ta zrzutka nie ma jeszcze opisu.

Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Pierwsza na świecie karta do przyjmowania wpłat. Karta Wpłatnicza.
Dowiedz się więcej

Wpłaty 70

AP
Studio Figura Tomaszów Mazowiecki
30 zł
WS
Wojtek
20 zł
DD
Dorota Dziwisz-Górna
300 zł
MC
Marta Ciesielska
120 zł
KK
SF Babice Nowe
50 zł
DD
DOM DZIECKA
10 zł
DA
Dawid Antosz
100 zł
AF
Agnieszka Figiel
100 zł
JP
Julita
10 zł
IM
SFI
1 000 zł
Zobacz więcej

Komentarze

 
2500 znaków
Zrzutka - Brak zdjęć

Nikt jeszcze nie dodał komentarza, możesz być pierwszy!